Skocz do zawartości

Linger in Shadows - demo na PS3


bonzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem przedstawic animacje realtime grupy Plastic pt "Linger In Shadows".

Praca jest eksperymentem powstalym na konsoli Playstation 3, ktory ma na celu zbadanie zagadnienia jakim jest interaktywna animacja. Podane linki przedstawiaja prace w formie nieinterakatywnej. Pelna wersja ujrzy swiatlo dzienne latem tego roku:

 

 

Wersja w lepszej rozdzielczosci:

 

http://scene.org/file.php?id=501776

 

Jest to pierwsza polska produkcja i zarazem pierwsza demoscenowa produkcja na PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

(...)ktory ma na celu zbadanie zagadnienia jakim jest interaktywna animacja. Podane linki przedstawiaja prace w formie nieinterakatywnej.

 

A niby na czym mialaby polegac interakcja z animacja? Cos mi sie wydaje ze niezbyt fortunnie uzyte slowo...

 

Co do demka - jak to zwykle scenowe demka - jest o niczym. Nieco wymuszony ARTYZM stanowi pretekst do animacji, "gleboka" historia nie powala... Co poniektorzy z pewnoscia i tak popadna w zachwyt ale jak dla mnie to tylko probka mozliwosci sprzetowych. Jako taka - calkiem niezla.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie kamera, to tylko jedna z bardziej oczywistych kwestii. Wyobraz sobie film animowany, przykladowo ze zwierzetami. Teraz pukajac (dotykajac) ekranu wzbudzasz ich zainteresowanie. W naszym demie kontrolujemy rozwoj wydarzen poprzez rozwiazywanie odpowiednich zagadek. Kazda scene mozna ogladac z roznych katow uzywajac sensorow w padzie. Dzieki temu mozna dostrzec szczegoly, ktore nie sa widoczne w ustalonej przez nas sciezce kamery. Jesli sformulowanie "interaktywna animacja" jest zbyt ogolne, to w takim razie uzyje "interaktywny film animowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia samego zagadnienia animacji - czy ingerujac jakkolwiek w akcje mozna to jeszcze nazwac animacja? Czy zmianiajac ujecia kamery, ingerujac w to co bedziemy widzieli bedzie to jeszcze film czy juz gra?

Kiedy ogladam film to ogladam film, kiedy gram - to gram. Osobiscie nie interesuje mnie taki synkretyzm, choc z drugiej strony w przypadku niektorych aktorek interakcja z filmem bylaby co najmniej mile widziana. Powodzenia wiec w rozwijaniu tej idei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, demo nie pokazuje w jasny sposob na czym polega interakcja. Jednak jestem zwolennikiem tego typu nowosci i jezeli np mialbym mozliwosc ogladania shreka w lowpoly z mozliwoscia kontrolowania kamery, to napewno bym z takiej mozliwosci skorzystal. Szkoda ze nie mam ps3 takze raczej nie sprawdze waszego projektu.

Jednak chcialbym zobaczyc film pokazujacy ruchy na padzie i analogincze reakcje na ekranie telewizora.

 

Powodzenia.

 

Jezeli mozna o to prosic, to poinformuj mnie jak skonczycie projekt, tutaj na pw, czy przez gg czy maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest zarąbiste!

Najlepsze realtimowe futro jakie w życiu widziałem :)

 

Czekam z niecierpliwością żeby obadać interaktywną wersje :D Może wypuścili byście równolegle na XBoxa 360 i PC?

Edytowane przez arcade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek: heh to h264 default options :(. Niestety podczas prapremiery byl taki chaos, ze po prostu kliknalem i poszlo w swiat :). Poniewaz jest wersja realtime, wiec nie przejmuje sie zbytnio jak to dystrybowac w postaci filmu.

 

Oczywiscie jak bedzie pelna wersja to dam tutaj znac.

Pozostaly mi do przejscia tylko 2 punkty z opaslego tomiska TRC, czyli wytycznych jakie musza byc spelnione zeby przejsc QA.

 

 

Jesli chodzi o opis czesci interaktywnych, to jest tego dosc sporo. Mysle,

ze tutaj jest to mniej wiecej we wlasciwy sposob wylozone:

http://www.gamespot.com/news/blogs/preview-blog/909185203/26391658/sony-pre-e3-2008-linger-in-shadow-impressions.html?om_act=convert&om_clk=newsfeatures&tag=newsfeatures;title;1

(po srodku jest link do filmiku z opisem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności