Jump to content

Import plików


fantom15

Recommended Posts

Witam, mam problem z importem plików od Inventora do Maxa. Mianowicie w czym polega problem, Max nie chce zaimportować textur :( . Gdy klikam na importuj wszystko ładnie przebiega, wyskakuje informacja jak, gdzie chce to zaimportować i czy chce zaimportować textury. Zaznaczam, że chcę ale po skończonym imporcie obiekt jest cały szary :( . Po wyrenderowaniu też. Nie mam pojęcia to może być nie tak. Z inventorem i maxem wszystko jest ok. Przeinstalowywałem je nawet i tak nic nie pomogło :( . Wiecie jaka może być tego przyczyna ??

 

Edit: Wersja Maxa to 2008 a Inventora 11 ;) .

Link to comment
Share on other sites

Tak chciałem zrobić tylko, że jest pewien szkopuł. Mianowicie po zaimportowaniu modelu składa się on tylko z 2 partów (jest to model telefonu). Czyli jak bym np. chciał zmienić texture tylko na klawiszach to lipa bo mogę zmienić tylko texture całej części na której się znajdują :-/ . A ja muszę osobno przypisać textury do klawiszy, ekranu, baterii itp. itd. :(

Link to comment
Share on other sites

Witam!

 

Mam problem z importem plików do 3ds max disign. Modele są wykonane w inventorze (.ipt). Gdy włączam import, przesuwa się pasek importu, następnie wyświetlaja się opcje importu. Ustawiam Body Object i klikam ok. Wyświetla się jak by nowa scena.

Proszę o pomoc. :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dobra znalazłem przyczynę. W razie gdyby ktoś miał problem. Jeżeli mamy jakieś złożenie, wszystkie części muszą być w jednym folderze. Najlepiej w tym do którego został przypisany projekt. Chyba problem polega na tym że nie umie 3ds nie umie szukać po całym kompie odniesień do komponentów całego zespołu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy