Skocz do zawartości

Adobe ma 25 lat!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu mija 25. rocznica powstania firmy Adobe. Jej pierwszym produktem była technologia dla cyfrowego przygotowania druku PostScript. W ciągu 25 lat portfolio Adobe rozwinęło się do ponad 70 produktów, obejmując oprogramowanie dla grafików, wydawców, programistów, twórców stron i aplikacji internetowych, ale również rozwiązania dla przedsiębiorstw i administracji publicznej. W grudniu mija też rok od powstania polskiego biura Adobe.

 

 

Pierwszym produktem firmy była technologia Adobe PostScript, przeznaczona głównie dla wydawców, pozwalająca na wierny wydruk różnorodnych treści graficznych i tekstowych z elektronicznego pliku. Przełomowymi wydarzeniami dla firmy, ale i dla całej branży wydawniczej było wypuszczenie na rynek programów Adobe Ilustrator (1987) i Adobe Photoshop (1990) – aplikacji, bez których nie może się obejść żaden profesjonalny grafik bądź fotograf.

 

Dziś, po przejęciu w 2005 roku firmy Macromedia i technologii Flash, oprogramowanie graficzne Adobe to trzy kompleksowe pakiety Creative Suite 3 zawierające wszystko co potrzebne do tworzenia publikacji drukowanych, projektowania i animowania stron internetowych, tworzenia i montowania filmów wideo i animacji.

 

Równolegle, w oparciu o doświadczenia z Postscript, powstał format PDF (Portable Dokument Format) pozwalający zapisywać dokument w niezmienialnej formie, odczytywanej identycznie bez względu na używaną platformę. Na bazie stającego się obecnie standardem ISO formatu, firma rozwinęła wielofunkcyjne oprogramowanie Acrobat, wykorzystywane do bezpiecznej wymiany dokumentów i zarządzania nimi zarówno w biznesie jak i administracji publicznej.

 

- Pierwszy rok działalności Adobe w Polsce należy podsumować jako bardzo dobry - mówi Arkadiusz Krawczyk, szef polskiego biura Adobe. - Pomimo tego, że znaczna jego część upłynęła pod znakiem budowania podstawowej organizacji w naszym kraju, udało nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Niestety ze względu na reguły korporacyjne nie mogę się chwalić dokładnymi cyframi, choć chętnie bym to uczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba jestem dziwny bo ja nie widzę aby jakoś ich główne aplikacje się rozwijały. Ewidentnie brakuje Adobemu silnego konkurenta. Jak dla mnie to od wersji 7 Photoshopa nic specjalnego nie przybywa, tylko jakieś duperele, a ekipa odpowiedzialna za Illustratora to już chyba dawno powinna być przewietrzona [chyba najbardziej zbugowany program z całej aplikacji]. Swoją drogą co nowy Photoshop to bardziej zmulony, pomimo tego, że nie pojawia się nic nowego w nim co by jakoś tłumaczyło spadek wydajności jego pracy. Aż strach się się bać wersji CS15, wtedy pewnie aby otworzyć głupiego jpg, będę potrzebował P20 i 24GB Ramu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba makak_ nie miales do czynienia z CS3 bo ps cs3 ma naprawde kupe fajnych ulepszen i poprawek, nie mowiac o kilku super narzedziach, ktorych nie bylo w poprzednich wersjach. Fakt, PS CS2 byl strasznie mulowaty, ale CS3 juz hula i baardzo szybko sie wlącza. Oczywiscie nie zmienia to faktu ze powinni troche wiecej poprawek wrzucac, albo rzadziej wydawac kolejne wersje programow :d

Co do Illustratora, to z pare wersji temu gorzej on wspolpracowal z fotosklepem niz Corel, a jesli aktualny Illustrator jest "zabugowany" dla Ciebie to co dopiero mozna powiedziec o Corelu :)

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby CS3 hulał, przynajmniej wersja pecetowa, macowej jeszcze nie widziałem. Z moich doświadczeń jest z wersji na wersje wolniejszy. Illustratora CS3 nie widziałem, a CS2 wysypuje się aż miło. Moje ulubione wykrzaczenie to, gdy próbujemy wkleić coś w wyłączony layer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności