Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] SR-Z penthouse


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...fajne mieszkanie...zwlaszcza jadalnia tak przeszklona mocno..(zdradzisz co to za budynel :) )?...tylko chyba ja bym wlasnie tam zrobil sobie miejsce do czytania..a nie w kącie gdzie ciemno jest...lampa w salonie bardzo sie podoba...mieszane uczucia mam jeszcze co do chowania tych szaf we wnekach...z jednej strony fajnie..bo nie wystaje na pokoj nic i ma on zachowany swoj ksztalt..a z drugiej jednak widac ze sa troche wepchniete na sile bo wneka jest niedopasowana przez np fasety regalow..(czy jakto sie tam zwie...moze gzymsy raczej ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenomenalna kolorystyka pełna ciepła aż się prosi zastąpienie plazmy jakimś 'dizajnerskim' kominkiem, szafy we wnękach (cudo !!), mimo wstawienia ciepłego stołu zimno w tej kuchni (zapewne efekt by zniknął po uzupełnieniu dekoracji/dodatków/roślin). Jeden `-` druty wystające z zasłon w kuchni...

 

PS. można prosić kibelek do tego mieszkania ?

 

może i jest to głupota ale gdy oglądam to wnętrze to wydaje mi się że stanowi pewną część większego mieszkania w którym (w końcu / jako naprawdę ewenement w dzisiejszych projektach) od biedy można by wychowywać dzieci, takie odczucie

 

podziwiam i pozdrawiam

Edytowane przez routee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolorystyka.

Bardzo ciekawe rozwiązanie z wnękami na szafy. Czy to Wasze oryginalne zamierzenie, czy może klient narzucił te meble, a Wy je chcieliście jakoś wkomponować?

Rzucik można zobaczyć ?:)

 

routee: dlaczego uważasz, ze w tym mieszkaniu od biedy da sie wychować dzieci i ze w większości dzisiejszych projektów jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa sama w sobie :) pytanko, z czego jest dach nad częścią jadalną na dwóch ostatnich renderach? dziwnie to wygląda ;]

To jest przeszklony "ogród zimowy" z roletami rzymskimi.

 

...fajne mieszkanie...zwlaszcza jadalnia tak przeszklona mocno..(zdradzisz co to za budynel :) )?...tylko chyba ja bym wlasnie tam zrobil sobie miejsce do czytania..a nie w kącie gdzie ciemno jest...lampa w salonie bardzo sie podoba...mieszane uczucia mam jeszcze co do chowania tych szaf we wnekach...z jednej strony fajnie..bo nie wystaje na pokoj nic i ma on zachowany swoj ksztalt..a z drugiej jednak widac ze sa troche wepchniete na sile bo wneka jest niedopasowana przez np fasety regalow..(czy jakto sie tam zwie...moze gzymsy raczej ?)

To jest przebudowa mieszkania w ponad 10-letnim budynku na Powiślu. Powierzchnia lokalu jest dość duża, ale skomplikowany układ pionów instalacyjnych, ścian konstrukcyjnych, słupów, podciągów i zróżnicowanych poziomów sufitów i posadzek ograniczał swobodną zmianę istniejącej funkcji. Ten kąt do czytania zagospodarowuje nieproporcjonalnie duży przedpokój w którym pierwotnie stał fortepian a zmieściło by się ich 8.

Pierwotnie w mieszkaniu była wielka monumentalna biblioteka na ścianie przy której teraz stoi sofa. To się klientom nie podobało. Wnęki miały być rozwiązaniem na ciekawe niemonotonne rozmieszczenie szaf na książki. Jedna z szaf stoi w miejscu styku sufitu na wysokości 3,5 i 2,6m. Aby nie robić szaf o różnych wysokościach wnęki obniżono do poziomu niższego.

Wnęki są "z luzem". Taki był zamysł estetyczny.

 

 

Pieknie. Jeśli chodzi o wykonanie renmderów to przed ostatni świetny jest. Kanapa i fotem sa ze skóry bo tak to wygląda.?

Tak to miała być skóra.

 

 

fenomenalna kolorystyka pełna ciepła aż się prosi zastąpienie plazmy jakimś 'dizajnerskim' kominkiem, szafy we wnękach (cudo !!), mimo wstawienia ciepłego stołu zimno w tej kuchni (zapewne efekt by zniknął po uzupełnieniu dekoracji/dodatków/roślin). Jeden `-` druty wystające z zasłon w kuchni...

 

PS. można prosić kibelek do tego mieszkania ?

 

może i jest to głupota ale gdy oglądam to wnętrze to wydaje mi się że stanowi pewną część większego mieszkania w którym (w końcu / jako naprawdę ewenement w dzisiejszych projektach) od biedy można by wychowywać dzieci, takie odczucie

 

podziwiam i pozdrawiam

Pierwotnie w mieszkaniu był kominek w miejscu w którym teraz jest kuchnia, ale klienci zrezygnowali z niego.

To co widać na powyższych obrazkach to połowa mieszkania. Jest jeszcze sypialnia główna z małym gabinetem, sypialnia dziecka i dwie łazienki.

Łazienka przy głównej sypialni była prezentowana wcześniej tu http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=44037

Koncepcja mieszkania zaczęła iść w niezbyt odpowiadającą mi stronę więc więcej obrazków nie będzie ;)

 

 

Świetna kolorystyka.

Bardzo ciekawe rozwiązanie z wnękami na szafy. Czy to Wasze oryginalne zamierzenie, czy może klient narzucił te meble, a Wy je chcieliście jakoś wkomponować?

Rzucik można zobaczyć ?:)

 

routee: dlaczego uważasz, ze w tym mieszkaniu od biedy da sie wychować dzieci i ze w większości dzisiejszych projektów jest to niemożliwe?

Miało być bardzo nienowocześnie. Powstał koncept eklektycznego połączenia minimalizmu ze stylem kolonialnym :)

Rzut wrzucę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja - świetnie dobrane kolory, podoba mi się minimalizm eklektyczność wnętrza. Wnęki na szafy - fajny pomysł ładnie podkreślają ich kolory (naturalne ramki się robią).

 

jedyna rzecz która mi się nie podoba to szafa na TV coś mi w niej nie pasuje do reszty.

 

Poza tym jestem pod duuużym wrażeniem wykonania zarówno projektu jak i renderów.

 

 

1) Mógłbyś zdradzić ile zajmuje wam taki projekt czasowo (mniej więcej, w jakich widełkach się to zamyka, bo wiem że oczywiście dużo zależy od klienta, konsultacji, zmian itp). chodzi mi o przedział czasu jaki potrzeba od wejścia klienta do biura, do momentu kiedy uznajecie projekt za dopracowany

 

2) krzaki na renderach kuchni to modele czy obrazki doklejane w Photoshopie?

 

3) prosił bym o render jakiś bez postprodukcji (taki czysty z maxa)

 

 

5 gwiazdek z mojej strony (i dziwie sie że nie ma tego na froncie jeszcze!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam cię za absolutny wzór do naśladowania.

 

Oglądałem twoje wszystkie prace wystawione na forum i wszystkie trzymają najwyższy poziom. Ta praca jest tego potwierdzeniem.

 

Mam tylko jedno pytanie co do lampy nad stołem. Są jakieś wycięcia w roletach na te linki mocujące lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poza dwoma elementami wszystko gra, fajny klimat, konsekwentnie utrzymany we wnętrzu.

Nie pasują mi narożnik i pufy – zbyt masywne, obłe, kolorystycznie też nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

1) Mógłbyś zdradzić ile zajmuje wam taki projekt czasowo (mniej więcej, w jakich widełkach się to zamyka, bo wiem że oczywiście dużo zależy od klienta, konsultacji, zmian itp). chodzi mi o przedział czasu jaki potrzeba od wejścia klienta do biura, do momentu kiedy uznajecie projekt za dopracowany

 

2) krzaki na renderach kuchni to modele czy obrazki doklejane w Photoshopie?

 

3) prosił bym o render jakiś bez postprodukcji (taki czysty z maxa)

 

1. Bardzo różnie. Tak jak piszesz wszystko zależy od klienta. Od tego czy ma przemyślane swoje potrzeby funkcjonalne, sprecyzowane oczekiwania estetyczne i jak szybko przyswaja ogrom materiału jaki trzeba przemyśleć.

Koncepcja mieszkania 100m2 z wizualizacjami zajmuje średnio 200-500 godzin. Projekty wykonawcze i wyceny drugie tyle. W sumie z nadzorem 0.5 - 1.5 roku :)

 

2. Wszystko z wyjątkiem krajobrazu za oknem to 3d.

 

3. W tych pomieszczeniach wyjątkowo jest mało postprodukcji. Rendery 1800px z dodanym sharpen more salowane są do 900px i podkręcone minimalnie delikatnym color balance z dodaniem żółci. Tylko w kuchni stół był przyciemniany a szafki kuchenne rozjaśniane.

 

 

Mam tylko jedno pytanie co do lampy nad stołem. Są jakieś wycięcia w roletach na te linki mocujące lampę?

 

Dzięki. Te lampy to jedyna prowizorka "na szybko" bez wchodzenia w detal mocowania który nie został przemyślany. Podział stolarki ogrodu zimowego pasuje idealnie do zawieszania dwóch lamp na pojedynczych kablach które nie kolidują z roletami. Duże abażury trochę zasłaniały panoramę Warszawy a akurat odkryłem fajny nowy model Artemide więc... druty wystają z rolet :)

 

Jak dla mnie poza dwoma elementami wszystko gra, fajny klimat, konsekwentnie utrzymany we wnętrzu.

Nie pasują mi narożnik i pufy – zbyt masywne, obłe, kolorystycznie też nie bardzo.

 

Bo to ogromna wygodna sofa dla całej rodziny. Dlatego jest masywna i obła. A biała miała być od początku. Pomimo wielkiego okna tam jest dość ciemno. Ściany miały nie być białe więc przynajmniej kolorystyka mebli trochę rozjaśnia pomieszczenie.

Edytowane przez SansSerif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry projekt i świetna prezentacja. Położyłbym łape na cadach i spróbował swoich sił w maxie ;) Takie wnętrza to sama przyjemność.

 

A tak z praktycznej strony - ciekaw jestem jak ogrzewana jest jadalnia, bo straty przez te przeszklenia muszą być bardzo znaczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny koncept. Te meble na książki to kwestia gustu, ale wolałbym bardziej wpasowane w resztę wnętrza, albo drewno malowane na biało (aby było wiecej klimatu kolonialnego;)). Za to kuchnia w połączeniu z jasną jadalnia wyszła bardzo fajnie. fajnie dobrany materiał na meble. Czy to drewno? Zerknąłem w link dot. łazienki i robi również pozytywne wrażenie. Pasuje do mieszkania i duża pusta sciana z białej, czy też kremowej mozaiki - naprawde fajny, prosty efekt. Jakość wizualizacji wzbudza zachwyt i pokazuje zarazem nastrój miejsca (faktycznie minimalizm + eklektyzm). Także bardzo fajnie, ze przy pracy nad projektem można sobie czasowo pozwolić na taki produkt finalny. Jednak we wnętrzach łatwiej o to, niż przy architekturze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo fajnie jedyne co bym zmienił to otworzył wnękę w ktorej stoi tv , tam umieścił jakiś mebel stylem i materiałem podobny do reszty drewnianych i w nim osadził tv ale to tylko moja wizja;) Kolory miłe, trafione.

Czy mógłbyś opisać materiał szkła w szafach?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Stary serwer się skończył. Nowy czeka na nowy sajt więc nie skopiowano starego... a nowy dysk z archiwalnymi projektami padł.

Może to i lepiej. Takie "wewnętrzne oczyszczenie", umysłu i portfolio na początek drugiego dziesięciolecia zawodowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności