Skocz do zawartości

Teczka 2d: Caspikolandia xD


Gość Caspik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caspik

jako ze mnie trochu dlugo nie bylo, postanowilem zalozyc swoja wlasne teczunie xD bede oczywiscie sie staral dosyc czesto cos wrzucac ale znajac siebie samego pewnie wrzuce tu cos raz na 100 lat...

 

no to na pierwszy ogien idzie to:

oczywiscie po 12h patrzenia w jedno i to samo, odechcialo mi sie

-standardowo duzo bugow jest do ktorych juz nie mam cierpliwosci...apropo..zna ktos moze jakis tutorial w stylu " Jak stac sie cierpliwym"?)

 

 

straznicyswiatlafinalvs.jpg

 

ps. a i jeszcze sie musze pochwalic ze stalem sie szczesliwym posiadaczem tableciku Wacoma, i to jest pierwsza taka wieksza pracka wykonana przy jego pomocy ;p

pozdro

Edytowane przez Caspik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podobają mi się domki i las po lewej, ale po prawej to las wygląda jakby stał tam miś polarny i to co widać to futro.:) Proporcje tych kobiet są złe. Mają za krótkie rączki, nogi o różnej długości i trochę mało kobiecy tors. I jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy, jeśli przyjąłeś kadr centralny to bądź konsekwentny i niech będzie symetria. bo teraz obrazek ucieka w lewo i albo dorób jeszcze trochę po lewej albo utnij po prawej.

Ogólnie jest miły i bajkowy klimacik.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze mnie trochu dlugo nie bylo, ....

 

i...apropo..zna ktos moze jakis tutorial w stylu " Jak stac sie cierpliwym"?)

 

 

 

Hehe ta można by powiedzieć że bardzo długo ;),

ciekawa praca, mógłbyś przy niej jeszcze nieco posiedzieć:

domki fajne, posągi wyglądają na klony może warto by je trochę zmodyfikować, po operuj światłem, wydaje mi się że cienie trochę inaczej powinny się układać, poza tym powinieneś delikatnie oświetlić domek z prawej strony ...

... ponoć jeśli chce się być cierpliwym pomaga medytacja :], ale mówiąc szczerze to chyba jest genetycznie uwarunkowane ;), niestety mam ten sam problem nie potrafię niczego skończyć ;) ...

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

troglodyta- z tymi proporcjami ehh wlasnie z tym mam najwiekszy problem...musze odkopac z kartonow moje ksiazeczki z nauka rysowania , poloze obok tabletu i bede lecial, a noz widelec cos w glowie zostanie...im wiecej kresek postawie tym wiecej zapamietam...ale co jak co..prawda ze te kobitki maja przypakowany brzuch hehe?

co do tej symetrii to oczywiscie masz racje- staralem sie uciac, ale cos nie wychodzilo, musialbym przesuwac te posazki blizej, wiec juz zostawilem tak jak jest...ale na przyszlosc zapamietam

 

jeszcze dym jest do bani ale co tam....

 

miriam-cieni z tego co mi sie wydaje powinno byc troche na tych blizszych drzewach no i racja domek powinien byc bardziej oswietlony...

a co do medytacji hmm wieczorem sobie puszczam hemi-synca ale jakos nie pomaga ;p

 

ps.dobra czas sie wziac za Tygodniowy Speed Painting, moze cos wydziubie... :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć trochę ta teczuszkę bo się nieco zakurzyła ;0 A dłubanie do szuflady przestaje być zabawne ;0

 

pomocne komentarze standardowo mile widziane!

 

harbourlargergbs.jpg

zatoka2flattens.jpg

crater4s.jpg

thedoorsharpen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o GLOW jako glow to nie używam, no chyba że ręcznie ;0 mam nadzieje wkrótce minie mi ta faza ;) postaram się niedlugo coś wrzucić, coś bez poświat itp zobaczymy co to wyjdzie :)

 

co do 3 obrazka to nie wiem czemu ale mi się on wydawał lepszy od reszty ale no cóż :)

dzięki wlk za komenty, czas zabrać się do pracy. Normalnie to bym wziął udział w Tygodniowym Speed Paintingu ale temat mnie rozwalił już na samym początku :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img57.imageshack.us/img57/8185/zatoka2flattens.jpg

i

http://img203.imageshack.us/img203/4291/crater4s.jpg

Najlepsze ;]

 

Mam takie pytanko ... Jak Wy wszyscy zaczynacie coś rysować to na ilu warstwach działacie ostatecznie i ... w jakiej rozdzielczości ?

 

PS.

Bym zapomniał :P Potem to wszystko pomniejszacie ,żeby lepiej wyglądało ?

Jestem początkującym co dopiero poznaje wszystko na tablecie ^^ a ćwiczenia ołówkiem to już mi się znudziły w tamtym roku szkolnym ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli robie pracki panoramiczne to z reguly pracuje na 3000px szerokosci, i w trakcie pracy to roznie bywa, zaczynam od sketch'a i pozniej asekuracyjnie dodaje wszystko na nowych warstwach. Oczywiscie zapisuje dosc czesto nowe kopie pliku :0 A ostatecznie juz mam tylko jedna warstwe, ktora wykańczam kontrastem, balansem kolorow itp.

 

Z tym pomniejszaniem to nie wiem o co c'mon ;0 Zmniejszam tylko po to zeby sie na forum zmiescilo :)

 

Olowek dobry, ja musze sie przerzucic troche na tradycyjne techniki w celu podszkolenia sie w rysunku :) Photoshop dobry do szybszego obczajenia kolorów :) Zawsze mozna pracowac z CTRL+Z , nie to co farby :|

 

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

odświeżam moja teczke bo sie troche zakurzyła :)

 

czarownica8finishedcorr.jpg

citymagic3color4x1280.jpg

latarnia4sm.jpg

mouse5colorsm.jpg

 

i takie matte zaczalem sobie robić jakiś czas temu i mam nadzieje skończę :)

wrocekdestroyedc.jpg

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rysunku to racja, jakos zawsze mialem z tym problem. Zawsze wolałem sobie pobazgrac odrazu kolorami niż cokolwiek szkicowac. Stad tez ten 'czasem brak pomyslu'. Pomysł jest zawsze, ale umiejetności nie pozwalaja więc sobie odpuszczam i finalnie wychodzi to co bylo latwiejsze do namalowania. Co prawda zawsze o tym wiedziałem, że rysunek u mnie leży ale teraz jakoś dostałem kopa żeby nie zaczynać czegokolwiek malować bez porządnego szkicu :)

 

Co do matte, no to niestety nie mialem mozliwosci robienia tego na materiale HD, a szkoda bo chcialbym w koncu zrobić jakieś jedno porządne i je wyanimować. Mam nadzieje, że i na to w końcu nadejdzie czas. Z kolorkami i szczegółami się jeszcze pobawie :)

 

Dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności