Skocz do zawartości

Teczka 2d: Rosikowski


rosikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza moja w życiu pracka na photo shopie, skrytykujcie jak chcecie, idę w dobrym kierunku ? mam wyczucie do kolorów ? (robiona myszką ze zdjęcia) ciężko mi sie zmobilizować do kończenia jej myszką.

kobietkazcropowanabl8.jpg

 

 

A tutaj tradycyjnie tak jak lubię, ołówek:

 

potwor%20low?type=i&key=oKlzvuBWV1&ft=f

 

Tutaj trochę skopana anatomia, jak ogólnie rysunek się spodoba to zrobię go jeszcze raz

cyborg002ml7?type=i&key=4jU7EiCS3G&ft=f

i jeden starszy rysunek, jakieś 2 lata temu:

waleczka?type=i&key=ecHUV2OeWr&ft=f

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdaje sie, ze probujesz zalinkowac obrazki z wrzuta.pl, ale tu ich nie widac. Przynajmniej ja nie widze.

 

Odnosnie kobiety ciezko cos powiedziec. "Wyczucie kolorów" mozna ocenic na podstawie zestawien kolorow, tego jak relatywnie ze soba graja. A to ciezko ocenic gdy wiekszosc sasiaduje z biela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało zróżnicowane szarości wyciągasz z ołówka - spróbuj machnąć jakąś martwą naturę, zwracając uwagę na wszystkie niuanse tonalne, bardzo pomaga. Możesz też poeksperymentować z autoportretem na czas (np. poniżej 10 minut), to dobrze uczy syntezy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy - tak na marginesie bo zapomniałem wcześniej napisać, odnośnie twoich rad ze zróżnicowanymi cieniami wydobywanymi z ołówka, czy oglądałeś skany tych potworków w mojej teczce ? bo teraz jak patrze na te zdjęcia dwóch portretów obrazek mocno traci na jakości jak sie robi zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update panowie Update

 

wrzucałem wcześniej ale wrzucam jeszcze raz:

potworlowql3.jpg

potwreto9jw1.jpg

troszq anatomia skopana ale napracowałem się nad detalem i muszę pokazać

cyborg002dl2.jpg

trochę ćwiczeń(Sorry za odciski palców ale nie chce mi się tracić czasu na czyszczenie)

18vc7.jpg

19ra3.jpg

14pn8.jpg

i jeszcze takie dwa dziwadła

16to8.jpg

11gj0.jpg

 

Jakość skanów jest straszna później poszukam jakiś tutków jak to poprawić albo między ćwiczeniami nosów i ust sam pokombinuję.

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży ten update, aż nie wiem od czego zacząć.. ;)

najbardziej mi się podoba ostatnie z ćwiczonek, mianowicie bobas (agresywny jakiś ;) ) sam osobiście bym bardziej zróżnicował szarości, to pewnie wina skanowania, ale mimo wszystko podciągnąłbym to w ps-sie poziomami albo krzywymi. ale sama praca jest naprawdę niezla. co do ćw. z oczami, to wydaje mi się, że białka są troszkę za ciemne, ale ja się za bardzo nie znam.. a trzygłowy smok bardziej mi się podoba w ołówku. fajnie zrobiłeś tekstury, mi by się chyba nie chciało tak bawić..

pozdrawiam i życzę dobrych wyników matury! :) (to już chyba jakoś za tydzień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update Panowie....

takie skromne wyobrażenie ... eee... sam nie wiem czego, HomoIntelektusFuturus ? ..;-p

21003kt9.jpg

Carnage z mieczem ? (Troszku się bawiłem w levelsach, ażeby poprawić jakość skanu)

20xx0.jpg

Moja pierwsza w życiu martwa natura robiona pod okiem nauczycielki (Kto zgadnie dlaczego góra butelki wyszła jakby była "brudna" ?)

21009ve2.jpg

I kilka ćwiczeń z portretami kolejno 15 min 30 i na końcu jakaś godzinka

kreski nie wychodzą mi zbyt równomiernie jak "speeduje" ale to kwestia ćwiczeń

21005bzd6.jpg

21004we8.jpg

21hm4.jpg

w8 4 c&c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze skromniejszy update,

Załatwiłem sobie sztalugę i musiałem coś trzasnąć na dużym formaciku

ta po prawej nie wyszła ;-p

21021dz7.jpg

a tu już zabrakło mocy, ale i tak wrzucam może jakiegoś błędu nie widzę i mnie uświadomicie .... ;-p

21029gw7.jpg

 

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuj rysuj i jeszcze raz rysuj :) bedzie lepiej bo widac ze robisz postepy.

 

Jak cieniujesz olowkiem to skup sie najpierw na ogolnym wrazeniu, naloz sobie bokiem grubszego olowka (np klasycznego drewnianego) walor na calosc. Poslugujac sie tylko powiedzmy 3 odcieniami szarosci + biel (tam gdzie jest najwieksze swiatlo), staraj sie nie dowalac bardzo ciemnych/czarnych kresek. Pozniej stopniowo pracuj nad detalami - ale nie skupiaj sie na jednym tylko elemencie twarzy/postaci tylko miej na uwadze jak wyglada calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye - dzięki, wezmę pod uwagę twoje rady

shaggi - dzięX

 

mały update, na razie sam tablet, postać trzech gangsta ze zdjęcia,

a ten spadający ziomek z głowy

nie wiem, może zostawię to w charakterze prac-ćwiczeń, a może dokończę

conceptygangsterzyfo4.jpg

spadamwk2.jpg

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne ćwiczenia, tym razem tylko A4, wszystkie ze zdjęć

Niektóre szybkie a nad innymi więcej czasu spędziłem, nie skupiałem się zbytnio na twarzach, portretów już trochę narobiłem. Ale tak czy siak nie długo trzeba będzie zacząć jakieś dłubane prace...

Skaner mi coś nie trybi także zdjęcia porobiłem

img0366hz2.jpg

img0383ao5.jpg

 

Sorry za kiepską jakość

img0378ts2.jpg

 

Szybka poza z Książki Adrew Lomisa - Anatomy for fantasy artists(nawiasem mówiąc świetna, polecam)

img0371mq4.jpg

 

I TroszQ inna tematyka ... ;-]

img0346ye3.jpg

img0351aj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko, ale za mało się przyglądasz temu co chcesz narysować. Musisz temu poświęcić więcej czasu, bo patrzenie jest bardzo ważne. To jak w boksie równie ważne co machanie łapami równie ważna jest praca nóg, tak przy rysowaniu równoważna machaniu gryfem po papierze jest obserwacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - Pewnie że tak, jak to mój dobry stary ziomek kiedyś mi powiedział(gdy zaczął się zajmować grafiką 3d) Stary pomyśl jaki Bóg musi mieć sprzęt żeby udźwignąć tyle detali na świecie, patrz na to drzewo, głupie drzewo a ile poligonów.

;D

Postanowiłem zająć się trochę odmienną tematyką niż zwykle mam to w zwyczaju

Trooper #1

111bk9.jpg

Trooper#2

hajl9.jpg

Czekam na Komentarze Panowie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klocjusz za commenta... masz ty racje... mogłem zrobić zdjęcie, ale szczegóły nie byłyby tak dobrze widoczne... mało dynamiki w ostatnich dwóch ? też masz racje... przecież nie rysowałem ich stojących na baczność...;-p... będę o tym pamiętał przy następnych

a tymczasem...: zrezygnowałem z mazania czegokolwiek z głowy... tylko prace ze zdjęć...a oto początek

 

pffffvo6.jpg

 

EDIT: Jako że nikt nie zdążył jeszcze dać commenta (zadziwiające ;-p) wrzucam jeszcze gorący digital

hrhrhrhrhrhreg1.jpg

Edytowane przez rosikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny :

icokurwaht4.jpg

dzięki coyote za zainteresowanie...

masz zdjęcie ziomka

asdwerfg9.th.jpg

Co do koksiarzy to nie jestem pewien czy mogę, te zdjęcia dorwałem na płatnym serwisie... więc wolę dać linka do strony, możesz porównać i sam skorzystać ...

http://www.fotolia.com/search?k=body+builder&search_x=0&search_y=0&order=relevance&offset=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na dwa tipsy.

 

Podczas malowania odbijaj sobie swoja prace horyzontalnie co jakis czas (albo ogladaj w lustrze, jezeli nie malujesz na kompie). Dzieki temu od razu zobaczysz bledy w kompozycji, w anatomii, w proporcjach, itp. Oczywiscie lepiej cwiczyc oko bez takich sztuczek, no ale... ;)

 

W portrecie "ziomka" widac bardzo ostre krawedzie. W rzeczywistosci, szczegolnie na ciele ludzkim, nie wystepuja tak ostre granice w tonach, w barwach. Nawet usta nie sa wyciete skalpelem, nawet najostrzejsze krawedzie powieki nie sa takie.

 

 

Jest jeszcze jedna rada: daruj sobie zdjecia. Cwicz oko malujac z natury. Wiem, ze ludzie sa najfajniejsi do rysowania i malowania, ale duzo radochy daje takze malowanie martwej natury. To swietne cwiczenie, a poki co masz jeszcze problemy z bryla, z proporcjami, z roznicowaniem cieniowania i sama technika rysunku.

 

Przerysowujac ze zdjec tak naprawde kopiujesz plaski plamy. Gdy bedziesz rysowal/malowal z natury, zaczniesz sie zastanawiac nad ksztaltami, nad forma, nad bryla. Bedziesz mogl lepiej zauwazyc skroty perspektywiczne, bedziesz mogl poobserwowac anatomie, itp.

 

Kilka slow od kogos, kto tez kiedys zaczynal :)

Pozdro i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co niesamowite jest jaki u Ciebie widac progress ;) , naprawde dajesz czadu stary , postaraj ;). Nie uderzaj tak plamami jak jeszcze ich nie opanowales . W kwestii proby proponuje abys sprobowal poprawdzic wszystkie cienie jak i krechy okreslajace bryle grubymi badz cienkszymi liniami. Staraj sie wychwycic forme swiatlocieniem , a to nie koneicznie jest tylko cien. to tez jest swiatlo. Zostaw jakies niedomowienia (czyt. niedokonczone linie ) zeby wspuscic troche swiatla. Ogolnie to progress masz naprawde duzy oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up Up Up

Martwa natura [live] 100x70 tempera/akryl

78540103ug9.jpg

w800.png

 

Martwa [live] tempera/akryl 50x70 (szybciej mazałem niż to wyżej)

22224591sn4.jpg

w574.png

 

speed painting, pozowała żona, akryl/tempera na kartonie (format

zbliżony do a4)

 

53015874da9.jpg

w524.png

 

tutaj to samo co wyżej ale profil i trochę z mniejszą wczutą mazałem, tam wyżej nie uważałem aby oddać jej podobieństwo a tutaj tak;

26030811iu5.jpg

w520.png

 

a tutaj projekcik na wklęsłodruk, wydruk strasznie nie wyszedł

 

wklesloseryz2.jpg

w640.png

 

a tutaj takie dwa dla fazy po kilku głębszych w czasie świąt...

5hsmokwe6.jpg

w526.png

 

2hziomcopyco8.jpg

w387.png

 

no i trochę ćwiczeń

beztytuusn7.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudzian ma coś z anatomią mięśnia kapturowego. Brzuch jest lekko przesunięty w lewo i obok są puste miejsca. Perspektywa fajna.

Im dłużej początkujący artysta patrzy na pracę tym mniej dostrzeże błędów. Dlatego początkowy zarys powinien być szybki. Skupiasz się wtedy na proporcjach, anatomii. Odwróć pracę w poziomie, raz, drugi. Szybko "skacz" oczami z oryginału na to co tworzysz tak żebyś miał przed oczyma 2-klatkowy film =] - spróbuj. Łatwiej wtedy wyłapać różnicę.

Ja dopiero wprowadzam te zasady do mojego warsztatu. Trochę sam doczytałem, trochę sam do tego doszedłem. I dawaj Loomisa na warsztat. Ja się nim zajarałem jak małe dziecko. Na początku chrzanić detal ...

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , narescie sie zarejestrowalem(Kuba o. z zielonej > , suchaj jak dla mnie detal masz wypracowany juz wystarczajaco , troszke jeszcze z perspektywo jesli chodzi o portret . :p niedługo wstawiam pierwsza prace na tablecie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności