Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Gressive-PRO


JackVasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo się zastanawiałem, czy założyć WIPa do tego modelu. Zdecydowałem się jednak, ponieważ to moje pierwsze auto. Nie będzie sie to mogło równać z innymi modelami z tego forum, ale chę jakichś porad, krytyki, do których mogłbym się ustosunkować. Oto model:

7male.jpg

 

Tutaj linki do prac postępowych w większych rozdzielczościach

[1]

[2]

[3]

[4]

[5]

[6]

[7]

[7b]

[7siatka]

[9]

[10]

[11]

[14]

[15]

[16]

[17]

Niestety concept rysunek się nie zachował. Wzorowałem się na mazdzie RX-7, Audi A5, a takze kilku peżocikach. :( Teraz już z pamięci robie. Nie mam jeszcze pełnego pomysłu na tył auta, jak i na wykończenie tych pseudo-bodykitów :P Z góry dziękuję za porady, pomoc i krytykę, a także pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, wiem. To wstępna bryła. Teraz właśnie zaostrzam go trochę, ale robie to chamferami. To dobra metoda? Co z tymi Smooth groups? Do tej pory uzywałem tego tylko do low-poly.

Całość ma być powiedzmy obła, nowoczesna, ale trochę agresywna (to połączenie i tak mi nie wyjdzie). Dzisiaj wrzucę kolejnego screena, ale męczę się z okolicami błotników przednich. Pozdrawiam!

 

Daje screena z kawałkiem poprawek. Z ciekawości drzwi robicie w tej samej bryle czy osobno? ja osobno robię.

 

9mini.jpg 10mini.jpg 11mini.jpg

[kliknij obrazek, aby powiększyć]

 

Samochód będzie w 2 wersjach. Jedna będzie nosiła nazwę Gressive-A, a druga Gressive-PRO. W wersji A nie będzie wlotów na masce i wnętrze inne. No i silnik lepszy, ale nie będę go modelował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz... nawet niezle, ale na ostatnim renderze troche przesadziles z ostroscia... fakt nie powinien to byc puszysty kotek, ale tygrysa tez z niego nie rob:P pozatym zastanawiam sie jak w tym szyby beda wygladac... ale jednak wszystko idzie w dobrym kierunku (choc "troche" dziwnie te wloty powietrza wygladaja, no ale mi sie podobaja) i czekam na dalszy rozwoj prac:)

Pozdrawiam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelingu aut sie nie znam, ale w realu prób by nie przeszedł.

Przednia szyba nie zapewni włąściwej sztywności nadwozia a jak wiadomo (mam nadzieję) że sztywność nadwozia to w 48% szyba przednia.

Poza tym nie da się wykonac (bezpiecznie) takiego połączenia słupków jak przedstawiłeś.

Zostaw dół i przekombinuj górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o innowacyjność i technologie, których my, zwykli graficy jeszcze nie znamy :P:P Ja tak sobie coś rysowałem bo mi sie nudziło i stwierdziłem, że można by z tego zrobić coś więcej :) Pozdrawiam i dziękuje za krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że robisz coś swojego

mają racje że trochę glut z tego, przydało by się ostrych krawędzi

dachu jeszcze takiego nie widziałem to ciekawy pomysł popracuj nad tym

może nie koniecznie te słupki takie cienkie na całej długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zrobić jeszcze szyby zarówno normalne, jak i do lamp, ale chciałbym naprawić jeszcze kilka błędów, głównie nierówności i chamferów.

 

14mini.jpg

[kliknij obrazek, aby powiększyć]

 

Światła to na razie też tylko wstawiłem tak, żeby były :P Póżniej zrobie jakieś lepsze :)

Wytykajcie wszelkie błędy techniczne. Do projektu uwagi też mile widziane. Szkoda tylko, że nie zachowałem conceptu :( I jeszcze trzeba się zastanowić nad kolorem. Mi by się różowy podobał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle, ale... nie wiem czy to sie tylko wydaje ale on juz staje sie niebezpiecznie dlugi, co IMO nie powinno sie zdarzyc. Ale przynajmniej juz nabiera ksztaltow, lecz nadal troche bez wyrazu (mam nadzieje ze narazie). Wazne jednak, zebys szedl wedlug wlasnego konceptu, bo dziwactwa moga powstawac (wieksze niz sa:P). No tak czy inaczej niech prace ida dalej i skoncz to wreszcie (bo z niewieloma projektami sie ów rzecz zdarzala):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola są małe, bo koła będą wąsko osadzone, ale ok, powiększę :) Jutro kolejny update mam nadzieję, że z lepszymi lampami i szybami :) Mam jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia... Długi? Ja go teraz skróciłem trochę :P Ale z założenia miał być trochę dłuższy :P Co znaczy, że jest bez wyrazu? Co poprawić? Pozdrawiam i dziękuję za C&C :)

 

Dobra zrobiłem już większe te nadkola (chyba za duże :P), ale czuję, że z każdą chwilą odchodzę coraz dalej od conceptu... Poprawiłem także "dach", choć nie widać tego na renderze.

15mini.jpg

16mini.jpg

 

A tak mnie coś na "cleana" naszło :P Poprawiłem nadkola, wstawiłem cylindry za koła, ale mam drobny problem z szybami. Mam nadzieję, że sobie poradzę. Rama zostaje taka :P O to chodzi w tym autku :P A co z wlotami? Nie wiem co z maską, bo w koncepcie tego nie było. Chciałbym zrobić jakiś innowacyjny system (w końcu autko PROgresywne, nie?) :P Serce auta też miałem modelować, ale nie wiem czy mi siły i odwagi starczy :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że jest bez wyrazu? Co poprawić?

Nic nie poprawiac, tylko ze jak narazie nijako jest, bez szczgolow ani jakis charakterystycznych cech... podejrzewam ze mozna to teksturami zrobic, ale jednak przydaly sie jakies detale bardziej urozmaicone od wlotu powietrza np. jakis znaczek na masce walniesz albo dasz cos wyjatkowego, czego nie ma w innych autach. Pozatym przyznam sie, ze nie podoba mi sie polaczenie ramy u gory, na twoim miejscu tez bym to zmienil (w poprzednim poscie pisalem zebys z konceptem szedl, a wlasnie Cie od niego oddalam, lecz sam napisales ze zginal, wiec nie ma o czym gadac:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie sie zapowiada... :)

te pierwsze nadkola lepsze sa (bardziej sie komponuja z reszta)

niewiem czy tak ma byc czy jeszcze niezrobiles go ale brakuje jakiegos grila

pozatym pracka fajna...pracuj pracuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jakoś zrobiłem boczne szyby. Tylne pójdą łatwo, ale boję się przedniej :P Mam już pewien pomysł na bodykity, ale bardzo prosty. Rejestracja będzie tuż nad nimi. Szukam jeszcze pomysłu na maskę. No i co z wlewem paliwa? Tez powinien być nietypowy. I jeszcze klamki jakieś innowacyjne. Kolor auta będzie niebieski, felgi białe, wnetrze takze w r tych kolorach. Pozdrawiam!

17mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach '70 ludzie by pewnie byli zachwyceni takim konceptem, no może nie koniecznie :p szkoda że nie jesteś konsekwentny przy nadawaniu kształtów, widać że większość jest robiona "bo tak wyszło" a nie "bo tak chciałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet - W niektórych przypadkach zapewe masz racje. Co prawda w koncepcie ten samochód był, hmmm powiedzmy z plasteliny :P No ale ja jeszze będę zagęszczał siatke :P Tak nie zostawie. Teraz prace są chwilowo wstrzymane, bo nie mam dostępu do mojego komputera :( Ale obiecałem sobie, że jakieby to nie było to to skończe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności