Skocz do zawartości

[Studia] Projekt Koncepcyjny


Nowi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciał bym zaprezentować swój projekt koncepcyjny jaki musiałem wykonać na zaliczenie III semestru z "Podstaw Projektowania Architektonicznego" na kierunku Architektura i Urbanistyka w Szczecinie

 

Temat:Projekt Koncepcyjny Salonu Samochodowego przy ulicy Mieszka I w Szczecinie

 

50927034ed6.jpg

 

24455413vq3.jpg

 

Rzut : http://img183.imageshack.us/img183/7420/rzutdu4.jpg

Elewacje i przekrój : http://img183.imageshack.us/img183/6623/przekrjelewacjety2.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość ;)

 

P.S cały model salonu i otoczenia zrobiłem samemu, dodatki i samochody gotowe z www ;P drzewa onyx, trochę kiepskie ale do końca ich nie rozkminiłem.

Soft: Archicad 10 , max 9 + Vray 1.5, PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z pewnością nie przeszłabym obojętnie obok takiego salonu samochodowego :)

pozdrawiam

 

Nikt z pewnością nie przechodzi obojętnie obok salonu Porsche. Projekt podoba mi się, jest raczej prosty, i mimo wszystko sprawia wrażenie nowoczesnego. Niektóre teksturki mi się nie podobają, jak wskazane przez moich poprzedników drzewa, ja popracowałbym jeszcze nad ulicą, nie wygląda zbyt naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakos patrze na te plansze , przekroj i rzuty i :

jakos duze te auta w stosunku do wejscia

czcionki na planszach - uzyj polskich , to nei slang komputerowy a projekt na studia

zastanow sie nad grubosciami scian - kawairnie od sekretariatu oddziela sciana 12ka a po srodku wc oddzielajaca 25

patrzac na przekroj nasuwa mi sie jedno - jakies 5 m wywalone w powietrze - niewykorzystane , przynajmniej jakas antresole bys walnal czy cos .. w ogole nie wykorzystujesz tej gory

kubi - bryla nawiazuje lukiem do porszaka , ciekawe jak wygladaja inne projekty a wlasciwie realizacja salonow porszaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodnik wygląda jak byś to zrobił z wielkiej płyty i przestrzen na której stoją samochody - chyba troche skala tych otworów do betonu nie taka chyba to drobniejsze powinno być

 

no i jakby na billboardzie było jakieś jasne zdjecie porshe to by lepiej pasiło

 

aha no i samochody rzeczywiście za duze w stosunku do wejscia - w przekroju masz dobra wielkośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za uwagi wykorzystam je przy następnym projekcie ;P a niedoróbki typu chodnik ulica itd. jak już pisałem wynikają z bardzo krótkiego czasu jaki mogłem poświęcić na wizualki. Rzuty i elewacje są wycięte z planszy która była rozmiaru 120 cm na 90 więc dlatego wielkość czcionki może nie pasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt poprawny- chyba nie moj gust -glownie jezeli chodzi o materialy wykonczeniowe- elewacja oprocz ciekawej szklanej fasady ma nijaki material scian -tynk ? -alucobond ? panele jakies ? nie wiem. Chodnik pomiedzy ekspozycja zewnetrzna prowadzi do wejscia glownego ? -czy moze to wyjazdu ? - cos jest tu nie tak ze skala - chyba masz samochody za duze bo watpie by wejscie glowne nie mialo min 2m wysokosci ;) . Ogolnie nieco nudnawo - i nie o to chodzi ze projekt prosty ale chyba wlasnie o materialy- jakbys pokazal beton czy tez panele jakies, ktorych laczenia daja na elewacji dodatkowe podzialy to sadze ze byloby nawet niezle -przydalo by sie takze pomyslec o szerszym zaprojektowaniu otoczenia -jest dosc pusto (otoczenie - czyli caly pieprznik przy budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię jakości renderów pominę bo już wszystko zostało powiedziane. Tak naprawdę to rendery nie są tak istotne przy projektowaniu, tylko inwestor nie wie jak będzie wyglądał budynek po ukończeniu dobry projektant, murarz czy firma wykańczająca wie to i bez renderów.

Bryłą budynku chociaż bardzo ładna to mało kojarzy mi się z PORSCHE, sam łuk dachu w tym nie pomaga. Sposób montażu szyb niby ostatnio modny jednak jakoś do mnie nie trafia.

Drzwi i miejsce na logo aż proszą się o symetrię, zwłaszcza że samochód jest obiektem w miarę SYMETRYCZNYM.Aż się prosi przygotowanie miejsca na duży neon aby eksponować markę auta. Pomysł z bilbordem jest fatalny, nie ten design i nie to miejsce.

Miejsca na expozycje samochodów powinny być wyniesione ponad poziom gruntu.

Brakuje możliwości ukrycia nocnego podświetlenia itp. Górną cześć dachu pociągnąłbym jeszcze metr dalej przed frontowa ścianą.

Co mi się podoba ?

- podoba mi się że okna są postawione na podmurówce z nie do samego gruntu/fundamentów.

- podoba mi się elegancja formy i jej stanowczość.

- podoba mi się sposób zagospodarowania miejsc pomiędzy wejściem z oknami.

- podobają mi się proporcje całego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S cały model salonu i otoczenia zrobiłem samemu, dodatki i samochody gotowe z www ;P drzewa onyx, trochę kiepskie ale do końca ich nie rozkminiłem.

Soft: Archicad 10 , max 9 + Vray 1.5, PS

 

W którym miejscu dokładnie na Mieszka projektujesz ten salon?

 

Napisałeś że samochody z www, możesz podać jaka to strona ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon projektowałem na przeciwko Media Markt-u zaraz przy narożniku cmentarza są tam teraz jakieś baraki z Auto częściami itp.

 

Strony to www.gfxworld.org i www.51render.com Ta druga to azjatycka więc żeby sie zarejestrować trzeba zagrać w kółko i krzyżyk :P

 

Dobre miejsce. Ulica luksusowych salonów samochodowych.

 

Dziękuje za odpowiedź odnośnie samochodów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności