Skocz do zawartości

Dlaczego pliki się kasują?


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 3DS max'a 2009 i problem. Otóż wczoraj teksturowałem obiekty i nic więcej nie robiłem, a dzisiaj jak chciałem włączyć ten plik to wyskoczył błąd (po angielsku ale napisze w przetłumaczeniu) Nie można odczytać pliku dom.max i włączył się 3ds max ale był pusty (nie było żadnego obiektu. Już kilka razy usuwają mi się te pliki. Co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj otworzyć maxa i File > merge, i kolejno mergować obiekty z zepsutego pliku. Być może tylko jeden obiekt jest zepsuty.

 

Jaki duży jest plik? W starszych maxach zdarzało się że plik nagle zaczął rosnąć do nieprzyzwoitych rozmiarów i już nie dało się otwierać. Jeśli twój plik jest nieprzyzwoicie duży, to jest na to workaround. Ale słyszałam że to naprawili w nowym maxie.

 

Autoback jest tam gdzie napisałeś, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwnym jest, że projekt, nad którym użytkownik pracuje (albo jego backup), jest domyślnie w jego katalogu domowym?

 

Tak tylko jak masz podzielony dysk i padnie ci partycja systemowa albo nie bedzie opcji zeby odpalic system i jedynym wyjsciem bedzie format to wszystkie dane z systemu i dokumentow

pojda sie ..... Dlatego...

A co to znaczy katalog domowy ? dla mnie katalog moje dokumenty jest malo przekonujacy by trzymac tam wszystkie moje projekty, tymbardziej gdy ma sie polaczenie sieciowe czy internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Dokumenty się powinno trzymać na osobnej partycji.

 

Nie wiem czemu Microsoft nie nauczył użytkowników tworzenia osobnej partycji na dokumenty. W kadym razie bardzo dziwne (a właściwie normale wśród używtkowników Windowsa). Wszyscy zainstalowane programy trzymają na oddzielnej partycji, a dokumentów nie łaska...

Prawy klik na ikonce "Moje Dokumenty" i tam się wskazuje ścieżkę do miejsca (najlepiej na osobnej partycji), gdzie będą przechowywane dokumenty.

 

A gdzie trzymacie wszsytkie swoje projekty? Np. z Photoshopa w katalogu z zainstalowanym Photoshopem, z Worda w katalogu MSOffice itd.?

 

A co, gdy z systemu i maxa korzysta kilku użytkowników? Backupy wszsytkich się mieszają w jednym katalogu...

 

EDIT:

 

A co to znaczy katalog domowy ? dla mnie katalog moje dokumenty jest malo przekonujacy by trzymac tam wszystkie moje projekty, tymbardziej gdy ma sie polaczenie sieciowe czy internetowe.

 

Właśnie chodzi o Moje Mokumenty. Przecież to jest właśnie katalog wymyślony po to, by tam wszsytko trzymać. Jednak problem właśnie w tym, że domyślnie jest on na tej samej partycji, co Windows. I całą ideę szlag trafia.

Czemu miłałoby to być problemem, gdy jest jakieś połączenie sieciowe? Nie trzeba przecież udostępniać tego kataogu.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abstrahujac od autobackow mnie tez sie zdarzalo (i co jakis czas zdarza) ze pliki sie samoistnie kasuja (tzn plik maxowy po prostu znika).

problemu tego nie rozwiazalem, poza tym ze teraz zapisuje sobie kopie pliku w dwoch roznych miejscach na w razie co.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba i ja tak zacznę robić. Nie robiłem tego wcześniej bo myślałem że to brat coś mi w tym kombinował ale dzisiaj nie siedział przy kompie i si zrobiło to. A i dzięki za pomysły i odpowiedzi tylko nie mogę zrozumieć czemu dla ciebie piotrek mój projekt jest dziwny? Zwykła grafika do mojej gry i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio problemem była za duża temperatura dysku twardego, coś się non stop wieszało, plik się wywalał i musiałem wracać do starszych wersji i robić od nowa.

Położyłem nad HDD wiatrak wymontowany ze starego zasilacza i wszystko wróciło do normy.

 

Żelazną zasadą jest przy pracy w MAXie zapisywanie kolejnych wersji pliku za pomocą małego PLUSIKA w opcji SAVE AS. To jak plik pójdzie się kochać, to zawsze stracicie tylko 5 minut roboty a nie pięć dni.

 

Możesz jeszcze spróbować czy to karta graficzna nie powoduje zwieszki. Przestaw silnik wyświetlania na SOFTWARE i w konfiguracji viewportu zaznacz jak najmniejsze textury do ładowania do pamięci.

W tym przypadku prawdopodobnie nie o to chodzi, ale zawsze warto spróbować.

 

Obadaj też wielkość pliku. Jeżeli jest dużo mniejszy niż powinien być np. 12 Kb to raczej po herbacie.

 

a jak padnie windows z danymi na partycji C: to się nie robi formatu, jeno podłącza do innego kompa ten dysk jako SLAVE i wysysa co najlepsze do zachowania dla potomnych, po zabezpieczeniu wypocin dopiero format c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności