Napisano 14 Maj 200816 l jak zaznaczyć wiele obiektów według nazw mam listę z tymi obiektami, każdy obiekt jest w osobnym wersie, da się jakoś łatwo, sprytnie zaznaczyć wszystkie na teraz mam taki zaawansowany sposób select obiect_uno; select -add obiect_secundo; itd. nie da się już zrobić nic bardziej prymitywnego poza ręczną selekcją ;)
Napisano 15 Maj 200816 l W kwestii formalnej: jesli "uno" to potem "dos", jesli "secundo" to przed nim "primero" No dobra, malo pomocny post, ale co zrobic. Nie znam rozwiazania twojego problemu...:D
Napisano 15 Maj 200816 l jak zaznaczyć wiele obiektów według nazw Chcesz to zrobic koniecznie melem? Jesli tak to wystarczy prosta petla z gmatch: string $czego_szukamy = "*ube*"; //(czyli np pCube1 ,2 ,3...) select -all; string $nasza_piekna_selekcja[] = `ls -sl`; select -clear; for ($sprawdzamy in $nasza_piekna_selekcja) if (gmatch ($sprawdzamy, $czego_szukamy)) select -add $sprawdzamy; A jesli pragniesz zaznaczyc te rzeczy uzywajac interfejsu to na gornej belce jest okienko do wpisywania transformacji, szybkiego zaznaczania i zmieniania nazw, wystarczy po lewej wybrac tryb i napisac mai co ma zaznaczyc uzywajac w razie potrzeby gwiazdki (*) - czyli dowolnego ciagu znakow. Mozesz tez zrobic to samo w outlinerze - piszac na gorze (z gwiazdkami) i recznie zaznaczajac przefiltrowany juz widok Zwroc uwage tylko na zaznaczanie ukrytych domyslnie wezlow (widocznych dopiero po wylaczeniu w outlinerze DAG objects only) takich jak np historie tworzenia tych szescianow. Dlatego chyba sposob z outlinerem jest lepszy, bo widac co zaznaczasz. Pozdr.
Napisano 15 Maj 200816 l ups, dopiero przeczytalem post wyzej, chyba pisalismy rownoczesnie ;/ Myslalem ze chcesz pozaznaczac obiekty o podobnych nazwach rozniacych sie np cyfra. Ale moze komus wypociny sie przydadza. A gdzie jest ta twoja lista? W jakims pliku? pozdr.
Napisano 16 Maj 200816 l Autor ca mel są też i obiekty obiekty o podobnych nazwach ale zaznaczanie wszystkich nie jest tym czego chcę :) A gdzie jest ta twoja lista? W jakims pliku? mniej więcej tak :) o zaznaczaniu z górnej belki lub outlinera wiem ale select -add chyba jest jednak szybszy i wygodniejszy :) thx anyway ;)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto