Jump to content
batonx

Wybór sprzętu Foto. HELP

Recommended Posts

jest u mnie sklep sigmy i mozna nawet wypozyczyc sprzet na 3 doby i wiecej wiec moze sie skusze

canony lubie ale sa drogie wiec teraz kwestia kompromisu

nie wiem czy tak samo jak z sigma beda problemy z winietowaniem przy 10mm ale to juz sobie doczytam wszystkiego

pozdrawiam

naczelna zasada brzmi: nie sprzęt robi zdjęcia, lecz człowiek.

mając taką kwotę na wydanie poszedłbym za ciosem i zakupił dobre, duże body z jednym ale ostrym i jasnym szkłem. Nikon czy Canon... wsio jedno. Nikona nie lubię za drożyznę z akcesoriami, Canona nie lubię za syfiaste tanie szkła i miniaturyzację lustrzanek z serii 350, 400 i 450.

Obecnie zmieniam Canona 350D na 40, szkła Sigma i KIT na jedno 17-35 i jakieś manualne szkło na M42 (opcjonalnie dodatkowo 50mm 1.4). Do tego dobra i duża torba, żeby mi dodatkowo jakaś Mamiya kiedyś tam weszła i właściwie sprzęt na lata mam zapewniony.

Pozdrawiam

Obecnie zmieniam Canona 350D na 40, szkła Sigma i KIT na jedno 17-35 i jakieś manualne szkło na M42 (opcjonalnie dodatkowo 50mm 1.4). Do tego dobra i duża torba, żeby mi dodatkowo jakaś Mamiya kiedyś tam weszła i właściwie sprzęt na lata mam zapewniony.

Ogolnie ja celuje. W najblizszym czasie 580EX2, pozniej wlasnie 17-40f4, 10-22 Canona, 50 f1,4 i moje marzenie 70-200 f-ile_kasa_pozwoli

A chwilowo mam 50f,1,8, sigma 18-50 f3,5-5,6 i pelenga 8mm f,35

illy: 17 - 40 F4? Przecież ten obiektyw kosztuje grubo ponad 3 tys. Za tą cenę można mieć 17-35 F2.8 tamrona lub sigme. Nie opłaca się kupować L-ki ze światłem 4 o takiej rozpiętości ogniskowych. Obiektyw ten przeznaczony jet głównie do zadań reporterskich, podczas bliskiego kontaktu z obiektem fotografowanym (co zresztą wiesz). Przysłona F4 to trochę mało, jak na tego typu szkło, gdzie jasność liczy się najbardziej.

70-200 faaaajne szkło :)

Pozdrawiam

Tweety: trzy argumenty

1) jest swietne

2) nastepna rzecza jaka kupuje jest lampa

3) celuje w osprzet canona (oprocz m42)

Zastanawialem sie jeszcze nad tym 16-costam, ale jednak nie.

tak szczerze sens kupowania Lki widzę tylko wtedy kiedy można zaszaleć z kasą i wywalić na F2.8. inaczej jest sporo świetnych zamienników które można kupić za o wiele mniejsze pieniądze. dobre zdjęcia wychodzą z każdego rodzaju szkieł, czy to Sigma czy Tamron. Kupowanie Lki F4 uważam za zbędne burżujstwo ;)

a co do lampy to przyznaję warta jest swojej ceny :)

Tweet: czy sie oplaca? Nie znam tej sigmy co polecales, ale wlasnie za chwile sobie sprawdze. Najbardziej w niej zalezy mi na af i ostrsci bo to glowna rzecz dla ktorej bym kupil. Z ta szklarnia co mam teraz to musze chwile pomyslec jak zlapac af zeby ktos nie uciekl.

WLasnie przejzalem ta sigme, i chyba ja wypozycze zanim bede sie czaic na ten rodzaj obiektywu. Fajnie ze ma hsm, ale jak porownanie z tym do USM canona?

Chociaz w sumie bede trzymac moja złom-sigme do poki sie nie rozleci :)

A czy L? Niestety Canon w tym przedziale dal nam eLki, dwa kity i jakis inny obiektyw raczej watpliwej jakosci w stosunku do ceny, no chyba ze to kolejny kit (18-85 czy jakos tak).

Ogolnie L dlatego ze chodzi o jakos: obrazu i wykonania. Nie jar mnie czerwony pasek i raczej nie chcialbym zeby interesowal np. lokalnego dresa czy innego "ktory wie co to". Chociaz z drugiej strony taki pasek pomaga sprawic ze postrzegaja cie jak pro. A wiadomo, kient nie zawsze patrzy na to co potrafisz tylo czym robisz.

70-200 faaaajne szkło
tylko w glupim kolorze :) ale na alegro widzialem juz pomalowana na czarno :D

białe jest cool, jest takie "pro" ;)

jasne, że ważny jest AF etc. ale tak szczerze nawet na Kicie nie miałem problemów ze złapaniem ostrości w terenie. owszem są czasami problemy w łapaniu ostrości zwłaszcza pod światło ale znaczna część obiektywów na rynku ma to samo.

Sigmę miałem w poprzedniej formie. Przypieta do najpierw 350D a potem 5D dawała radę w terenie, chociaż faktycznie później dział foto przeszedł na Lkę ale tylko ze względu na jakoś obrazu przy printach tych zdjęć na płótnie o wielkości rzędu 170x110 cm.

Jeśli szukasz szybkiego szkła reporterskiego to na początek Sigma powinna wystarczyć. nie chodzi jak czołg, AF łapie bardzo zręcznie a układ soczewek (może i gorszy od Canon L) na pewno uchroni przed mydłem czy hardcorowej abberacji na pełnej dziurze :)

Pozdrawiam

jasne, że ważny jest AF etc. ale tak szczerze nawet na Kicie nie miałem problemów ze złapaniem ostrości w terenie. owszem są czasami problemy w łapaniu ostrości zwłaszcza pod światło ale znaczna część obiektywów na rynku ma to samo.

wiesz, jeszcze kwestia gdzie, jak ja strzelam do ludzi w klubie albo na koncercie, to moja najjasniejsza 50tka lubi sie pogubic, szczegolnie jak obiekt sie ruszy zanim silniczek przesunie mi plaszczyzne, i tak do oporu :)

Dobrze ze mamy wypozyczalnie sigmy i mozna bedzie ja sprawdzic :)

w sumie napisz jaki model wypożyczyłeś i jak się sprawuje. tamta Sigma działa świetnie, nie wiem czy to standard czy po prostu trafiłem na fenomenalnie dopracowany egzemplarz ;)

Czemu wolalbys? 70-200 to mega szybkie i mega ostre szklo. Praktycznie chyba marzenie kazdego

Czemu wolalbys? 70-200 to mega szybkie i mega ostre szklo. Praktycznie chyba marzenie kazdego

W 80-200L bardzo kusi mnie f2.8, przy cenie oscylującej w granicach 70-200L f4.

W tej chwili czysto teoretyzuję, bo nie wiem, czy dysponując taką sumą na obiektyw, nie zdecydowałbym się jednak, na również chwalony, ale nowy..

zapomnij o 400, 450, 350D

kolego piksar, powiedz no prosze z czego wzieta taka opinia ?

bo jezeli zostajemy przy jakosci zdjec to 400D jest na poziomie 40D oraz D80

Ja foce zawodowo i uzywam 400D + obiektywy L'ki, najczesciej 24-70mm f/2.8 L ktory jest genialnym obiektywem reporterskim + Speedlite 580EX II

batonx - przy wyborze sprzetu musisz pamietac ze SZKLO I SWIATLO jest najwazniejsze, aparat tylko rejestruje obraz.

w sumie napisz jaki model wypożyczyłeś i jak się sprawuje.
w sumie kupilem 18-50 3,5-5,6 ;p

bo jezeli zostajemy przy jakosci zdjec to 400D jest na poziomie 40D oraz D80

wygoda x 3

razor - ja tam foce 350d niezawodowo i nie narzekam , pozatym wazne jak sie foci a nie czym

illy - dzieki za linki ... ale przez Ciebei znow mam dylemat , byly 3 obiektywy Canon 10-22

Sigma 10-20 Tokina 12-24 , chcailem kupic sigme .. ale znow sie zastanawiam odnosnie canona ;/ hrrrrrrrrrrr

pozatym wazne jak sie foci a nie czym
wiesz, to taka polprawda

niewygodnym aparatem szybciej sie meczysz i nadchodzi niechec

np. nigdy nie oddalbym 30D za to ze ma kolko szybkich nastaw i rozsadna wielkosc oraz ciezar ( nie, nigdy nei narzekalem na wage calego zestawu)

racja ze trzeba tez miec jakis odpowiedni sprzet do swoich mozliwosci , jakbym dostal jakas glupia malpke teraz to bym sie zalamal :D

.. ale kiedys mialem glupia malpke i bylem zachwycony ... z czasem im wiecej umialem zaczelo mi brakowa swiatla , ostrosci , glebii i innych rzeczy ktore po kupnie sprzetu zaczynam uzupelniac .. zamkniete kolo ..

poczytałem, pooglądałem i faktycznie przyznaję rację: Canon 17-40 sprawia miażdży Sigmę :)

oczywiście cenowo też ale nikt nie mówił, że fotografia to tanie hobby ;)

podłącze się do tematu z pytaniem:

jaki obiektyw polecilibyście do canona 400d z przeznaczeniem pstrykania krajobrazów, architektury itp. Zależy mi na ostrości, jasności i wszystko co się składa na ogólną jakość zdęcia. Cena rozsądna, nie jestem profesjonalistą. W kitowym obiektywie przszkadza mi to że nie zawsze łapie dobrze ostrość a jak już niby złapie to jednak do ideału troche brakuje.