Skocz do zawartości

Prawa autorskie - kradzież...


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem zapytać o dosyć ważną kwestię związaną z prawami autorskimi...

 

Otóż w jaki sposób mogę wyciągnąć konsekwencje dotyczące praw autorskich...

 

Chodzi między innymi o pomysły,rozwiązania, dokumentacje, schematy i to wszystko co jest związane z projektowaniem gry komputerowej...

 

Również cześć grafiki która jest wykorzystywana nielegalnie, bez mojej zgody przez programistę...

 

jest to osoba cywilna i niepełnoletnia...

 

co najlepiej zrobić??

 

czy ma to być wniosek do sądu???

 

jakie są wasze doświadczenia???

 

co wy robicie w takich sytuacjach...???

 

pomóżcie...

 

z góry dziękuje za odpowiedź!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie zasypie Cię tu paragrafami, ale skoro osoba jest niepełnoletnia/cywilna i nie czerpie z tego tytułu szczególnych zysków to może wystarczy poprostu z ta osoba pogadac? łażenie po sądach z dzieckiem mija się z celem bo aby na tym stracisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane były udostępniane na zasadzie poufności oraz z informacją o zastrzeżeniu praw...

 

sprawa dotyczy systemu rozgrywki, dialogów, innowacyjnych rozwiązań, czyli cała dokumentacja...

 

nie chce żeby te rozwiązania były zastosowane w grze przez tą osobę, ponieważ od początku do końca projekt był moim pomysłem...

 

cała koncepcja gry jak również system gry jest mojego autorstwa, natomiast ta druga osoba zajmowała się tylko i wyłącznie programowaniem...

 

pracowałem nad tym sporo czasu, więc nie oddam tego co sam zrobiłem...

 

dogadanie się nie jest możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak... bo mimo wszystko sporo pracy włożyłem w te robotę i nie bawi mi się żeby ktoś z tego korzystał...

 

różnie to bywa z ludźmi, jedni mają honor i szanują robotę, inni patrzą na własne korzyści..

 

pozostanie mi chyba poradzić się prawnika...

 

dzięki za rady:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Jakie konsekwencje prawne? Bo na razie to nic nie możesz zrobić. Udostępniłeś dane, z którymi twój kolega może sobie robić co chce prywatnie. Radziłbym porozmawiać z prawnikiem, ale na pewno nic na tym etapie nie zrobisz...

 

1)Masz podpisaną umowę o zaufaniu poufności podpisaną przez drugą stronę (lub jej pełnomocnika - nie wiem jak jest dokładnie z nieletnimi w tym przypadku). Samo informowanie o zastrzeżeniu praw to śliska sprawa, ciężka do udowodnienia.

2)Masz design doca i prace graficzne złożone u notariusza?

 

Jeżeli tak, to w przypadku upublicznienia danych możesz zgłosić sprawę w prokuraturze i dodatkowo wytoczyć proces cywilny o odszkodowanie za naruszenie praw autorskich. Jeżeli nie to tylko bardzo dobry prawnik będzie Ci w stanie pomóc.

 

Stawiałbym na rozmowę z rodzicami. Najlepiej wysłać od razu jakiegoś prawnika (efekt bywa niezły ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności