Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi TT


TheCapo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powinieneś zwracać uwagę na krzywizny;) układać siatkę a nie rozrzucać ją jak popadnie, aby tylko mieć dalszą część modelu. Czyli skupić się na fragmencie aby był ładny i prosty. Jeśli robisz już takie auto jak TT to możesz znaleźć masę siatek na których powinieneś się wzorować bo Audi TT robi już chyba 10 * 9 ^666 osoba :]

Powodzenia w dalszej walce z 3D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Nvidia - staranniej uklada siatke. Twoja karoseria jest strasznie pofalowana. Postaraj sie wiecej czasu spedzac nad mala czescia karoseri i sprawdzaj co jakis czas, czy nie jest pofalowana - sprawdzajac jak Ci sie swiatlo odbija.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze. napewno mi sie przydadza. sorki ze dopiero teraz odpisuje ale nie mialem dostepu do neta. Troche sie zrazilem do robienia aut, ale moze jak odpoczne troche od tego to moze jakos to dokoncze:) jeszcze raz dzieki za komenty. Napewno mi sie przydadza. Eden-3d może zaczne robic od nowa ale nie obiecuje ze ten sam wozek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam wszystkim. robie od nowa Audii TT. Chcem powolutku robić te auto z waszymi podpowiedziami. nie wiem czy każdą rzecz robić osobno czy razem. ja zdecydowalem że będę robił od razu cale auto. oto kilka obrazków z moimi postępami. powiedźcie czy siatka już równa. Mogę robić tylko w weekendy więc długo będziecie musieli czekać na upgrade'a :). Dzięki i pozdro.

 

noweaudiittsiatkaug8.th.png noweaudiittsiatkazmeshsxx1.th.png noweaudiittznadkolamisibq7.th.png goodbegining2gl9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak dla mnie siatka dziwna. Ja na Twoim miejscu zaczalbym wyprowadzac cala karoserie od przedniego nadkola idac w strone tylu. Z tego co zauwazylem jest to dosc skuteczna metoda i czesto pokazywana na tutkach. Chcialem Ciebie jeszcze zapytac, czy na pewno prowadzisz linie siatki wzdluz blueprintow?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze, że robisz najpierw cała bryłę a potem ją potniesz, bo jest tu chyba łatwiejsze. Siatka jest w miarę przemyślana, ale możesz ją zagęscić, żeby zrobic przetłoczenia itp. Popraw siatkę na bokach przedniej szyby, w miejscu gdzie ma być przedni słupek musisz dodać krawędzie, bo inaczej będzie się to dziwnie zaokrąglało. Na tyle samochodu niepotrzebnie wychodzi 5 krawędzi z jednego wertexa. Mogłeś to rozwiązać tak:

3d3f1f58f254ce05.jpg

 

Życzę powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagęściłbym siatke jeszcze bardziej, nie jest źle, w vieporcie jak modelujesz możesz sobie ustawić materiał na jakiś niebieski np i opacity ustaw na 65 będziesz widział blueprinty (nie wiem możę tak robisz ale podpowiadam skoro zaczynasz;)) no i działaj, jak zagęścisz siatke wytnij zderzak i modeluj, itd... ;) przyglądaj się siatkom innych nie koniecznie nawet twojego konkretnego modelu, zawsze możesz wyciągnąć jakieś ciekawet rozwiązania:) i pamiętaj dbaj o linie, to nie jest takie łatwe ;) pozdrawiam i życze wytrwałości, będe zaglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki. Napewno bede wytrwaly. tylko szkoda ze moge dopiereo robic w weekendy. ale zamierzam sie starac. z tym opacity to wystarczy tylko skrot alt+x :)

Rallyman- czy ty dopiero zaczynasz czy juz dlugo sie bawisz w 3d? bo niezle ci wychodza te wozy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwiduj 5-kąty trójkąty bo później to będzie w ms przeszkadzać. szczególnie te z tyłu. zrób też otwory na szyby - zawsze to mniej roboty z patrzeniem czy chociaż edge się na nich zgadzają. potem jak już będzie większy detal to będzie można je wstawić. z boku też masz taką linię vertexów przesuniętą w tył? po co? zrób tak, żeby wszystkie z góry ładniutko szły. jak dla mnie to siatka na masce troszkę za gęsta. rób jak najrzadziej, żeby nie miało się co giąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No jest juz znacznie lepiej niz za pierwszysm razem, ale wydaje mi sie ,ze ciut za gesto. Pozwolilem sobie zaznaczyc miejsca w ktorych siatka jest nierowno rozlozona. Postaraj sie ja jakos lepiej ulozyc i bedzie elekancko.

 

Zycze powodzenia w dalszych pracach.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

audigriddl8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam wszystkim. Oto kolejny upgrade. Mam nadzieje że już nieźle wygląda moja fura. Długo siedziałem żeby poprawić jak najwięcej błędów ale i tak myślę że jest ich dużo. Jak zwykle proszę o ocenę. Dzięki i POZDRAWIAM, a i jeszcze render zrobiłem tak na szybkiego dla tych co chcieli:)

 

nowaaudittbezsmoothapn1.th.png nowaaudittzsmoothemqz0.th.png noweauditt3cf2.th.jpg noweauditt4rj0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge je zmniejszyc ale robie tak jak na blueprincie. tyl szczerze tak sie nim nie bawilem bardziej skupialem sie na przodzie. Jak mozecie to dajcie jeszcze jakies rady. Chyba ze wszystko jest ok i jak nie bedziecie pisac to mam rozumiec ze moge robic spokojnie dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. Wiem że było bardzo duzo czasu na robienie w 3ds Maxie ale ja jakoś go nie miałem, ponieważ ogólnie coś brakowało mi czasu i robię inna pracę na taki mały konkursik. wrzycam więc tylko poprawke wyciec w drzwiach itp, no tam moze troszke gdzie niegdzie będzie poprawiona siatka. Mam nadzieje że te wciecia już bedą akurat, i prosze nie karzcie mi jeszcze raz tego poprawiać bo troche mi sie z tym nie chciało bawić:).

Oczywiście prosze o komenty. Pozdrawiam.

PS. Jeszcze daje takie dwa szybkie rendery z lekkim tuningiem:) Nie musicie na nie zwracac uwage ani ich komentować, daje je po to żebyście wiedzieli że szykuje sie na takie upiększenie auta:)

 

audittsiatkaok1.th.jpg audittzbokuqt8.th.jpg audittzprzoduza3.th.jpg audittztyluot6.th.jpg

auditttuning1sn3.th.jpg auditttuning2np4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :P capo :)

 

ps. nastepnym razem daj siatke bez pokazywania vertexow bo zle sie oglada. poprawilbym troche na masce siatke

 

i daj bez ms'a

 

edit:

 

zapomniales o przerwie miedzy bokiem a bagaznikiem ? jak on sie ma otworzyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuning odpada... daj max jakies duze konkretne aluski, listek na klapie tylniej (taki maly spoiler) i blender (?) czy jak to sie zwie, takla dokladke do szyby tylniej, ze robi ja panoramiczna wizualnie, to fajnie wyglada... a i dziory w grillach z jakiejs ladnej siatkeczki :-)

 

 

no a poza tym to troche grill przedni niedopracowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche krzywizn masz, najgorsza jest ta pod drzwiami, na laczeniu z dolna listwa i poza. I jeszcze pytanie, czy to jest ten nowy czy stary TT? Bo z przodu jak stary, a z tylu jak nowsza wersja, przynajmniej swiatlo;p

A tuning nie pasi, bo cale TT jest takie okragle, a Ty dales takie bydle skrzydlo i kanciaste mocno;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności