Skocz do zawartości

bledy mental raya.


duke_leto_2

Rekomendowane odpowiedzi

mam windows xp 32 bity i 3ds max 2008 32 bity. 3gb ramu i 2xeony duo core.

 

gdy chce wyrenderowac jakas przyzwoita rozdzielczosc, wyskakuje mi taki error:

 

" jittering disabled because max samples

RCFG 0.3 error 541001: failed to create frame buffer 0: C:\DOCUME~1\Rapan\USTAWI~1\Temp/fb000.3.1572 (W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.)

RCFG 0.6 warn 542002: angle between normal and geometry normal > 90 degrees

RCFG 0.3 warn 542002: angle between normal and geometry normal > 90 degrees

RCFG 0.6 warn 542002: angle between normal and geometry normal > 90 degrees

RC 0.3 error 081001: failed to create frame buffer 0: C:\DOCUME~1\Rapan\USTAWI~1\Temp/fb000.4.1572 (W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.)

IMG 0.3 error 101003: : can't create file

RCFG 0.3 error 541001: failed to create frame buffer 0: C:\DOCUME~1\Rapan\USTAWI~1\Temp/fb000.5.1572 (W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.)

RCFG 0.8 warn 542002: angle between normal and geometry normal > 90 degrees"

 

wydaje mi sie ze poprostu cos nie tak z tym mental rayem i nie ma w tym mojej winy. poniewaz najprostrza scena (czajnik na plaszczyznie) przy rozdzielczosci 5000 na 2080 pixeli generuje mi powyzsze bledy. nawet bez gi czy fg.. miejsca wolnego na dysku c mam 5 gb. probowalem dac wiecej pamieci wirtalnej z innego dysku, ale nic to nie daje.. nie weim co robic. probowalem z roznymi ustawieniami raytrace acceleration, jak to mowili w tutorialach ale nic nie pomaga. pozostaje mi tylko blowup render, ale niezabardzo mi sie chce w niego bawic.

czasami gdy renderuje pozostaja czarne kwadraciki, czasami jest ich ok 30% calego okna, a czasami 100%..

 

o co z tym wszystkim chodzi?

 

siedze w maxie juz ok 5 lat i cally czas na mental rayu, wiec mniej wiecej opanowalem ten render a mimo to nic nie pomaga, i nie wiem co robic. prosze o pomoc.

pozdrawiam,

leto A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zapisz na dysku plik *.mi i odpal go z linii polecen w mental ray standalone. Zobacz przelaczniki optymalizacji w trybie command line. Niestety nie mam teraz mentala przed nosem a nie pamietam, ktore moga sie przydac. Renderuj do pliku a nie do framebuffera.

 

 

mam nadzieje, ze to pomoze.

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tym, że w trybie wielowątkowym, który jest domyślny dla mentala, wątki dzielą ze sobą pamięć a jest jej za mało, bo w trybie 32bitowym jeden proces (który jest właścicielem wszystkich wątków) może alokować trochę ponad 1,5 GB. Spróbuj wyrenderować w jednym wątku. 1 proces - 1 wątek - 1,5 GB. I powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności