Skocz do zawartości

Modelowanie zasłony


KrZyHu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i każdego z osobna!. People!. Mam mały problem. Chcę sobie "wymodelować" "firankę" do okna ale nie wiem jak... Próbowałem robić to za pomocą spline, ale efekt nie był zadowalający. Znalazłem też, na tym forum tutorial, któregoś z userów nt. zasłony z recatorem. IIi było by git, gdybym miał taki modyfikator jak Reactor AttachToRB . Można go skądś pobrać? albo lepiej. Zastąpić jakimś innym?? :)

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!.

 

P.S: aa.. i jeśli taki temat już był poruszony, to przepraszam, ale na prawde nie dałem rady tego odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AttachToRB w nowym reactorze jest przeniesiona do pod zakladki Constraints

attachtodefmesh etc... dlatego nie możesz tego znalesc

 

W reactor cl. w trybie verticle wybierz wierzcholek w Constraints wybierz attach to defmesh

zaznacz to co sie dodalo w tym okienku przesun zakladke wzwyz bedzie mozna tam dodac nowego boxa jak klikniesz na none.

vola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej zrobisz to z 'Plane' tylko odpowidnio zagesc siatke - po tem wrzuc na to np modyfikator 'wave'. Inna szybka metoda tez z 'plane' poporstu zaznacz na przemian vertexy w pionie i przesun - nastepnie wrzuc na to modyfikator 'Turbosmoot'. W obu tych przypadkach na koniec mozesz dodac ' noise' modyfikator ale na bardzo delikatnych ustawieniach - dla realniejszego efektu. a u gory tam gdzie bedzie to zapiete na zabklach :) mozna to zrobic dodajac modyfikator 'Edit poly' i zaznaczyc odpowiednie vertexy(razem z soft selection) i przesunac w odopiednie miejsce.. troszke zwezic itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa jeśli chodzi o teksturowanie tej "zasłony" tzn. mam na myśli teraz firanki. Jak nadać jej tą przezroczystość... ii jeśli ma ktoś moze link z teksturkami firanek to byłbym wdzięczny : ).

 

Mój przyjaciel www.google.pl coś nie chce współpracować ze mną w tym temacie :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności