Jump to content

Windows MX, warto?


FF

Recommended Posts

Witam!

 

Jak w temacie.

Słyszałem że podobno super sprawa ale słyszałem tez kilka złych opinii. Tak wiec postanowiłem zapytać profesjonalistów:]

Jak ktoś korzysta albo korzystał niech sie wypowie.

 

Z góry dzieki, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Windows MX to zmodyfikowana wersja XP. Usunięto z niej niektóre elementy, dodano ikonki itp. Generalnie to bym tego nie instalował-nigdy nie wiadomo co jeszcze "gratis" jest dorzucone. Jeśli ktoś chce mieć zmodyfikowanego XP to można to zrobić samemu.

Do poczytania.

http://forum.pclab.pl/t301329.html

 

Jeśli ktoś się zastanawia czy tworzenie takiego systemu ma sens, to ja odpowiem, że ma. Ale zależne jest to od użytkownika. Można zintegrować programy, sterowniki, łatki i SP. Jak system trzeba zainstalować na nowo to przynajmniej nie trzeba znowu pobierać masy łatek.

Link to comment
Share on other sites

Dirk ma racje, ale z jego wypowiedzi nalezy wyciac "Generalnie to bym tego nie instalował-nigdy nie wiadomo co jeszcze "gratis" jest dorzucone" i juz smialo mozna stwierdzic ze prawde napisal:) Nie ma w tym modzie zadnego syfu, sprawdzone, ja jestem zadowolony, tak jak pisalem, polecam:)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, tzn ja jakoś sceptycznie podchodzę do tego, że ktoś miałby mi zaserwować jakiś autorski "release" systemu. Nie mówię, że jest to Zuo, ale wolałbym sam zmodyfikować system do własnych potrzeb - tak by mieć świadomość co jest, a czego nie ma.

 

Z tego co zauważyłem na stronkach to jest to robione jakimś programikiem (bodajże nLite).

Link to comment
Share on other sites

nlite i samemu przygotować co się chce - dla mnie jest niepojęte, że przy instalacji nie mogę wybrać co chce mieć, a co nie, tylko system na chama ładuje wszystko co fabryka dała... Tylko w moim modzie coś spieprzyłem i nie mam polskich literek w niektórych programach (w menu), ale wystarczy załadowac jakiś styl (Clear Looks ubuntu style polecam) w wszystko wraca do normy :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy