Skocz do zawartości

Scena 3D: Mój Nowy Pokój


Gość jymal

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano ;) Chciałem wam zaprezentować mój najnowszy projekt ;) postanowiłem wymodelować mój przyszły pokój, będzie on robiony dopiero na wiosne więc dokładnie jeszcze nie wiem co tam i gdzie będzie, ale to WIP więc jak coś się zmieni to odrazu wrzucę :) Oczywiście nadal bedę nad nim pracował, dorobię kompa i rzeczy na łóżku i coś żeby nie było tak pusto, podejżewam jeszcze że w naprzeciwległej ścianie od kamery edzie okno balkonowe, wszystko wkrótce ;d

 

Materiale testowe(szczególnie podłogi) na oknie bedą rolety :D a więc

13d06d80f867ddb7.jpg

 

 

PS. dopiero zaczynam modelowac dlatego tak słabo XD :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To tak :PP nie mam photoshopa , pisałem że materiale śa testowe (tak się bawiłem z ustawieniami dlatego tak :P) Ale dopiero zaczynam się uczyć , nie wymagajcie ode mnie nie wiadomo czego, modeluję 2/3 miesiące ... meble z przed 3 lat ale te materialee :PP dziś kupiłem sobie mały przwodnik (ksiązeczkę) o 3DsMax'ie to poczytam coś o mapowaniu :PP Dzięki za komenty xD a ja robię dalej...coś xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKAY xD tak więc żeby was materialami nie pozabijać postanowiłem wrzucić render...bez materialów :PP nic nie przerabiałem tylko na szybkiego wyrenderowałem bo nie miałem czasu dziś na modelowanie ;) POZDRAWIAM , dzięki za komenty i mam nadzieję że mogę liczyć na kolejne ;)

 

736957a62ac445cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu lepiej :] ale powiedz to wrescie jak zrobiles ta podloge wczesniej? bo nawet poczatkujacy dalby rozciagnieta texture ale i tak nie wygladalaby tak dziwnie pod takim katem patrzenia. Text jest na wprost kamery a sama podlgoa jest pod katem jak reszta modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki efekt mozna uzyskac poprzez zaznaczenie w opcjach mapowania bitmapy w slocie diffuse w zakladce coordinates mapowania environ mapping: screen:P nie wiem czy celowo jymal zaznaczyl czy przypadkowo no ale wyszlo cos takiego;) zaznacz spowtrotem texture to powinno byc dobrze:)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa kanciasta bo taka jest w realu :D może tylko materac taki za kańciasty..popracuję jeszcze nad nim trochę...a co do podłogi to racja przez przypadek się screen wcisneło :D

 

 

EDIT: pobawiłem się materialami , nic nie dorabiałem, tylko drzwi wypukliłem od ściany, bo czas mi nie pozwala :

 

993337b603f47709.jpg

 

no i PS. łóżko ma nóżki dlatego tak wysoko, muszę ję chyba usunąć albo pomniejszyć ;pp bo chyba za duże co? ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oczojebne kolory :D Texturki za powtarzalne pracuj dalej.

Hahaha, ale się uśmiałem!

Pracuj dalej, wypełnij czymś wolną przestrzeń na środku pokoju i dobierz lepsze kolory. ;) Hym, jak zobaczyłem biurko to pomyślałem, że zrobię coś podobnego - bo ostatnio modelowałem regał, więc skompletuje sobie swój pokoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal - wielkie dzięki ;)))

 

No ...więc...praca ciąąąągnie się małymi krokami...gdyż nie wiem jeszcze co tam będzie w tym pokoju, poza tym mam mało czasu...bo wiadomo kończy się semestr xP

 

Daję up'a , mały bo mały ale jest, dorobiłem drzwi balkonowe, o 00:30 o.O bo tylko wtedy miałem czas

 

1209b27d5c14b027.jpg

 

 

 

 

I tutaj zaznaczyłem co będzie jeszcze, znaczy co się postaram zrobić :)

Legenda xP ::

 

Niebieski- tu będzie keyboard

Czerwony- tu będzą gitary, elektryczna i klasyczna ^^.

Taki sraczkowaty pod oknem (:PP) - tam będzie grzejnik, puki co mam tylko na niego zasłonę :P

Zielony- tutaj gdzieś będą jakieś obrazki '

Żółty- a tu jakieś pudełka po klawiaturach ( xD ) myszkach (xD) jakieś pudełka to sterownikach itp. itd xP

No i wiadomo na biórku komp ^^.

 

e84b5088388552f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i thx za komenty :P

Nie żebym się wymądrzał ale jest opcja edytuj i jak już piszesz to troszkę bardziej konkretnie, jak coś zrobisz nowego to wtedy się tym z nami podziel. ;) Trochę bez sensu za każdym nowym postem pisać dzięki, dzięki... ?

 

edit

 

Ta wiem , ale jak ja piszę posta to 2 godz pozniej już moj pokoj jest na 2 str. (bo ktoś pisze coś w innym albo zakładanowy) a tam zazwyczaj nikt nie zagląda...i nie mam żadnej odp. no to piszę jakiegoś posta żeby się ktoś odezwał :D xD

Ok, no to Ci wybaczamy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem , ale jak ja piszę posta to 2 godz pozniej już moj pokoj jest na 2 str. (bo ktoś pisze coś w innym albo zakładanowy) a tam zazwyczaj nikt nie zagląda...i nie mam żadnej odp. no to piszę jakiegoś posta żeby się ktoś odezwał :D xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 4.Pp|Mariusz

Fajniuchne ... ale wymodeluj gitarę a nie samo pudełko .. i własne ustawienia Rendera .. xD a nie z tutka xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano....łooo dawno nic nie pisałem :-D sorry..ale wiecie, końcówka semestru to sprawdzianów więcej itp. więc zająłem się nauką..nie miałem czasu by modelować, teraz w przerwie Świątecznej coś zacząłem modelować.

 

A więc:

dużo zmian nadeszło w mym pokoju, okazało się że nie będę tam miał kompa :-( chyba... :-? ale może jeszcze się to zmieni, instrumentów też raczej nie będzie, gdyż gdy ja przeniosę się do tamtego pokoju to w starym nic nie będzie, to tam je wrzucę i zrobię sobie taki `pokój muzyczny` :-D

 

to teraz o up'ie:

Dorobiłem jedną szafę dodatkową, znajduje się ona tuż koło okna, poprzestawiałem meble i przerobiłem biórko, bo może jak nie PC't to laptop będzie w pokoju :-D coś będzie :-D trzeba być przezornym :D:D no więc wrzucam fotkę :

 

c27f0ac8c0be1c1a.jpg

 

Komentujcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo :-D w sumie to racja....okno jest za nisko, tak teraz sobię patrzę a tu okno jest wyżej ^^. to ja to zmienię, jak znajdę chwilkę. THX piksar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przerobiłem to okno, dorobiłem pare pudełłem włącznik światła przy drzwiach...ja widzę ten pokój jak dopiero po wprowadzeniu, na biórku komp..a na środku pokoju...gdzieś przy poszczególnych szafkach pudła z rzeczami...którę będę przenosił ze starego pokoju.

 

Przed chwilą wymodelowałem karnisz nad okno, przy którym (spróbóję) zrobię firankę i zasłony...jutro dorobię tylko zabki i zrobię rolety na oknie i drzwiach balkonowych i wrzycę render.

A oto co zrobiłem dziś, mało bo mało ale coś jest :)

 

aa507e944ddcbe31.jpg

 

Pozdro.

 

A i ta biała przestrzeń nad oknem to jest takie cuś...co starałem się zrobić ...takie miejsce skąd wysuwają się rolety....ale mi nie wyszło..jutro poprawię :)

 

A i mam jeszcze jeden problem...bo jak widać sufit sobie lecii...no i jest pewien moment gdzie jest takie coś dziwne a pomiędzy tym a sufitem jest czarna przestrzeń...nie wiem co to jest...widać to nie tylko na renderze..ale również w viewpodzie...i nie wiem jak to usunąć czy coś...bo nie da się zaznaczyć tego czegoś x( jutro zrobię od nowa cały sufit ^^. może to pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee...już 3 post pod postem :-/ czemu nikt nie pisze :(

 

Dobra...dópa xD daję up'a i piszę co się zmieniło :

-przerobiłem sufit xD

-dorobiłem karnisz nad oknem, razem już z żabkami

-zrobiłem wysuwane rolety na oknie i na drzwiach balkonowych

 

powoli zbliżam się do końca...został mi jeszcze komputer..jakieś książki i duperele na półkach...no i pudła z jakimiś rzeczami...

 

 

A oto dzisiejszy up :

a7100b3f544b8639.jpg

 

 

Karnisz...od tej strony wydaje sie nie proporcjonalny do okna i mebli...ale z innego ujęcia jest dobry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myślę że nie prędko xD bo dopiero zaczynam modelować, właściwie to jest moja 3 praca xD na mapowaniu i materiałach się nie znam...sądzę że na półkach jakieś książki no materiały mebli takie jak w realu raczej spróbóję uzyskać, pokuj raczej będzie ciemnej barwy...może nawet ściany będą różnych kolorów, podejżewam że będzie górował tu niebieski i żółty bo to moje ulubione kolory ^^. dzięki za komenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie :)

Na TAK :

-ciekawe rozmieszczenie mebli

-szafka w prawym rogu

- coraz lepsze updaty

 

Na NIE :

-Na razie troszkę zbyt boxowato , trochę więcej zaokrągleń oraz detalu .

-Za mały rozpiździaj

-kamera ( po co sufit na renderze ?:P )

-Te lampy trochę dziwnie wyglądają , jak ta po prawej się tam trzyma ?

-Łóżko wygląda jak betonowe ... Żadnego materaca ?

 

... WORKING ... WORKING .... BzZzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokój ma być ledwo po remoncie, przygotowany do mieszkania..dlatego nie ma `rozpiździaju` ..

Na łóżku jest materac..tylko że on jest wyjmowany...wyjmujesz materac,wkładasz pościel,przykrywasz materacem.Dlatego jest on w środku.

Kamera...przez przypadek się ruszyłem xP

Co do lamp, to nie będę miał tam dużego żylandora tylko kilka pojedyńczych lamp. a ona trzyma się tam normalnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG!!! boż do .. cholera... ehh ludzie przykro mi ;( poprosiłem kiedyś wujka żeby mi wzioł kompa i sprawdził (jest informatykiem) bo mam problemy. To jak byłem w szkole mi go wzioł i formata c zrobił a tam miałem wszystkie modele zapisane. NO KUR..... i dópa z pokojem...chuj go strzelił ;/ a od nowa chyba nie będe robił... chyba się biorę za coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja mu mówiłem żeby go wzioł zformatował, a ten powiedział że w najbliższym czasie to nie ma czasu może za kilka tygodni. No to ja nic nie zgrywałem na płytki, a ten na następny dzień zabrał kompa no ... nie uprzedził i wszystko straciłem ;( muszę wszyskie GRY od nowa instalować no załamka xD a miałem ich dużo, no i co najgorsze maxa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności