Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cześć :)

czarny akryl biała emulsja mokre w mokrym 1 podejscie z natury :)

lifedrawing.jpg

 

i pracka z chc na konkurs sie nie wyrobie ale wydaje mi sie że skoncze

nastyku4.jpg

 

 

 

znowu znalazłem coś ciekawego w necie także zarzucam

http://www.leavemethewhite.com/index2.html zrzutki z ekranu z filmów

oraz

http://www.pixelovely.com/tools/gesture.html coś jak poses maniak tylko że miesza zdjęciami

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długiej przerwie upek znowu miedzy modelowaniem oświetlaniem rigowaniem i innym aniem...

 

Bedyk widzisz jaki zbieg okoliczności :P

emmilius już wiele razy sie przejechałem na szarościach dlatego zwracam na nie szczególną uwage dużo w tej pracy jest również cyjanów i błękitów

Misha81 dziękówa

 

różne szkice kompozycjne

sketchthumbnails.jpg

troche szkiców babeczki z natury portrecik z foty ośmiornica z głowy

sketch2t.jpg

sketch1e.jpg

 

zombifikacja Dżerego

zobie111.jpg

 

miała być 1 praca a wyszły 3 szybkie bo nazbierałem sporo referencji pewnie coś jeszcze pociągnę w tych klimatach (troche z głowy troche z refy :))

maroko1.jpg

maroko2.jpg

maroko3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noiprox wiedziałem :DDD

 

poza tym kiedy to pisałem mieliśmy przerwę miedzy semestralną i byliśmy w swoich ciepłych domkach ;)

 

 

a moze teraz cos bardziej na temat prac huh?

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa semestralna w listopadzie? O_+ ile macie semestrów w roku? serio pytam ;)

A co do mojej uwagi to po prostu wyglądało mi to na patent na wykopanie teczki na pierwsze miejsce na głównej i tak tylko zwróciłem uwagę :PPP

 

Pracki fajne, widać duży postęp, czekam na więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thumby wydają się być ok, chociaż jak dla mnie mogły by być nieco bardziej czytelne. Wiem że to 2-3 minutówki ale jednak. Szkice ołówkiem, dla mnie bardzo ok. Fajny też portret kobitki ale ma chyba nosek za okazały. W zombiaku tylko mi kontur nie pasuje.

Resh - to nie jest krzyżyk, to jest celownik. Każdy kraj ma swoje sposoby na walkę z insektami =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znowu ja z świeżym crap'em prosto z Nju Sącza tym razem zadanie z Drimaż :P

Czyli zadanie na pre-produkcje wymyślić serial short pełnym metraż cokolwiek Zrobić do tego ogolny scenopis, enviro, koncepty postaci story keyes/storyboardy i ew. animatic niestety nie zdążyliśmy zaminować ;)

 

Ostatnie pracki w arabskich klimatach były swoistą wprawką.

Jako że byłem jedyną osobą rysującą w grupie przypadł mi zaszczyt narysowania wszystkiego xD

 

POSTACIE

główny bohater kupiec wraz z środkiem transportu

kupiec.jpg

 

Niewolnicy/Najemnicy

najemniczkanajemnik.jpg

 

zły sułtan i kot z kosmosu

sultanmag.jpg

 

 

a tak miej więcej zmieniały się postacie wraz z biegiem czasu i korektami współtowarzyszy z grupy :)

 

procesj.jpg

 

ENVIRO

wstępne thumby

envriovment1.jpg

 

zamek sułtana

enviro1.jpg

 

targowisko

targowisko111.jpg

 

 

 

Synopsis

 

Zamozny kupiec podróżując przez pustynie na ogromnym skarabeuszu, widzi na rozgwieżdżonym niebie spadający meteoryt. Rusza w jego kierunku docierając do krateru, gdzie znajduje niespotykany kamień. Zabiera rozgrzany jeszcze skarb i wracając do miasta snuje plany o bogactwie jakie przyniesie mu znalezisko.

 

Po paru dniach z meteorytu niespodziewanie wykluwa się stwor. Kupiec nie może uwierzyć własnemu szczęściu, gdy stwor zmienia zwykły kamień w szmaragd. Uradowany swoim odkryciem i zaślepiony wizja bogactwa lekkomyślnie zdradza swoj sekret.

O stworze dowiaduje się potężny Sultan. Wysyła dwóch niewolników, którzy mają zdobyć stwora. W zamian za udaną misję przyrzeka oddać niewolnikom wolnosc.

Niewolnicy wykradają stwora noca. Uciekajac są pewni, że kupiec został zgładzony.......

Kupiec wraca do domu i widzi, że ktoś porwał mu jego skarb – Stwora – oraz wbity sztylet w poduszki na łoży, gdzie zazwyczaj sypia.

Postanawia wyruszyć w pościg za złodziejami.

W trakcie jednego z postojow niewolnicy siedzac przy ognisku rozmawiaja o stworze. Kobieta opowiada o dziwnej przepowiedni, która uslyszala jeszcze jako dziecko, dotyczacej stwors, ktory posiada niespotykana moc.

W tym czasie kupiec przemierza pustynie starajac się znalesc porywaczy.

Niewolnicy docieraja na dwor ze zdobycza. Oddaja stwora oczekujac nagrody. Sultan ma jednak inne plany, porubuje pozbyć się świadków. Niewolnikom udaje sie zbiec z zamku.

Kupiec dociera do miasta i stara się znalezc najemnikow, aby odbic stwora. Przez przypadek trafia na zbiegla dwojke niewolnikow. Postanawiaja pomoc kupcowi zemscic sie na sultanie.

Niewolnicy ktorzy doskonale znaja plan zamku kieruja się wprost do komnat Sultana. Docieraja w momencie gdy ten odprawia dziwny rytual, ktory pozwoli mu posiasc moc stwora. Kupiec rzuca sie na sultana prubujac przerwac proces przemiany, nie wie ze jest juz za pozno by uratowac stwora. Ten jednym uderzeniem oglusza go i dopada probujacych zbiec niewolnikow. Wywiazuje sie walka. Niewolnicy sa bezradni wobec jego mocy. Niespodziewanie sultan pada na ziemie wijac się w agoni.

( retrospekcja do ujecia przy ognisku) Niewolnica opowiada o przepowiedni. Tylko dobry czlowiek jest w stanie polaczyc się w jednosc ze stworem.

Tajemniczy znak pojawia się na dłoni Kupca

 

I storykeys do scenopisu

sk16.jpg

sk712.jpg

sk1417.jpg

 

 

niestety nie wszystko jest takie super jak chciałem ale to była troche masówka i nie było czasu wszystkiego dopiescić więc wkradają się babole przez zmęczenie materiału i ciągłe zmiany/korekty

 

pozdrawiam i czekam na odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo stuffu tu dałeś :) Fajnie że tma nie próżnujecie

Thumby, skarabeusz i enviro fajne, choć postacie trochę słabsze ... :D

Co robiły pozostałe osoby? Możesz pokazać efekty ich pracy? :)

Sorry ale..... fabuła jest straszna XD Współczuję robić koncepty i grafiki do takiej słabej bazy ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postacie fakt nie za fajne całość całość robione z głowy posiłkowałem sie tylko przy skarabku :)

 

oni... no cóż jeden nic nie robił a drugi złożył prezentacje na dziś i opowiedział o na szym projekcie

 

fabuła no cóż... jakoś sie tam to trzyma kupy ale szału ni ma

 

co do konceptów było to ciekawe doświadczenie i wolałem je trzaskać niż przesuwać verty :P

 

przez ostatnie 3/4 dni czułem sie jak rasowy chińczyk 11h przy monitorze mhrrr... jeszcze kilka takich zadań i bede miał speeda jak feng zhu xD

 

edit.

 

co do postaci jeszcze

Nie zabardzo mogłem robić tak jak chciałem wiec wolałem naszkicować bo owiele szybciej i łatwiej wprowadzić zmiany a niebyło czasu za bardzo żeby je dopracować coś kosztem czegoś ;)(ogólnie nie przepadam pracować ze szkicu choć przez to zadanie troszeczkę się przełamałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudek anatomia zawsze ważna ;) ostatnio strasznie ją zaniedbuje. z czasem słabo wychodzi z braku czasu i w ramach sprawdzenia sie nie szukałem zadnych refek do pose sheets postaci. meaculpa

 

serio dzięki :) niektórzy mówili ze to jest kot z Alicji po diecie :DDD

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wiarygodnie sprzedać postać musisz trochę lepiej poznać anatomię (nie musi to być od razu poziom Bridgmana :) ), do tego strasznie leży odwzorowanie materiałów... przez co postacie wyglądają jak plastelinowe ludki ubrane w plastelinowe ciuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolorowałeś te postacie to chyba zgubiłeś dużo detalu, który widać na lineartach :)

 

co do fabuły; chyba byłaby dobra na dziwny scenariusz filmu aktorskiego fantasy; ale na pewno nie na animację. dziwi mnie ze ludzie nie wykorzystują zalet animacji jako nieograniczonej formy narratorskiej :P i robią bardzo sztamowe i przedłużone fabuły, kiedy można sie tu posłużyć metaforą, karykaturą i wieloma innymi ciekawymi zabiegami.

 

W ile osób robicie ten projekt? i ile macie na to czasu? I to ma być w 3d? czy 2d? :P Wspominałeś też o verteksach; czyli docelowo miało być 3d?

 

Ale fabuła jest taka długa i niepotrzebnie skomplikowana i niepotrzebnie tyle bohaterów jest wprowadzonych.. :D

 

Powinni Wam na początek zrobić zajęcia ze storybordów i pisania fabuły ^^ i jeszcze powinni Wam robić zajęcia filmowe; że pokazują np 10 shortów animowanych i mówią dlaczego są dobre; z naciskiem na fabułę :D :>

 

Co do Twojej roboty; podobają mi się thumbsy i niektóre kadry i koncepty enviro :D no i ten stworek uroczy; troche pokemonowaty ale uroczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolorowałeś te postacie to chyba zgubiłeś dużo detalu, który widać na lineartach :)

yup :)

 

co do fabuły; chyba byłaby dobra na dziwny scenariusz filmu aktorskiego fantasy; ale na pewno nie na animację. dziwi mnie ze ludzie nie wykorzystują zalet animacji jako nieograniczonej formy narratorskiej :P i robią bardzo sztamowe i przedłużone fabuły, kiedy można sie tu posłużyć metaforą, karykaturą i wieloma innymi ciekawymi zabiegami.

 

Mieliśmy do wyboru animacje serial film pełnometrażowy. Najpierw chcieliśmy zrobić pełen metraż ale mieliśmy sporo nierozwiązanych wątków. Więc zdecydowaliśmy się na mini serial, a to co zrobiliśmy miało być pilotem tego serialu.

 

W ile osób robicie ten projekt? i ile macie na to czasu? I to ma być w 3d? czy 2d? :P Wspominałeś też o verteksach; czyli docelowo miało być 3d?

 

robilismy to w 3 osoby mielismy całkiem sporo czasu bo niby miech ale w miedzy czasie inne zadania rotoskopia modelowanie oświetlenie i texturowanie etc wiec nie było go tak dużo

 

to było zadanie na pre-produkcje

 

Wspomniałem o verteksach bo równolegle z tym zadaniem mamy zmodelować 2 postacie. Organika ładne edgeloopy i te sprawy. Także wolałem malować niż przesuwać punkciki :)

 

Powinni Wam na początek zrobić zajęcia ze storybordów i pisania fabuły ^^ i jeszcze powinni Wam robić zajęcia filmowe; że pokazują np 10 shortów animowanych i mówią dlaczego są dobre; z naciskiem na fabułę :D :>

 

powinni powinni powinni... i z roku intensywnej nauki zrobiły by się 3 lata :P

Cóż powiedzieć z zajęciami 2d jest trochę lipa także sami się uczmy ;/

 

Co do Twojej roboty; podobają mi się thumbsy i niektóre kadry i koncepty enviro :D no i ten stworek uroczy; troche pokemonowaty ale uroczy :>

 

dziękówa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta.. w 3 semestrze(luty/marzec nie pamiętam kiedy to się zaczyna, na razie żyje wolnym i robie akwarelowe prezenty rodzinie :P) robimy przez 3 miechy robimy shorta w grupach 5 osobowych czyli w tym roku powstanie aż 9 animacji :D !

 

pochwalić nie wiem kiedy będziemy mogli na razie w sieci nawet nie ma animacji z poprzedniego roku a już kupa czasu minęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni up całkiem spory. Zamek sułtana i enviro targu bardzo fajne chodź przy pierwszym zróżnicowałbym kolorki i lekko zdesaturował.

Jeżeli chodzi o matte to pierwsze co mnie zaczepiło o oczy to nie to co domalowałeś (swoją drogą nawet git) a jednak chyba zbyt duża różnica w kolorystyce pomiędzy pierwszym a drugim planem. Wydaje mi się że cała góra z zamkiem (ta na drugim planie) zbyt mocno w błękity włazi. To tak na moje krzywe oko - mogę się mylić - pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazałeś problem wiesz jak go rozwiązać?
doświadczenie i wprawa, samo z czasem przyjdzie

 

ale jeśli chodzi o pozycje krasnala jest śmieszna, trzeba popatrzeć na wiele poz rożnych postaci z innych prac lepszych od siebie i zastanowić się dlaczego oni tak to eksponują a nie inaczej

 

odnośnie matte, jak zamek jest tak bardzo plastyczny, malarski to trzeba w jego obrzeżu trochę pomazać i ogólnie po całej pracy, dzięki temu ta jego plastyczności nie będzie uwypuklona w 1 miejscu i już tak się nie będzie rzucało w oczy co to sceniki trzeba właśnie tym swoim ruchem pędzla, efektami zacierać te granice żeby wszystko tworzyło jednolita całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat gapienie się na prace innych i zastanawianie się w oczekiwaniu na olśnienie, przynosi tyle skutku ile czytanie konkretnych materiałów, ale jakby co to tylko moje zdanie:)

Jeżeli o moją skromną opinię chodzi, to nie widzę innego sposobu na poprawienie pozycji jak przeanalizowanie anatomii i perspektywy, na chwilę obecną wyczuwam problem z jego lewą nogą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krasnalu glowa nienaturalnie osadzona przesuniecie lekko w lewo powinno rozwiazac problem .poza tym swiadomie czy nie unikasz skrotow, przez co poza moze wydawac sie sztuczna , wymodelowana.Troche bym zmniejszyl nasycenie.Pokusilem sie o malego 5m overka - sorki ze bazgam po twojej pracy ale tak bedzie latwiej wyjasnic o co mi chodzi.

Pozdrawiam

perun24color2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyłeczek krąglutki az miło popatrzeć. Tzn dobrze oddałeś bryłę ;] Brakuje mi tylko fałdka skóry tam gdzie tyłeczek styka się z udem (lewym). Zamiast fałdki masz tam coś dziwnego. No i głowa wydaje sie za mała, gdyby była to fotka, to obiektyw właśnie tak zmniejszyłby głowę (niepożądany efekt fotografii). Spróbuj ją powiększyć może. Zaraz po tyłeczku większość spojrzy właśnie na głowę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tryptyk zrobisz? :) pozdr.

 

ogólnie jestem zdania żeby tryptyk robi się do zamykania ołtarza i dla mnie jego rola na tym sie kończy wszystkie 3/4 obrazki powieszone obok siebie są dla mnie troszkę kiczowate...

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności