Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Układ graficzny NV30 [GeForce FX]


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Dr0cK, ja już jedno wiadro na siebie wylałem, drugie wypiłem, a do trzeciego zaraz wskoczę \"na główkę\" :D

muszę przyznać, że to chyba rekordowy topic :) w ciągu 10 godzin 45 odpowiedzi :D też sobie zaraz zmienię avatara i dam do WIPa jakiegoś boxa do skomentowania ;)

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. @PG, jak czytałem twojego posta to się poryczałem ze śmiechu [lol2]

 

P.S.2 Pussik, polecam zmianę avatara na coś w tym stylu ;)

 

gramma.jpg

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

baaaa, mze byc kilka jak ni ekilkanascie sposobow na stworzenie tych dwoch vertexow... a same stwierdzenieejst malo sprecyzowane, zeby dokaldniej udzielic odpowiedzi:( hehe, ale zawsze sa konsultacje na gg:P

 

haha, zalosne... nie widze powodow, dla ktorych nie mialbym zgrywac sie z Aniolka na avatarze, skoro moge ( i nikmu to nie przeszkadza) zgrywac sie z tego, ze shikam czy tez loozack znow samochod robi :) tym bardziej, ze pracka zostala juz skrytykowana a pomoc jest udzielana. Forum powinno w duzym stopniu zjednoczac ludzi i dawac im przyjemnosc :)A Aniolek taka przyjemnoscia jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj avatar tez pokomentujcie, jest taki fajny..

zalosne jest to ze komentujecie nie prace a fotke laski, no offence ale ten thread ma 4 strony. nic tu specjalnego nie ma. a zajebista praca P. niecale 2, gdyby mial jakas nastke w miejscu avatara pewnie by mial 20 stron.

smieszny mnie wasza desperacja ;S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa PG !! nalejcie mu piwa !! [piwo]

a tak nawiasem... jak narazie zrobiłem tylko jeden samochód na tym forum :P ale chętnie bym zobaczył jakiś w wykonaniu Pussik\'a... Pussiczki... Pussiki... [hmmm] no patrzcie Państwo... i tu się stworzyła zagadka :D

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. ten kto rozwiąże zagadkę dostanie avatar Pussi...czki... czka... (no nie, znowu :)) w formacie 1:1 :D

 

P.S.2. to był mój 1800-ny post [cfaniak]

 

P.S.3. teraz dopiero zobaczyłem obrazek... jakim cudem to ma ponad 13k polygonów ?????? ja bym temu nie dał 1000 :| to jest model low poly, na który nakładasz potem meshsmooth czy jak ?? chociaż wątpię, bo ta siatka raczej nie jest pod ms...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie desperacja, to zabawa... zreszta sam zaczales zasmeicac ten topik swoimi komentzarzami na temat anszych komentzray, jak dl amnie to to samo:) ale jaky powiedzial to wielki poeta i myslicie: \"jeb...ć to\" :)

 

 

uwazam, ze powinnas popracowac nad designem tego rendera samej siatki, i n anim oprzec sama pracke, bo jest o niebo lepsze moim zdaniem niz shaderowa wersja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, bardziej zalosne byly chyba tylko tematy w \"na luzie\" jakies pol roku temu. Myslalem, ze nie musze juz wszedzie zagladac, ze bedziecie sie jakos zachowywac, ale najwyrazniej sie pomylilem. Trudno, sami jestescie sobie winni.

 

Jak chcecie robic obore, to robcie to na innym forum.

Od tej pory jakakolwiek uwaga niezwiazana z praca bedzie kasowana bez ostrzezenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update renderów.

 

Za podpowiedzią DUNDE, użyłam fotki karty jako textury. Łatwiej się rozmieszcza elementy. A wy macie większy zarys tego co robie.

Meshsmooth był użyty na układzie w wartości 1.

 

Pussik możecie odmieniaj jak chcecie, ja osobiście pisze np. Pussika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedna uwage... a wlasciwie rade pussik - jesli czegos nie bedzie widac - nie musisz tego dlubac bo tracisz czas i zabijasz kompa - zatem jesli masz na celu postawic uklad na karcie - to olej nozki... i tak ich nie bedzie widac...

 

pozatym zanim rozpoczynasz modelowanie - pomysl - co bedziesz robic a nie dzialaj chaotycznie - bo czas jest cenny

 

DruG - zgadzam sie z Toba a nawet powiem wiecej dla dobra pussika - jesli bedzie zalew Off Topica - Temat zostanie skasowany - wiec panowie pomyslcie troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gora tych kondensatorow powinna byc troche zaokraglona

dispalce bu nie zadzialalo bo do tego musi byc odpowiednio gesta siatka, chyba ze masz max6 i renderujesz mental ray\'em jak juz wspomnial Batou, ewentualnie mozesz uzyc bump\'a.

robilem ostatnio kompa na forum i byl tam model karty graf. jezeli bedziesz chciec to moge dac kilka wskazowek

mam jeszcze pytanie, skad wzielas referencje karty?

 

DO WSZYSTKICH OBURZONYCH:

nie dziwcie sie zachowaniu innych facetow, poprostu na forum chyba nie ma zbyt wielu dziewczyn i pojawienie sie nowej w dodatku ladnej wywolalo troche zamieszania, to ze praca mimo jak na razie niezbyt wysokiego poziomu nie jest krytykowana to dobrze bo nie zniecheca to autorki do pracy a po postepach widac ze checi jest sporo i umiejestnosci jak na poczatek tez nie male

 

P.S. tak sobie wymyslilem ze moze ten avatarek i nick byl takim chwytem zeby spedzic tutaj facetow ktorzy chetnie beda pomagac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie mieć oburazek obok swoich postów.

Czemu więc nie zdjęcie? ;P

Nick został wymyslony przez mojego kolege ... długo przed moim zainteresowaniem 3DSM.

 

Referencje karty... mam już od długiego czasu (około roku), gdyż bardzo interesował mnie ten produkt. Mam manie zbierania wszelakich zdjęć, a więc zapisywałam także zdjęcie tej karty. W końcu się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie, ze malo tu dziewczyn. To nie wojsko, ni wiezienie. Przykro mi bardzo, ze jedynie na forum macie kontakt z kobietami, ale to nie jest miejsce na rozrzucanie swoich hormonow.

 

\"P.S. tak sobie wymyslilem ze moze ten avatarek i nick byl takim chwytem zeby spedzic tutaj facetow ktorzy chetnie beda pomagac\"

 

Welcome to the real world, Neo.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej chwili jest 4700 polygonów. To chyba nie tak wiele? Z czego 400 do usunięcia [jak tlyko mi się to uda].

 

Ostatni update, polegał na podmianie ostatniej fotki i zachowaniu tego w tajemnicy. ;P

 

Piszecie, że z samych boxów, a z czego jeszcze mam robić? Jak narazie innej metody nieznam. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no zdaje mi sie, ze nie ma wiekszego wyboru dziewczyna niz tworzyc pracke z boxow, bo tak chyab wyglada karta graficzna (czy co to tam jest)

 

ale ja mam propozycje dla ciebie, aniolek:

 

zacznij modelowac wiatrak na to cos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tex jest cienki - skoro masz duzo zdjec tej karty to to wykorzystaj. to cos co sie wsuwa w plyte glowna (sic!) wyglada jak z komiksu. Textura drewna jest w fatalnej rozdzielczosci, juz chyba bym wolal jakis gradient i zawieszenie karty w przestrzeni. co to za kamera? jaka ona ma ogniskowa? 15mm??? perspektywa nahalnie przypomina o tym ze ziemia jest okrągła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ chłodzenia zrobie pod koniec i zamieszcze zdjęcia karty z i bez chłodzenia.

 

Chłodzenie będzie obejmować układ oraz pamięci, będzie posiadać przezroczysty wentylator - lekko podświetlony. :-)

 

Kru, o wszystkim co pisałeś zdaje sobie sprawę, stopniowo będę to poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt że nawet wybitne prace na CGTalk (CG3D) nie zbierają tylu postów... I na pewno nie w takim czasie.............

 

 

Hmmm, z jednej strony mocno mi wstyd bo jednak zajmuję się forum od dawna i takie ekscesy mocno mnie dotyczą.... z drugiej jednak strony zupełnie nie uosabiam się z prezentowanymi klimatami gówniarsko-osiedlowymi. Forum to nie chat miejsce spływu hormonów i prezentowania ego. Tu się wymaga chodź troszkę profesjonalizmu... Czy przynajmniej wyczucia.

 

 

Coś czuję że najwyższa pora odciąć się emocjonalnie od forum, technicznie jeszcze nie, ale jak ma to tak wyglądać to ja się szybciutko wypisuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie opamietajcie sie .... na max3d zarejestrowal sie ktos i dal sobie zdjecie na avatar a wy sie jaracie tym jak nie wiem, model jest zrobiony prosto a wychwalany jest pod niebiosa dlatego ze zrobila go dziewczyna... no sory ale czy jakby facet zrobil takie cos to uznalibyscie ze to idealny wrecz obrazek 3d??? respect dla tych ktorzy zachowali zimna krew i niech reszta skonczy z tymi glupimi postami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggles :D ja nie mam nic przeciwko ani jednej stronie ani drugiej. Uwazam ze wszelki komentarz na temat zachowania jest zbedny. Ale Gotham slusznie zauwazyl :D

 

Panowie panowie...

 

A takie moje opinie na temat pracki to:

hmm robienie line z extruden, plane i zdjecie GF to nie najlepszy sposob na robienie pracki :| . Pozostanie przy pokazaniu samego ukladu i pokazanie samego ukladu w ciekawy sposob jest wyzwaniem. Drewno i krzem nie ladnie wygladaja razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pierzak

Ogolnie wszystko jest ładne.

Duzo pracy zapewne nad tym nie było.

Prosty model.

Czekam na cos bardziej wypasionego.

Do roboty. Szkoda dnia.

 

Jak na razie to tam nic ładmego nie ma. To chyba sama tekstura. Ja tam się dopatrzyłem tylko kilku kondensatorów. I to też mają dziwnie mapowanie. I rdzeń jest chyba 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka prezentuje sie jak na osobe poczatkujaca bardzo bardzo ladnie (moim zdaniem)... nie wiem jak trudne sa poczatki bo jeszcze maxa nie mam dopiero sobie sprawie ale jak bede zamieszczal pierwszego wip`a 3d to uzycze sobie twojego avatarka ;-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie praca średnia - mało ciekawa, biorąc poprawke że to początki, dobra.

 

Jeśli ciekawia cie układy graficzne, to zamiast tworzyć fotorealizm zrób z tego jakiś artyzm, np. użyj kolorów czarny, czerwony, biały (wszystko czrne, wazniejsze rzeczy czerwone, procesor tak jak jest , nie wiem) Dla mnie ciekawiej wyglonda zdjęcie siatki, niż główny render. Poza tym siatke tez da sie wyrenderować- czsami są fajne efekty.

 

WSZYSTKO JAKO CZERWONA SIATKA, NA cZARNYM TLE! - niezłe...

 

PS. jesli muj post nie jest na temat, lub jest mało zrozumiały, prosze o wyrozumiałosc - nie śpie od 2 dni(sesja)

 

ps. jak się umieszcza avatara(-ka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz bardziej komfortowo i bez problemow uzywac booleana - proponuje wczesniej przystosowac siatke w miejscach pozniejszych otworow - stosujac np. tesselate . Jednak pamietaj ze podzialy powinny byc takie same, lub podobne po obu stronach obiektu!

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez paniki - trojkat to elementarna czastka siatki 3d - bez niego nic nie moznaby zbudowac. A wsrod tego pozornego balaganu dostrzec mozna pewien pozadek...

Ale o trojkatach napisano juz wiele (na forum takze) wiec nie bede sie rozpisywal po raz n-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz nic nie pisac w tym topic\'u ale chce sie wypowiedziec na temat robienia dziur.

w tym przypadku tzn. wyciecia dziur w plytce, moim zdaniem najlepszy sposob to:

Shapes > Line - narysowanie konturu karty

Shapes > Circle - narysowanie otworow w odpowiednich miejscach

Zaznaczamy nasz kontur i przy pomocy Attach dolaczamy nasze otworki, pozniej Extrude i mamy ladna plytke z duza mozliwoscia kontroli nad calym obiektem, z latwoscia mozemy zaokraglic rogi czy przesunac otworki.

Przy rysowaniu polecam wylaczyc roznego radzaju Snap\'y i uzywac jednego okna widokowego np. Top

btw. Boolean radze uzywac w ostatecznosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności