Skocz do zawartości

Wiz 3D: Kuchnia


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam. samochod odstawilem jak narazie w spokoju i zabralem sie za modelowanie kuchni. mam narazie na swoim koncie jedna wizke wiec to bedzie druga. wczoraj zaczolem dlubac kuchnie i narazie mam tyle:

 

 

 

kuchnia2gr6.th.jpg

 

 

 

komentujcie, tylko niezmieszajcie mnie z blotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam. poprawilem kilka rzeczy:

 

kuchnia3wy4.th.jpgkuchnia4gb9.th.jpgkuchnia5ke7.th.jpg

 

 

 

 

FALcom, siwy, zmienilem ta umywalke na zlew :P he. teraz chyba ladniej

TheCapo, postaram sie zeby kuchnia byla ladniejsza :P

Ponciusz, kranik w swoim czasie. klepalem ta kuchnie o 4 w nocy wiec niemyslalem jeszcze o kranie. narazie mam zlew :P

 

przygladalem sie chwilke szafkom i chyba trzeba je poprawic bo cos brzydko tam wyglada. tez tak myslicie ?

 

 

zapraszam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawilem okno i teraz jest chyba lepiej. staram sie dokladne proporcje zachowac i zrobilem jedno okno 150x150 . tak jak u mnie w domu :P

modelowalem na wzor typowego okna plastikowego :P

 

musze sie wziac bo w miejscu stoje praktycznie.

 

kuchnia11yo6.th.jpgkuchnia12er8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że są w jak najbardziej dobrym,a po porostu zlew jest w złym i ustawił bym go właśnie pod oknem na środku z zaznaczeniem, że tak czy siak parapet musi być. Swoją drogą może to być okno z jednym tylko skrzydłem otwieranym, drugim uchylnym.

Koło kuchenki musi być miejsce na naczynia jedzenie czy co tam na lub z kuchenki, a idealnym jest właśnie miejsce pomiędzy tymi dwoma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno powinny być dajej odsunięte w kierunku zewnętrza, zwykle montuje sie je w linii ocieplenia - przy 3 warstwach ściany, albo na styku przy 2 warstwach. Ociepla sie po zewnetrznej stronie muru. Zakładając że typowa ściana ma grubość 25 cm + ocieplenie jak odsuniesz okno od wnętrza 15-20 cm to powinno być ok. Parapet w kuchni też często daje się wyżej niż w pokoju. W pokoju stadnard to okno wys. 150 a parapet na 85 W kuchni lepiej dać okno 120 czyli parapet na 115. Ale się rozpisałem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty !

 

 

Ponciusz, La R, niebede robil parapetu. chce zrobic tak jak jest u mnie w domu.

a mianowicie tak:

obraz0528ds0.th.jpg

 

 

 

okno przesunolem blizej lodowki wiec niebede kolidowalo z niczym. mysle nad tym zeby w miejscu kuchenki zrobic narozna szafke i dopiero pozniej dac na drugiej scianie zlew, kran i kuchenke.

 

Koło kuchenki musi być miejsce na naczynia jedzenie czy co tam na lub z kuchenki, a idealnym jest właśnie miejsce pomiędzy tymi dwoma.

 

La R zrobie tak tyle ze miejsce na naczynia bedzie na prawo od zlewu. ale najpierw zrobie szafke narozna i dorobie szafke jedna jeszcze .

 

 

siwy, moj blad :P sciana miala grubosc 10cm :P pogrubilem do 24 i przesunolem okno do zewnatrz. szafka ma wys. 80cm .

 

 

pozniej jeszcze zrobie zmywarke. troche to potrwa a tymaczesm rendery.

 

kuchnia13tu3.th.jpgkuchnia14cp7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to tak znaczy wszystko połączone w jeden blat i to rozumiem od razu lepiej. Nie mniej ponad wszystko będę się upierał przy przestrzeni pomiędzy zlewem, a kuchenka - od tak z racji wygody i nie daj boże niech przy smażeniu woda Ci chlapnie na patelnie - ręka noga mózg na ścianie, a na pewno olej, ale ok Twoja wizja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema TheCapo, ja mam taki zlew w domu :) jest okragly :)

 

masz screeena:

zlewpodwieszanyokraglylks3.th.jpg

 

 

no i czas na kolejnego upa.

wiec zrobilem od nowa szafki bo tamte mi sie jakos niepodobaly za bardzo. ich wymiary niezgadzaly sie troche. teraz zrobilem wydaje mi sie ze lepsze. przemiescilem zlew i kran oraz kuchenke. w wolnych miejsach beda szuflady i zmywarka do naczyn.

 

La R, specjalnie dla ciebie wolna przestrzen miedzy kuchenka a zlewem :) i specjalnie dla TheCapo, kilka ujec :P

 

kuchnia17zn2.th.jpgkuchnia19ac7.th.jpgkuchnia20rh4.th.jpgkuchnia21ux9.th.jpgkuchnia22eu2.th.jpg

 

 

 

zmywarke, szuflady oraz inne elementy postaram sie upnac jutro lub pojutrze. zalezy jak bede stal z czasem. a teraz ide spac :P

 

pozdrawiam i zapraszam do komentowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he :) spoko :) pogadamy.

---

czas na upek:

 

zrobilem plytki nad blatem,

podnioslem troche wys. zamrazarki bo sie skapnalem ze za niska :P

 

kuchnia26dz5.th.jpgkuchnia27oo5.th.jpgkuchnia28wb1.th.jpg

 

 

 

pewnie oswietlenie kiepskie jest, wiec bede musial poprawic. ale tym zajme sie jak modeling dobiegnie konca :P a to jeszcze troche potrwa :P

jeszcze musze dopracowac ta zmywarke :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, naprawdę dla mnie??!! Ohhh to takie urocze, a buziaka tez dostanę ?? ;)

Hehe no dobra żarty żartami, ale do rzeczy. Dużo lepiej i układ w eLke bardzo dobrze tylko czy te szafki spod ściany z oknem nie są przypadkiem teraz za "chude" ? Nie wiem może to wina perspektywy, ale nie za dobrze to wygląda. Długości z blatem powinny mieć tyle ile te po lewej stronie. Pracuj pracuj chłopaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La R , he, zmierzylem szafki i wlasnie powinny byc takie chude. ich wymiary to 50x40x~80 . (dl,sz,wys). co do szafek po lewo masz racje :P zapomnialem zwezic je :P ale rozmiar tych pod oknem jest prawidlowy :)

 

dorobilem jeszcze puleczki :)

 

kuchnia29td0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieks za komenty.

 

La R, to bylo inteligentnie pomyslane i umieszczone :P

 

 

czas na kolejny upek. dorobilem puleczke taka co to u mnie w kuchni ona jest.

troche sie bawilem swiatlem w miedzyczasie i popsulem i nowe musialem robic.

teraz lepiej chyba troszke jest :P

 

niebylo czasu zabardzo wiec dzis tylko te puleczki wrzucilem. jutro postaram sie cos wykombinowac. cala noc bedzie przedemna jutro :P

 

kuchnia30hg6.th.jpgkuchnia31fp9.th.jpgkuchnia32tt4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. za bardzo niemialem czasu bawic sie maxem wiec daje upa. poprawilem polki choc niewiem co sie niepodobalo w nich . za ostre ? takie mam w kuchni polki. zrobilem teraz dokladnie takie jakie mam:

 

kuchnia35bc6.th.jpgkuchnia36qa7.th.jpg

 

Razor_, siwy, co widzicie zlego w tych polkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebedzie szafek wiszacych. u mnie w kuchni jest dol i tylko to co jest teraz wstawione. no i okap ktorego jeszcze niema. jeszcze kilka elementow dot. blatu musze wykonac.

jak moze sie zmywarka o drzwiczki obijac ?

 

50705999qy5.th.jpg.

 

na tych puleczkach stoja kieliszki, itp.

co proponujecie wzamian tych puleczek skoro sa "kiepskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o drzwiczki te z boku, prostopadle to zmywarki. zmywarka otwiera sie uchylnie i utwierajac urwiesz uchwyt tych drzwiczek, a nawet jak zrobisz tak ze bedzie omijac ten uchwyt to latwo bedą sie niszczyły meble w tym miejscu. Zawsze ktoś może nie domknąć szafki czy zmywarki i odruchowo otorzysz obijając drzwi.

Ja w swojej kuchni dałem zlew narożny ze ścięciem narożnika dł ok 40 cm, w tym ścięciu wyszły drzwiczki . Nad zlewem dałem szafkę na naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dlugiej przerwie. niemialem za bardzo czasu zajac sie tym projektem. teraz czas znalazlem i zrobilem stol. niedlugo pora zaczac sie za krzesla.

 

kuchnia37by4.th.jpg

 

zapraszam do komentowania.

 

 

ps. chyba pojechalem ostro i za geste siatki robilem bo mam prawie 880k poly :P wszystko przez te turbosmooth :P juz go nigdy nieuzyje :P

 

i jeszcze pytanko. co wstawic za oknem zeby ladne niebieskie tlo bylo np. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postaram sie wstawic nowy render.

przez mojego kompa niemoge za bardzo pracowac w maxie bo jak robie ta wizke to max juz w tej chwili zabiera mi:

480/512 RAM

1151 MB / 2014 MB pamieci wirtualnej.

 

na scenie jest ponad 1,5 miliona poly.

mam za slabego kompa :P musze namowic rodzicow na ramy :P

 

tymczasem robie render :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności