Skocz do zawartości

Obiekty 3D: instrumenty i akcesoria muzyczne (obecnie gitara)


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej to co już zrobione i info na temat tego co obecnie robię.

 

Skończone prace (chyba - jak ktoś coś zauważy niech piszę, to postaram się poprawić niedociągnięcia):

 

1. Sennheiser e840S

 

6.jpg

 

W trakcie robienia:

 

- Ibanez RG370DX

4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za mały odblask, brak szczegółów na górnej części (wgłębienia tuż przy obręczy u nasady i kiepska siatka. Popracuj nad tym jeszcze, będzie OK.

Aha, wydaje mi się że orginał (trzymanie) jest bardziej okrągły

 

Co do materiałów to zgadzam się w zupełności. Jeśli chodzi o texturowanie i rendering to muszę się przyznać, że bardzo słabo mi to idzie. Postaram się dzisiaj poprawić wszystkie rzeczy, które wypisaliście. Najgorzej będzie z tą siatką na górze, bo w ogóle nie mam pomysłu jak można to zrobić lepiej. Może ktoś miał do czynienia już z czymś takim i podrzuciłby jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymodelować saksofon, nie powinien być skomplikowany:p

...a tak na serio to chyba z perkusją będziesz miał więcej roboty. Jak masz dużo chęci to możesz ją zrobić, a jak nie to zrób gitarkę, bo będzie trochę łatwiejsza, ale wydaje mi się, że dasz radę i z gitarką i z perkusją....a po czasie nawet z saksofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymodelować saksofon, nie powinien być skomplikowany:p

...a tak na serio to chyba z perkusją będziesz miał więcej roboty. Jak masz dużo chęci to możesz ją zrobić, a jak nie to zrób gitarkę, bo będzie trochę łatwiejsza, ale wydaje mi się, że dasz radę i z gitarką i z perkusją....a po czasie nawet z saksofonem.

 

Saksofon może kiedyś w przyszłości, ale na razie chciałbym zrobić te rzeczy, które mam w domu, czyli mikrofon, gitara, perka, keyboard i inne duperele jak piece, efekty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up (nie wiem czy można tutaj tak post pod postem, ale nie wiedziałem co mam zrobić, żeby temat się zaktualizował):

 

5a.jpg

 

Wymodelowałem to zakończenie na górze, zmieniłem większość materiałów i mam nadzieję, że obecny efekt przypadnie Wam dużo bardziej do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar: Dodałem tego lekkiego chamfera na zakończeniu mikrofonu. Efekt pracy w pierwszym poście tematu.

 

Obecnie przeszedłem do robienia gitary - Ibanez RG370DX. Natrafiłem jednak już na pewien problem. Nie wiem za bardzo jak zrobić to zaokrąglenie na tylnej części gryfu. Czy da się to jakoś łatwo i bezproblemowo zrobić czy może muszę się bawić vertexami po kolei, dostosowując kształt ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to jakoś łatwo i bezproblemowo zrobić czy może muszę się bawić vertexami po kolei, dostosowując kształt ręcznie?

 

To jest cały urok modelingu ;)

Jeśli chcesz się zmotywować, to spróbuj obejrzeć siatki ludzkiej głowy-koniec gryfu to przy tym pryszcz ;)

 

"Nic nie ma za darmo", "początki są trudne". Pracuj dalej - Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoicie, modeluj szkoda czasu na rendery, młodość szybko mija :)

 

No wiem, że w chwili obecnej wymodelowanie jest najważniejsze, ale trochę się zmęczyłem i musiałem zrobić coś innego :)

Najgorsze jest to, że już teraz wiem, że w siatce mam trochę błędów. Te łatwiejsze udało się jakoś zniwelować, ale zostały też takie, których nie potrafię naprawić. Mam nadzieję, że nie wpłyną one na końcowy efekt... Najwyżej jak coś się całkiem zepsuje to zacznę od nowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po dość długiej nieobecności. Wziąłem się do modelowania gitary (a właściwie gryfu, bo tylko go wcześniej miałem) od nowa. W starszej wersji trochę zwaliłem siatkę, którą nie wiedziałem jak mam naprawić. W obecnej wersji jak na razie wszystko jest dobrze (chyba :D)

 

nowyrender2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności