Skocz do zawartości

V-Ray - pytanie o odbicie promieni.


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeważnie to do mnie idą pytania odnoście renderingu, lecz teraz role się zmieniają :)

Mianowicie... Chciał bym ograniczyć odbicie koloru w scenie, dokładniej; mam pewien obiekt i jak wiemy przy styku 2 płaszczyzn, ta która ma bardziej intensywny kolor, emituje go na drugą z efektem który mnie nie zadowala. Po prostu chciał bym to ograniczyć bez zmiany Secondary Bounces. Pomocy :)

 

Przykład:

asdwe7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przetestowałem Sposób Etyra, i rzeczywiście odbicie podłogi nie jest generowane, ale dalej odbija się na podłodze obiekt... mimo tego :) pokombinuję jeszcze

 

Z tego co widzę ta opcja ogranicza Color Bleeding, a w przykładzie który podałem odbija się VRSun który mimo wszystko zawsze odbija te promienie od powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcom: W Twoim przykladzie nie chodzi akurat o color bleeding a raczej o ilosc swiatla jakia jest odbijana od powiezchni przy Indirect Illumination. W takim wypadku wystarczy pobawic sie wartosciami przy Generate i Receive GI ktore znajdziesz w object settings...

 

object_settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie do końca bo to po prostu wyłącza GI w danym obiekcie, oczywiście w takiej wartości jaką ustawimy i obiekt ciemnieje. No ale na razie już coś wykombinowałem, dziękuje wam za Pomoc! ;)

 

Ale mam jeszcze JEDNO pytanie! Jak rozmyć cienie w V-Ray Sunie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności