Skocz do zawartości

Wybór telewizora - LCD czy plazma? Cena 4k-5k


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym Was poprosić o poradę w wyborze telewizora. Zastanawiam się nad LCD oraz plazmowym (z tego co czytam to plazma wydaje sie być ciekawszą opcją). Cena jaką chcę przeznaczyć to od 4000-5000 zł. Przekątna ekranu najlepiej jeżeli by była 42'. HD ready. I jeszcze takie kryteria:

 

- telewizor będzie w większości przeznaczony do oglądania piłki nożnej a dopiero później filmów;p powiem szczerze ze ostatnio widziałem mecz na przeciętnym lcd i nie wyglądał za dobrze;/

 

Dużo czytałem o plazmie i lcd, jednak liczę że zdołacie mi doradzić coś więcej, może jakieś konkretne propozycje?

 

Z góry dzięki,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z wyborem TV jest tak, że musisz się sam pofatygować do jakiegoś większego salonu i pooglądać. To co dla jednego będzie super, dla innego będzie smużyło albo przeszkadzała będzie kaszka. Zależy też, z jakiej odległości TV będzie oglądany oraz sygnału jaki będzie do niego podłączony. U siebie w domu mam dwa LCD JVC, 26 i 21 cali. Jeśli chodzi o 26, to oglądanie piłki nożnej trochę męczy, prawdopodobnie z winy kijowego sygnału(kablówka).

W sklepie internetowym, w którym zamawiałem swoje TV była opcja prezentacji w domu klienta. Można było wybrać trzy dowolne modele i samemu sprawdzić, jak TV będzie odbierał w danym miejscu. Jedyny warunek to zakup jednego z telewizorów po prezentacji. Jeśli jesteś zdecydowany, to uważam że taka propozycja jest uczciwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się zdecyduję na PLAZME

 

Z tego co czytam na forach, to ten telewizor ma bardzo wysoki współczynnik cena/jakość. Jest dość zaawansowany i nowy technologicznie, hd ready wystarczy, no i tutaj kilka opinii - wszystkie pozytywne:D LINK

 

piksar -> ogromne dzięki za artykuł, przydał się:) ale reputacji nie moge Ci narazie przyznac..

Kuba_ -> dzięki za pomoc, na pewno obejrzę jeszcze model na który się zdecydowałem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu LCD 37" FUll HD z wszystkimi bajerami. Marka Phillips ale nie znajde go na necie bo nie mam pojecia jak sie nazywa (stoi u rodzicow).

I szczerze mowiac, nawet jesli smuzy przy pilce noznej czy tam pingpongu to tego z bezpiecznej odleglosci (czyt 3 x przekatna) nie widac. A przeciez niekt nie kupuje telewizora 100" zeby siedziec przy nim. Dlatego warto tez sie zastanowic nad rozmiarem wlasnego pokoju (stosunek przekatnej do odleglosci od kanapy) i wtedy z duzego lcd mozesz przeszkoczyc na mala plazme.

 

Roznice? Jednak plazma wygrywa. Nie ma podswietlenia wiec czarne jest czarne, kolory mega zywe w standarcie a nie po podkreceniu. (uzywam 6 plazm w firmie)

 

Co do firm to i Samsung i Phillips to dla mnmie chwilowo potentaci (czyt. najlepsi) ale z nastawieniem na phillipsa za dizajn i fajniejsze menu.

 

A generalnie najbezpieczniej nagrac sobie na jakies dvd kawalek meczu i isc do sklepu i poprosic zeby wasze video puscili (byle nie jakis swoich plyt full hd ze owadami). No i oczywiscie bezposrednio.

 

Co tv ma miec a czego nie.

 

HDMI - mam dwa, uzywam jednego i tak juz chyba zostanie (dostalem od multimedi jakis tuner gdzie poki co jest jeden kanal HD). Oczywiscie ty mozesz sobie dokupic jakies dvd/blu i jakis zestaw kinowy i wtedy potrzebne ci dwa

 

DVB-T/S - o ile T w polsce nie dziala, albo dziala ledwo uznam to za mega niepotrzebny bajer, S oczywiscie wymaga talerza satelitarnego - imho nie potrzebne w ogole.

 

No i na koniec. Czytalem i testowalem (w MM w niemczech ale mniejsza) iz HD Ready bardziej nadaje sie do pilki nizeli 1080i czy 1080p.

 

Ja mam cos takiego http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/philips-37pf9731-lcd.bhtml?from=ceneo

tylko bez niektorych bajerow. W niemczech w okolicach 1700€.

 

BTW: beke mam podczas pisania tego posta z tego co piskar napisal odnosnie pingponga hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego HD redy? Ja bym brał Full HD, robi wrażenie.

 

A tak ogólnie nie wiem czy mam racje, ale słyszałem że plazmowe ekrany strasznie sa prądo żerne, a to dla niektórych jest wazne :)

 

Ja bym poszukał coś w LCD.. np:

 

http://www.ceneo.pl/Telewizory_LCD;004c303+m3600+n5200;0171920x1080_P2-12564;018P1F575T6593P5F12517T12520.htm

 

a w oko mi wpadł:

 

http://www.ceneo.pl/758801

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego HD redy? Ja bym brał Full HD, robi wrażenie.
chyba na onaniscie sprzetowym. Ile programow w tv obejzysz w pelnym 1080p?

Ile rocznie filmow kupujesz na bluray? Do tego napisalem cos odnosnie fullhd i sportu

A tak ogólnie nie wiem czy mam racje, ale słyszałem że plazmowe ekrany strasznie sa prądo żerne, a to dla niektórych jest wazne

Dla Wiekszosci osob nie ma to znaczenia, gdyz ich komputery zjadaja wiecej pradu niz tv. PLazma ktora podal adrian je 380W, sprawdz swoj zasilacz w komputerze.

ja bym stawiał na cos z full hd
a jakies uzasadnienie?

nie patrz az tak na rozmiar bo z czasem i tak będzie Ci sie wydawał mały
TEz przesada i jakis mit, z czasow gdzie jak ktos mial duzy telewizor to byl rockefelerem. Teraz trzeba dobierac z glowa. Napisalem, najlepiej do wnetrza. Moj tv stal wczesniej w mieszkaniu w niemczech i gorzej sie go ogladalo nizeli teraz w domu bo jest inny uklad pokoju i tam byl za duzy a tutaj jest ok. A jakby chcial duzy rozmiar to by kupil projektor. A w wielkosc mozna sie bawic w nieskonczonosc: http://www.physorg.com/news9587.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na cos z full hd - nie patrz az tak na rozmiar bo z czasem i tak będzie Ci sie wydawał mały

 

Haha, masz racje. Szef do biura kupil 50 calowa plazme Samsunga, zeby pokazywac klienta animacje na tym. Na poczatku bylo wielkie WOW ze to takie wielkie... teraz szef zaluje ze nie kupil 70 calowej.... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to hkropinki musi postawic sobie pytanie, czy i ile kanalow ma badz bedzie miec w wersji HD (mowie tu o sportowych bo po to kupuje tv). Bo jesli wiekszosc poza np. jednym meczem w tygodniu w HD, to rozmowa full vs ready nie ma sensu. Bo to idzie w palu i piksele tak czy tak beda rozciagane na sasiednie. Panowie, telewizor wam nie poprawi jakosci, jak cos jest w Palu to pozostanie w palu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Illy. hkropinski napisz bardziej szczegolowo jakie beda zastosowania TV (moze planujesz podlaczyc ps3?), im wiecej szczegolow tym lepiej bedzie mozna doradzic... ale jak na razie widze dla Ciebie HD Ready i skupilbym sie juz na konkretnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem wyznawca plazmy. Khe, khe, poniewaz jestem sknera i praktykiem na razie uwazam ze kupowanie full HD to bezsens - jeszcze poczekam az sie rozpowszechni i bedzie co ogladac w tym full HD. Do telewizji przez 99 procent czasu wystarczy HD Ready. Filmy tez na razie sa przede wszystkim na DVD. U mnie stoi od mistrzostw w pilce noznej takie cus http://www.ceneo.pl/136544 - tylko z liczba 4 a nie 3 - niemal to samo. Uważam, że za ta cenę jest to absolutnie ********* telewizorek. DVD bosko sie ogląda.

 

salut

Dziadek Stal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem szczesliwym posiadaczem plazmy od roku to i ja sie wypowiem. Zanim kupilem tivika przeczytalem wszystkie fora hd w szerz i wzdloz. Dlugo zastanawialem sie co wziac Plazme czy LCD, trafilem wkoncu na stronke http://plazma-lcd-fakty.pl/ No i wszelakie watpliwosci zostaly rozwiane. Zaczalem polowac na odpowiedni model.. kazdy z Samsongow, LG w moim przedziale cenowym do 5k mial jakies wady.. czy to buczenie czy jakies dziwne przeklamania kolorow.. dziwne migotania.. model modelowi nie rowny. Wkoncu w gaszczu paneli odnalazlem moje dziecko http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3199 Jeden z modeli najwyzej ocenianych przez uzytkownikow w tym przedziale cenowym. Jedynie co przeszkadza.. to slaba jakosc glosnikow i brak Pipa. Slabe glosniki mi nie przeszkadzaja bo i tak mam podlaczony system 5.1 .. pipa i tak bym nie uzywal. Jest to model, z tych wszystkich najbardziej energo oszczedny.. od 280W do 350W pobor pradu.. gdzie niektore LCD wiecej pozeraj go. Obraz rewelacyjny, nawet ze zwyklej anteny naziemnej.. ma wszystkie bajery polepszajace obraz. Gleboka czern.. brak duszkow.. Obraz nie wypala pozostalosci, przynajmniej u mnie. Gdybym mial wybierac.. wybral bym jeszcze raz ten model tylko .. ze juz 50 albo i wiecej cali. Odleglosc kanapy od telewizora to jakies 3m u mnie. W full hd nie ma co inwestowac.. bo i ceny sa wygorowane poki co.. a i filmu czy cokolwiek nie zobaczysz w pelnym HD przynajmniej przez dlugi czas. Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności