Skocz do zawartości

Jakie macie oswietlenie przy pracy na komputerze?


Kalais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

troche ostatnio przeorganizowalem miejsce do pracy, jest wygodnie, ale niestety mam okno zaraz za drugim monitorem i swiatlo glowne/gorne swieci w monitory. Na okno mam zaluzje, a o swietle poczytalem, i wszedzie jest napisane ze powinno padac z boku. Wiec pomyslalem, ze sprawie sobie jakas lampke na biurko albo stojaca lampe.

 

Macie jakies tipsy co do oswietlenia, tak zeby wzrok sie nie meczyl? Jak rozwiazaliscie u siebie problem oswietlenia?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Illy, wymęcz żonę wieczorem w łóżku, jak zaśnie to się wymknij do kompa. Rano pójdziesz spać i do wieczora nabierzesz sił, podczas gdy ona znów je od rana wyczerpie. No i od nowa: Ty ją wykańczasz i siadasz do pracy. Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, widze mocno humorystycznie potraktowaliscie watek ;P

 

powiekszyla mi sie wada wzroku z 0,75 na 1,25 wiec sie troche przestraszylem, i zaczolem myslec, co by tu zrobic zeby sie wzrok nie meczyl/nie psul, podobno oswietlenie przy pracy na kompie ma duzy wplyw na psucie sie wzroku, stad taki watek

 

 

@kamil.ochel - dzieki za normalna odpowiedz

@polka dot - o.O

@piksar - przejrzalem pobieznie kiedys ten watek, 90% stanowisk tam przypomina mi czasy, gdy (prawie) niczym sie nie przejmowalem, "nielad artystyczny" byl wszedzie dookola, nie pracowalem jeszcze, a 90% czasu podrozowalem w czasie, stanie i przestrzeni (ah to zycie studenckie :) )

tak jakos czym wiecej lat, tym czlowiek bardziej mysli o takich pierdolach jak zdrowie, tudziez swiatlo do pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej przed kompem siedz to nie bedzie takich problemow ;)

 

A jak musisz to krople do oczu to podstawa:)

 

U mnie problemu z oświetleniem praktycznie nie ma - pokój od strony północnej więc słońce nie przeszkadza, lampę mam taką olbrzymią jarzeniówę na wysięgniku, może i mało zdrowe to światło, ale ponieważ spory zakres regulacji to zawsze da się jakoś dobrze ustawić, zazwyczaj oświetlam sobie ścianę za monitorem, a ponieważ jest dość rozproszone, to i tak mam jasno jak potrzebuje np. jednocześnie coś pisać albo rysować na kartce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności