Jump to content

ploter 3d


Recommended Posts

  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest express3d.pl

Witam,

koszt wydruku na maszynie ZCorp Z510, nie zależy tylko od objętości modelu. Jest pare innych parametrów, takich jak: stosunek powierzchni do objętości (im wyższy, tym większe ryzyko uszkodzenia modelu przed utwardzeniem), kształt modelu, ilość zużytego spoiwa kolorowego lub bezbarwnego (tzw. binder, który jest jednocześnie nośnikiem koloru) i wynikające z tego zużycie głowic drukujących, zużycie płynu czyszczącego głowice, czas wydruku, opcja utwardzenia. Dlatego konkretną ofertę podaje raczej na podstawie dostarczonego pliku i kalkulacji oprogramowania drukarki.

Orientacyjnie mogę powiedzieć, że wydruk modelu domu jednorodzinnego mieszczącego się w wym. 35x25x20cm w kolorze, bez kondygnacji ("skorupa zewnętrzna") to około 2500 zł netto lub około 4000 zł netto w kolorze z podziałem np. na 2 piętra i ścianami wewnętrznymi. Wydruk bezbarwny, w kolorze proszku, zbliżonym do białego jest tańszy o około 1/5. Minimum to około 200zł (np. jeden model o wym.5x5x7cm pusty w środku, ściany ok 3mm) i im większy wydruk tym cena jednostkowa za objętość jest niższa, np. 30 ww. modeli to koszt około 2000zł.

Muszę wspomnieć również o kosztach poprawy plików nie zaprojektowanych z myślą o wydruku 3D lub błędów powstałych przy konwersji na stl, vrml lub 3ds. Z reguły wynoszą one od 50 do 500zł.

 

Pozdrawiam

Tomasz Płuciennik

http://www.express3d.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy