Skocz do zawartości

Pojazd 3D: VW Beetle rocznik 1963


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

 

Narazie zostawiam Forda Ka, zaczne chyba robic od nowa;/ nie wiem czy da sie siatke ustabilizowac...

A tym czasemwrzucam cos nowego:) Garbusik.

Starałem sie postepowac wedlug Waszych rad odnoscie FOrda Ka.

Na razie jest to dopiero bryła, ale u siebie widzę juz malutki postep. Po mału zaczynam czaic, jak rozkładac siatke, w jakim kierunku itd. Proszę o opinie i pomoc, bo auto kultowe, chciałbym jak najlepiej odwzorowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I jeszcze dorzucam siateczki. nie szczędzcie sobie krytki i opinii, będą bardzo potrzebne. w koncu bez wytykania błędów niczego sie nie da nauczyc. najlepiej uczyc sie na błedach. Jeżeli będziecie krytykowac:napiszcie co według Was jest nie tak:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuń bardziej na środek te linie która idzie przez środek przedniego nadkola(czerwona). Możesz też usunąć ten trójkąt przy połączeniu zdeżaka z błotnikiem. Możesz już dodać chamfera w miejsce połączenia chamfera z kadłubem (różowa linia). Dzieki temu błotnik bdzie wyraźniej odzielony od reszty samochodu.

b7d5e1a47ecfc21e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, wiem, ze szyba wyglada jak wklesła. to przez to że nie do konca ja zrobiłem:) w garbusie maska łączy się płynnie z czescią, w której znajduje sie czyba, i dopiero tamta czesc jest wyprofilowana do zamocowania płaskiej szyby, jaka w tym modelu występuje:) pobawie sie jeszcze:) a co do renderów i materiału: na razie rzuciłem tylko prosty 'metal' z folderu architectural, wiec nie ma co sie spodzeiwac ładnych efektów. szczerze? jestem zielony, jesli chodzi o cały proces renderowania, teksturowania, materiałów itp. ale metodą prób i błędów mam nadzieje że niedługo cos uda mi sie godnego wydrążyc;).

 

Jeszcze co do miejsca drugiego przy tylnim nadkolu: jeszcze pozaglądam i postaram sie cos zmienic.

 

Dzieki za uwagi JW_2305 , kazda taka jest pomocna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok:) zastosuje sie. na razie renderuje w 3d maxie, w tym standardowym, ale mam zamiar sie przerzucic na maxuella, bo słyszałem o nim wiele dobrego. tylko nie wiem czy mój sprzęt wydoli, bo słabiusi;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) witam po przerwie:)

 

Miałem troche problemów z netem, wiec nie mogłem nic powrzucac;/

Na szczęście net działa i teraz moge działac.

Wrzucam pare renderków koła, które dzisiaj cały dzień męczyłem;/... ogólnie z bryły jestem zadowolony, musze popracowac jeszcze nad tyłem felgi, bo na razie w powijakach, ale troszke już jest.

 

Chcialem pokazac dzisiaj ogólną bryłkę koła. Na ten talerz wrzuciłem tylko materiał, żeby zobaczyc jak bedzie odbijał otoczenie, zwróciłem uwage, że w garbusach materiał jest podobny, a to na razie tylko prosty metal z architectural. Pobawiłem sie jeszcze w znaczek VW na tym talerzu:)

 

Bardzo prosze o komentarze opinie, moze jakies pomocne uwagi:)

 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Uzywales jakiegos tutka do wymodelowania opony? Jak dla mnie Twoj bieznik wyglada nietypowo. Mozesz umiescic screeny tych miejsc ze Smoothem i bez? Wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po krótkiem przerwie wracam. Zamieszczam screeny z tych dziwnych miejsc. Chodzi mi konkretnie o te podłózne trójkąty które łaczą bieżnik z własniwą oponą ( jej dobrą siatką). nie wiem jak mam to roziwiązac bo na smoothie powstajadziwne bugi;/ aha, jeszcze jedno: ogólnie cały bieżnik po smoothie jest ładnie zaokraglony jak powinno byc, ale brzegi bieżnika (" te kwadratowe dziury łaczące bieznik bokiem opony bo wygładzeniu nadają kanciasty kształt brzegom opony, widac to chyba na renderach z tego co wiem. Domyslam sie ze to przez zageszczenie siatki;/ anie nie wiem jak zrobic, zeby pozbyc sie tego wrazenia. Innym jakos ładnie wychodzą biezniki;/ to jest mój pierwszy no i nie ukrywam że mam z nim problemy;/ bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie JW:) nie porzuciłem:) jest nadal i bede sie nim bawił. Miałem tylko zły dzien i nic nie szło, nie wychodziło, wiec zrobiłem odskocznie i chciałem zrobic koło do garbusa, coby byc troche do przodu. Koło robiłem z tutka:

 

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/makingof_porsche_tutorial/Part%201/porsche_part1_01.asp

 

wydawał sie dobry, ale własnie moment połaczenia opony z bieżnikiem nie jest pokazany;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobic opone z 1 kawalka a nie oddzielnie bieznik i reszta i potem bawic sie w dopasowywanie ??

Robisz bieznik potem bend i scalujesz i ustawiasz brzegi tak aby uzyskac ksztalt reszty opony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nadajesz bieznikowi bend i dopasowujesz do reszty opony, ja

polecam tutoriale Daniela Bucka, sa dwa jesli chodzi o opony

 

 

Jesli mozesz, podaj linki, ok:)? byłbym bardzo wdzieczny:)

 

Norwag: tak własnie zrobiłem. Wszystko jest z jednej czesci. Bieznik tylko oddzieliłem od reszty koła na jednym jego kawałku zrobiłem wzór bieznika, arrayem powielilem zrobiłem bed i dopasowałem, ale chodzi o przyłaczenie potem tego bieznika do tego modelu opony;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zrobiłem jak mi radziliscie... i jeszcze gorzej;/ wyszły niesamowite bugi. Robiłem według tego tutka, o którym mówiliscie. przeciągnałem z shiftem krawedzie bieznika i powychodziło co widac na zalaczonym obrazku...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bieznik nie jest taki jak na tutku, ale przecież na swiecie nie ma tylko jednego radzaju bieżnika, prawda? a brzegi ma podobne do mojego, wiec powinno byc też dobrze, a nadal nie jest. Wstawiam na screenach kształt bieznika i opone zrobiona wedug wskazan. Dodam że nadal wychodzą bugi, takie jak na wczesniejszym obrazku;/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności