Skocz do zawartości

POJAZD 3D:AudiA6 - moj pierwszy model


Dr0cK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę łaskawy i nie będę pokazywał ci błędów. Bo to Twój pierwszy jak mówisz model i lepiej jak sam będziesz spostrzegał swoje błędy. Ewentualnie mogę w miarę mojej wiedzy służyć pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Wczesnie nie mailem czasu bo wzialem sie za czytanie \"Rozmow z Katem\" (450 stron) i mialem to przeczytac w 2 dni. Dalem rade tylko 350 :( po ciezkiej psychicznej harowce...a sprawdzianu z lektory i tak nie bylo (bo czytalem by \"kosy\" nie dostac)...

ech....dopiero dzis wieczorem mogle sie wziac za maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszce jedno....

wiem ze gdzies sikham tlumaczyl w jaki sposob sworzyc uszczelki...ale nie za bardzo skumalem :(. W jesli sikham mozesz...lub ktos inny mi w tym pomuc rowniez byl bym wdzieczny...

 

wiem, wiem....ogolny zarys samochodu to bylo proste....teraz zaczynaja sie schody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz krawędź i klikasz \"convert edges to spline\" (albo coś podobnego:]). Potem nadajesz splanjowi grubość i sprawiasz że staje się on renderowalny. Jeśli trzeba to narzucasz na niego mshmtha.

A model troszke zbyt pozaokrąglany. Ale to da się naprawić:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczasz \"show render mesh\" a nei renderable jak napisał Kozioo pozdro dla ciebie że odwaliłeś czarną robote :)

na przednią uszczelke polecam ci splona 5 kątnego i na 4 z nich daj chamffer jeszcze bedzie ładnie wygladało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Dr0cK

echh...dzieki.....tylko mam 2 malutkie problemy :( :

-niewiem gdzie znales polecenie \"convert edges .....spline\" bo pod prawym nie ma.

-nie mam pojecia co to splon (?)

 

:(

 

 

Mam dokładnie ten sam problem... :/ (jakby co to mam Maxa 6)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convert to jest w opcjach edycji edgesów (tam gdzie masz np. chamfer, itp).

Splon - to chyba będzie spline:D

Tworzenie polygonów - ja tam zawsze extruduje krawędź i welduje wierzchołki, ale jeśli tworzysz poly przez zaznaczanie kolejnych wierzchołków, to musisz je zaznaczać w określonym kierunku (CW lub CCW - nie pamietam:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zaden update... :( - maturka w tym roku...

 

a co do postow...to milo mi ze moj model czesci sie podoba...:P, ale dlaczego inni uwazaja go za nie podobbny do audi a6 - nie mam zielonego pojecia (prawie idealnie pasuje mi do rzutow), moze to ze nie widac wybrzuszenia na masce??

zamieszczam screen\'a z omni i wyrenderowane scineline\'m (bo cos dziwne artefakty powstaj w fR, jak widac na poprzednim screenie)

 

Pozdrowienia dla Was :)...

A i mam nadzieje ze nastepnym razem wrzuce cos konkretniejszego (jak czasu mi starczy (: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jesli moge sie wtracic to troche maja racji i jedni i drudzy przod znaczy gora maski jakby za bardzo cofnieta do tylu ogolnie to bardzo dobrze ci idzie ja ze swoja a6 jeszcz esie mecze :) a iczasu niewiel mam ajak masz czas to dopracowuj wszystko i popraw przod bo jakos dziwnie nieprzypomina wlasnie audi a6

Ogolnie jak na pierwszy model to chyba dobrz eja tu zaduzego zdania miec tam niemoge bo sam dopiero jestem poczatkujacy Sikham i Loozak moga ci przepowiedziec przyszlosc :)

 

wlasnie mi przod lancera przypomina:) moze sie myle:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tez kiedys fure chcialem zrobic ale nie skonczylem ( zrobilem karoserie ino ) i tez mialem problemow co nie miara. Zaznaczylem dwa bugi przy rowkach ( tez mi sie tak dziala, ale jakos to naprawilem u siebie ) a z tylu to nie wiem czy to tak jest w orginale czy tez bug tak smiesznie sie wygina :-).

Zycze powodzenie, upartosci i nie poddawaj sie :P tak jak ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w koncu konkrety :) Narazie udate z drobnymi korektami przodu. Tym co mi zaznaczyles zajme sie w pierwszej kolejnosci - zreszta widzie jeszce mnostwo innych bledow...ufff...ale nie poddaje sie :)

A co do braku poobienstwa to chyba wiem o co chodzi.

Mysle ze to moze byc wlasnie ta maska z bardzo cofnieta i za bardzo schodzaca w dol . Poprawilem i powinno byc dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam czy ludzie nie moga pokazac swojej pracy jak bedzie im sie malo wiele podobala i wzgledem siebie nie beda mogli sie do niczego dowalic. Rozumiem ze jest czasami taka sytuacja ze cos Ci nie pasuje i nie wiesz co. Ale okej, moze sie czepiam. Siedze w chacie z temperatura 39, wiec mam wytlumaczenie dla siebie, ale moze ktos mi odpowie(jaki ja naiwny jestem). Nic trzymta sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto ze pokazuja na forum pracki, na ktorej obojetnie jakby nie spojrzec, widac jakies bugi. typu odstajaca maska od reflektora, albo \"dziura za blotnikiem. Rozumiem maxymalne low poly, bo tam utrzymac porzadek na siatce, dobrze zmapowac to sztuka i sam podziwiam ludzi ktorzy robia modele low (sam je robie wiec wiem co to znaczy pie**** sie z samochodami w low poly) ale w high jest latwiej bo mozna sobie pozwolic na pozadki(a z drugiej strony dobre high wymaga wielu pierdolnikow. ale wqr*** mnie jak ktos pokazuje modele ktore maja w pip bugow. Ja bym tego nawet jako wip\'a nie pokazal. Nie wazne. czepiam sie jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pokazac model który ma dużo bugów niż meczyć sie samemu w zaciszu domowym

 

bo poco sie meczyć z odgadnieciem jak coś zrobic jeśli na forum dostaniesz rady ktoś czasem szepnie ciepłe słówko (ja szczególnie :P) i odrazu chce sie pracowac dalej

 

to forum jest niezbyt przyjazne dla poczatkujących to fakt bo zagraniczne pełne są ah\'ów oh\'ow itp ( jednak tu tez zaczyna sie ten trend) nikogo nie obrażam

 

pozatym potrzeba troche odwagi żeby pokazać brzydki model (niedotyczy to tego A4 które niejest postrachem)

ps. brzydkie kaczątko przemianiło sie w łabedzia pamietaj o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności