Skocz do zawartości

4GB ramu na Viscie czy 2GB na Xp?


Gość obo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się co będzie lepsze? Bowiem słyszałem/czytałem, że xp nie widzi 4GB tylko 3,25GB. Ja chcę mieć 4GB, ale wtedy musiałbym zainstalowac to ustroństwo (Vistę ;)), a i tak podobno 4GB na Viscie to jak 2GB na xp.

 

Wiem że trochę zakręciłem problem, ale może ktoś z Was coś wie na ten temat i mi pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Vista nie pozera dla siebie tej pamieci, ale po to zeby potem szybciej ja alokowac i nia zarzadzac. Mam viste z 2GB w kompie i smiga swietnie.

 

Odpowiadajac obo: jezeli masz mocny sprzet ogolnie to vista, jezeli srednio mocny to Xp x64. Uzywam obu na roznych komputerach, oba maja mankamenty, ale w pracy zdaja swietnie egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pozeraniem to mysle ze tez jest to wina uzytkownika . Nie wiem jak w Viscie bo jeszcze nie instalowalem u siebie , ale z tego co widze u wielu posiadaczy kompow to ogromny balagan na kompie - w rejestrach i na dysku - co za tym idzie wiele programow w autostarcie . Moj system(xp32) po odpaleniu zajmuje 200mb pamieci a moglby 500 ( bez optymalizowania) .

Za niedlugo tez sie przymierzam do xp64 / vista 64 ale na razie czytam podobne posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obo, wcale nie jest tak, że Vista zabiera 2GB dla siebie i nie oddaje ich. Od paru dni renderuję ujęcia scenki, która przy liczeniu LC zżera 3,3GB. Vista sobie działała na pozostałych 700MB. Poszperaj trochę po forum i poczytaj o systemach 64 bitowych bo właśnie taki potrzebujesz (obojętnie czy Vistę czy XP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64bit i po wyłączeniu wszelkich "wodotrysków" wygląda jak wypasiony Win 98. Chodzi to ładnie ale fakt że po odpaleniu sam Windows zajmuje 900 MB pamięci. Chociaż po wywaleniu zbędnych procesów pewnie byłoby mniej. Kiedyś może znajdę na to czas. Fakt faktem że przy 8 GB ramu można być trochę mniej "oszczędnym" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, 4GB a widzi tylko na xp 3,3GB,właściwie to chce sie przerzucić na xp64, ale podobno nie wszystkie programy chodzą pod 64,ktoś mi tak kiedyś psioczył

ale jak kannu pisze ze wszystko gra... no to ciekawe

chyba muszę o tym więcej poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności