Jump to content

physics_phen\max 8


Yarek68

Recommended Posts

Witam

Czy jest możliwość modyfikacji parametrów szkła physics_phen w mental ray_u. Chciałbym to szkło rozjaśnić, zmienić lekko jego kolor i zwiększyć przejrzystość (chodzi o przepuszczanie większej ilości światła).

 

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

E... y... no pewnie, że jest... przecież jak wsadzasz ten shaderek do material editora to pojawia Ci się chyba okienko, gdzie możesz te parametry pozmieniać?

 

84115977jc3.jpg

84115977jc3.fa43d0cbb7.jpg

 

W Light Persistence ustawiasz kolor szkła (nie martw się, że przy ustawionym "normalnym" kolorze w podglądzie wygląda jakby szkło było czarne :)), a w Persistence Distance ustawiasz hm... jakby to wytłumaczyć xD... o, wiem! :D - tam ustawiasz w jakiej odległości wewnątrz szkła od powierzchni szklanego obiektu ma się "nasysać" kolor z Light Persistence ;) Tak ogólnie tłumacząc to jest to tak samo jak z coca colą - im więcej jej masz tym ciemniejsza :D (chociaż tak naprawdę, to ta zasada działa we wszystkich ciałach przezroczystych :))

 

edit

 

może zobrazuję to na przykładzie :D (tak, nudzi mi się xD)

91746311is3.jpg

91746311is3.b75c4ce30f.jpg

Edited by patry
Link to comment
Share on other sites

... najpierw powiedz mi co to jest morka XD Pokaż większy render i od razu ustawienia świateł i renderera :)

 

Moja morka to jakieś dziwne plamy, jakieś drobne ziarno na powierzchni półki szklanej, widoczne najbardziej na tej jej części, przez którą patrzy się na płytę dolnej szafki. Problem pojawił się mi już w kilku rysunkach i nie mogę go wyeliminować. Niebo (otoczenie) jest całe białe, więc to nie one. Podejrzewam, że jest jakiś uboczny skutek załamania światła przechodzącego przez podwójną szybę.[ATTACH]55230[/ATTACH]. Światla - mr area omni i skylight, FG-400. Jak zmieniłem index of refraction na 1.2 problem troczę zniknął, ale szkło wyglądało mniej ciekawie.

 

pozdrawiam

Edited by Yarek68
Link to comment
Share on other sites

no dzieki dzisiaj dales 100 razy wiekszy ten obrazek :/ nie wiem czy chodzi o ta kreche skladajaca sie z pojedynczych pixeli czy o co innego minimalnie pomniejszyc i ikonke z tego zrobic mozna

 

?

... trochę jaśniej, bo nie łapię. Klikając na miniaturę zwiększa się obraz na 800x600. Chyba wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

mi nic sie nie odpala a innych miniaturki juz tak wiec nie wiem czy twoj sposob dziala na wybrane kompy/przegladarki itp (niepotrzebne skreslic).

 

Dobra odpalilem ale nadal nie wiem w czym problem :P. Chodzi o to lekkie ziarenko na szybie?

Link to comment
Share on other sites

wiecej sampli w AA trzeba dac :P ogolnie to moze zamias glass_phen moze daj glass(lume). Ogolnie to jak masz mr nizszego od 3.5 to sraka bo archem to mozesz sobie samplowac z poziomu materialu i oszczedzic na czasie renderow

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy