Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Viper RT/10


Mr_SAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych ;) Chciałbym przedstawić moje najnowsze wypociny. Jest to drugi pojazd jaki w życiu zrobiłem (nie licząc pewnego innego projektu, który porzuciłem). Render wykonany w Vray 1.5. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

 

Viper%20RT10%20By%20Piotr%20Sang%F3rski%20%20-%20kompilacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Model nie jest wolny od błędów ale generalnie wrażenie pozytywne. Teraz sam walczę z viperem i wiem ,że te jego kształty czasem zaginają. Brak dobrego wnętrza daje się we znaki no i mogłeś posiedzieć na materiałami jeszcze trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy render wydaje sie być nawet zacny a model choć nie znam dobrze vipera chyba ma małe niedoróbki, ale bardzo małe:) 2 render już mi sie tak nie podoba, masz zamiar z nim coś jeszcze robić że dałeś do wipa?

 

A tak poza tym viper mógł by być całkiem ładny gdyby nie ten dach:P

 

EDIT: teraz jeszcze zauważyłem że perspektywa tła jest zła w stosunku to podłoża na którym stoi viper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skateforlife - Jesli chodzi o kola to jest to zamierzone (żeby samochod nie stał jak na plastikowych kółeczkach to opnki są troche płaskawe przy styku z ziemia - na każdym parkingu to zobaczysz:P, dach - jak najbardziej jak w orginale, krzywe blachy - prosiłbym o wskazanie konkretnych miejsc co bym mogł poprawić bo gadać duzo kazdy potrafi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po Tobie pojadę;) Żartuję oczywiście.

Hmm. Od czego zacząć. Podejrzewam, że wzorowałeś się na modelu w jakiejś skali. Prawda?

Koła-felgi nie takie. Tak wpuszczone ramiona w obręcz miał concept car z 1989 roku. Do tego na mocowanie śrub jest zaślepka z logiem Viper'a.Popraw:)

Dach-ujdzie, i niech wszyscy nie marudzą bo akurat dach w Viperze taki był. Przyczepić się można najwyżej do kształtu przy szybie.

Szyby boczne-nie tak wyglądały (chyba, że masz jakieś fotki). Właściwie to trudno to było nazwać szybą. To był dodatek do dachu:)

Wydech-zły kształt i kąt rury

Lusterka-za wysokie

Światła przednie-za małe, chyba, że mi się wydaje przez perspektywę:)

Jak chcesz więcej wskazówek to pisz na gg.

Ogólnie samo nadwozie byłoby ładne gdyby nie te podstawowe błędy. Myślę, że jak się przyłożysz to wyjdzie bardzo ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o szybe i wogóle kształy to sugerowałem się tymi oto fotkami:

 

http://www.autosoldalak.hu/galeria/galleries/Autok/Dodge/Dodge_Viper_RT_10_red_st.jpg

http://www.epuzzle.com.pl/epuzzle/os/catalog/images/castor/1000/fd/100606.jpg[/color]

 

http://mr.san.diinoweb.com/files/viper.jpg

 

Co do zaslepek (i nie tylko) - cóż zależy od modelu i gustu ;) Wogóle viper jest samochodem gdzie wariacje nadwoziowe i szczegółowe są nieskończone ;) Co widac nawet po samych zdjęciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień temat wątku na burago viper rt/10 :> W dodatku targa ;)

Dirk ma racje co do poprawek, ja dodam tylko że okolice przednich reflektorów sprawiają wrażenie zerowej grubości maski.

 

Ale ogólnie i na pierwszy rzut oka całkiem udany model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny :) podoba mi sie :)

ale...tylnia felga -to wcisniecie jej do srodka bylo moim zdaniem ok dopóki...go nie zobaczylem:P dal bym z tylu takie jak z przodu ale zapewny ty widziales obie wersje wiec moze nie mam racji.pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zabiorę sie do poprawek (uczelnia absorbuje strasznie dużo czasu) - na pierwszy rzut poleci boczna szyba, perspektywe tła już poprawiłem (w końcu nie jest powiedziane, ze parking musi być wzgledem miasta pod kątem prostym :P), nastepnie dodam zaslepki i kilka poprawek kosmetycznych. Zapodam siateczki i finalne rendery. Acha no i obniże lusterka bo faktycnzie z nimi przegiąłem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik jak dla mnie początkującego prześliczny, chociaż ta boczna szyba wygląda serio niepraktycznie ;D

Najbardziej drażniącą mnie rzeczą jest coś, a'la HDR z gier w 2 renderku. Jak ja nie lubię takich rażąco-rozświetlająco-delikatnych świateł. Jedyne co to powoduje u mnie to efekt mgły przed oczami. Ani to ładne ani rzeczywiste. Oczywiście to moje zdanie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności