Skocz do zawartości

Finished 2D: Practice, part two #NEXT UPDATE#


DaRoZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Chcialbym pokazac pracke ktora ostatnio udalo mi sie zrobic, z tej samej serii co http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=46065.

Na poczatku bylo pare wstepnych szkicow ktore sobie przez ostatnie dni robilem na kolejny portret kobitki, lecz zadne mi sie nie spodobaly i postanowilem sprobowac sil przy portrecie mezczyzny :D

Chcialbym aby seria sie rozrastala i jak tylko bedzie to mozliwe bede robil na biezaco wiecej takich pracek :)

Ta zajela mi okolo 6-7h wszystko robione w photoshopie, korzystalem z kilku referek.

Wszelkie uwagi i wskazowki oczywiscie mile widziane ;)

UPDATE:

 

practicepart3fin2st7.jpg

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

practicepart3finxr5.jpg

 

2 zblizenia:

 

practicepart3closeup1if8.jpg

 

practicepart3closeup2ur6.jpg

 

pozdrawiam, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

niom całkiem fajny practise, pokombinował bym nieco z nosem, bo wydaje się za mocno bulwiasty, może wyostrz nieco fajkę ;).

 

edit, nieco się tym pobawiłem (mam nadzieję że nie masz za złe ;),) niewielki ovpek.

 

beznazwy1ys4.jpg

 

 

//Pozdr/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz nos jest faktycznie bulwiasty,a malutkie skrzydełka nosa potęgują to wrażenie.

Poza tym trochę prawa strona żuchwy trochę za mocno się zaznacza troszkę bym ją zgasił. Poza tym super pracka i fajna kolorystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRozie, troszke wiecej kontroli nad plamami - Sargent zanim postawil plamke - 2 minuty kontemplowal =) lokalne kolory i brakuje konsekwencji w swiatlocieniu (kaptur powinien rzucac cien np.), detalem tego nie naprawisz. Taka ta babka poprzednia byla super, ten facio sporo gorszy. Na poczatek wywalilbym te mazy na kapturze a zrobil prosta wielka plame bez tych nitkowanych krawedzi - one tylko odciagaja uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omenem smierdzi troszke;] w kazdej twojej pracy znajduje jakies podobienstwa do pracek omena- a to kadr podobny, swiatlo podobne, tutaj akurat mi sie kojarzy z facjatami na okladki omena;]

Co do samej pracy- no mant-raz juz napisal najwazniejsze; za bardzo brudzisz,kreseczkujesz,a za malo jedziesz czysta plama; no i jeszcze wazna sprawa- widac kiedy konczy sie malowanie z refki a kiedy zaczyna sie wymyslanie- twarz jest fajna, ale kaptur-pasek na kapturze(?), i cala reszta juz odstaje- i nie sadze ze to wina tego ze sie nie chcialo(bo widac ze sporo przejechan pedzlem bylo na tych elementach),ale po prostu bez fotki czasami wymiekasz;]hehe;p skupiasz sie na tych twarzach a o reszcie zapomniasz;/

mam nadzieje ze da to kopa do lepszych pracek;] pozdro;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki za komentarze ;)

obo-> dzieki :)

miriam-> jasne ze nic nie mam przeciwko, bardzo mnie cieszy kazda forma pomocy, a over to chyba najbardziej ;)

gazoonga->dzieki, wlasnie tak patrze na ten nos to faktycznie z nim cos nie tak :/ juz jak malowalem to Jakkas mi mowil zebym nad nim posiedzial, cos tam podmalowalem i wydawalo sie ze good, jednak po 6 godzinach sleczenia nad jedna pracka juz sie tak na swiezo bledow nie widzi :/

mant-raz-> racja, widac u mnie jeszce brak konsekwencji w dzialaniu i niestety takie bardzo "proste" bledy ciagle nekają, postaram sie by bylo lepiej bo jeszcze jedna zupelnie inna prace koncze (kobiete) i sobie od nich odpoczne zeby troche faciow pomeczyc :)

nicponim->ano czasem tak wychodzi, byc moze przypadkowo byc moze nie ale w sumie ciesze sie ze jest ktos kto mnie inspiruje :) tutaj bym pewnie sie staral bronic ze takie fajne refki znalazlem i ze kadr wyszedl podobny, no ale co racja to racja :)

co do pracki tak jak wyzej musze sie przyznac-czasem staram sie cos samemu podmalowac, nieraz rzuce okiem na refke i maluje bez niej a nei raz robie caly kawal pracy z refki a reszte z banki, i jak wspomniales niestety to wychodzi jak wychodzi :/ bede sie staral jeszce wiecej obserwowac i doglebiej analizowac zrodlo z ktorego strzelam pracke :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszędzie dajesz taki sam poziom detalu przez co wzrok błądzi po pracy i nie ma odpoczynku. Szczegóły wyskakują mocniej jak skontrastujesz je prostą plamą.

 

Zrobiłem coś w rodzaju "overpainta". Po prawej zaaplikowany sam Threshold z Photoshopa. Co ciekawe mimo że wszystko znacznie się uprościło do prostych kształtów, nie utraciło wiele z realizmu. Po prawej skopiowałem tą warstwę i uprościłem Cutoutem a potem wymazałem niektóre fragmenty. Teraz większość kaptura to niby bezkształtna plama ale gdy spojrzysz na wewntrzną krawędź w jego prawym górnym rogu to widać te poszczególne włoski. Wyobraźnia sama dopełnia resztę i tyle wystarczy by wiedzieć że ten człowiek jest ubrany w zniszczone ubranie.

 

overpainteo4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu-> ajjjj no tak.... tyle moge powiedziec bo w sumie duzy blad popelnilem :)

janko-> dzieki :) no trzeba troche urozmaicic zeby nie bylo za "pieknie" dlatego tez portrety beda zroznicowane...

omen-> hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności