Jump to content

dach stromy - nowocześnie


Recommended Posts

Czołem

Szukam ciekawych przykładów zabudowy mieszkalnej z dachem stromym. O ile dla domków jednorodzinnych jest sporo ciekawych projektów, to dla wielorodzinnych pusto. Może ktoś kojarzy takie projekty? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki! Jeszcze kilka linków ode mnie (taka komercha, wiec raczej nic specjalnego):

 

http://szafarnia.pl/

http://www.panorama.pl/index.php?str=cms_text&c=49&sc=80

http://img.trojmiasto.pl/zdj/fotki_duze/11400/z11423.jpg

http://images25.fotosik.pl/197/68ec8500d8d299f1.jpg

http://img.trojmiasto.pl//zdj/fotki_duze/4500/z4523.jpg

 

 

Jak zmęczę moją koncepcje budynku na tyle, że przestanie wyglądać jak biurowiec (pozdrawiam profesora ;) ) to może dorzucę obrazek. Jeszcze raz dzięki za ciekawe linki.

Link to comment
Share on other sites

Obiecałem, że pokaże co udało mi się spłodzić w tym temacie. Jak to zwykle bywa zabrakło czasu (i płaszczyzny porozumienia z prowadzącym), więc projekt był robiony w tydzień.

plansza_net_th.jpg

klik dla większej wersji.

Link to comment
Share on other sites

maciekG - może nie tyle inspiracje, co podana lokalizacja była naprzeciwko owej wyspy :) co do szczerego pola - lokalizacja była podana konkretna, tylko prowadzący powiedzieli żeby się do niej konkretnie nie odnosić (wtf?). Także na planszy widoków nie ma. Inna sprawa, że teren jest obecnie ogrodzony płotem i rozkopany, trudno by to było wyciąć w szopie, a na modelowanie czasu nie było, khekhe.

 

MaGuu - jestem człowiekiem bezideowym ;) Chciałem zobaczyć co nowoczesnego można wyciągnąć z tradycyjnej (lecz mocno uproszczonej) bryły kamienicowej. Zresztą to jest kierunek w którym staram się działać - maksymalnie uproszczony zewnętrzny obrys bryły. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale próbuje ;) A dwie sypialnie rzeczywiście nie mają okien - z założenia mają to być sypialnie rodziców, przeznaczone tylko do spania.

Dzięki za linka, fantastyczny projekt. Nie wiem jakim cudem mi umknął. "Moje dachy" początkowo miały być trochę rozedrgane, ale ostatecznie zostałem przy czytelnym rytmie, a ruch wprowadzają klatki schodowe.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie wie czy to dobrze czy źle, ważne jest to, ze próbujesz i dążysz do czegoś :)

Jednak jest pewna nieścisłość, bo skoro ma być uproszczone, to dlaczego klatki schodowe są takie zmineralizowane? :P Ale akurat to mi się podoba, fajny kontrast.

 

57. 1. Pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi powinno mieć zapewnione oświetlenie dzienne, dostosowane do jego przeznaczenia, kształtu i wielkości, z uwzględnieniem warunków określonych w § 13 oraz w ogólnych przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

i

 

2. W mieszkaniu wielopokojowym dopuszcza się ograniczenie wymagania określonego w ust. 1 co najmniej do jednego pokoju, (...)

 

czyli z tą sypialnia jest ok ;) ale sam pomysł zrobienie jaj bez okna mi nie podchodzi.

Link to comment
Share on other sites

A dwie sypialnie rzeczywiście nie mają okien - z założenia mają to być sypialnie rodziców, przeznaczone tylko do spania.

 

zło...nie spisz nigdy przy otwartym oknie :) ?

 

generalnie ciezko jest jednak oceniac projekt jednak zdecydowany w charakterze bez kontekstu...nie musi byc on moze konkretnie pokazany na wizualce..ale sama informacja ze jest on zlokalizowany w poblizu starowki gdanskiej cos mi juz mowi i tlumaczy forme....mysle ze warto pokazywac takie rzeczy

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę tworzyć nowego wątku, dlatego postanowiłem się doczepić. Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe kozioo :)

 

Mam pytanie odnośnie nowoczesnych dachów skośnych. Aktualnie modne są dachy pokryte takim samym materiałem jak elewacje, gładko przechodzące w ścianę (bez wystającego okapu).

 

Przykłady:

 

1. bez rynny

186b0de7905422b5med.jpg

 

2. z rynną schowaną

cdc575a503b93739.jpg

 

Jako, że rozwiązania nr 1 czasem przynoszą efekty uboczne...

89fb3025eeb8b018.jpg

 

...interesuje mnie bardziej rozwiązanie nr 2.

 

I tu moje pytanie:

Czy ma ktoś może detale (przekroje, zdjęcia z bliskiej odległości itp.) łączenia dachu ze ścianą w taki sposób? Ja znalazłem tylko coś takiego, w bardzo słabej jakości, w dodatku w wersji nr 1:

0dabac683f004a96med.jpg

 

Przeszukałem Google, bloki CADowskie na stronie muratora, ksiażki "Vademecum Projektanta", ale nic nie znalazłem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

edit 1:

Jeszcze tylko moje wrażenie odnośnie Twojego projektu kozioo - brakuje mi w nim jakiegoś kolorowego kontrastu, ale to tylko moje subiektywna opinia :)

 

edit 2:

Znalazłem coś takiego ale w bardzo słabej jakości (skan z A-M 02/08):

5f048390b5c70ba4.jpg

Edited by Możej
Link to comment
Share on other sites

Odkopuję temat bo mam pytanie do zorientowanych - czy w świetle przepisów konieczne jest montowanie na dachach stromych ław kominiarskich i płotków przeciwśniegowych? Nie ukrywam, że robiąc nowoczesny dach wolałbym uniknąć tych elementów...

 

Edit:

Ok już mam - Warunki Techniczne §146. 1. i 308. 4. i 5.

Edited by Możej
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy