Skocz do zawartości

WebArtFolio: Lis


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

nowe folio:

Koncepcja i założenia:

-Jednostronicowe folio,

- Ultra proste,

- Uniknięcie przeładowywania strony.

- Uniknięcie Flasha

- Prosty i szybki update (php)

Zrobione dziś.

Czas pracy:

 

2h na przygotowanie kodu, grafiki i poskładanie do kupy pod Operą i FF

3h na zrobienie tego Internet Explorer Friendly

 

Wada jest taka że grafika jest dość ciężka i na słabych łączach może być problem.

 

http://www.andrzejgasior.com

 

jak ktoś ostatnio przeglądał starą stronkę to będzie potrzebował wyczyścic śmieci internetowe i zrefreshować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eh, co jest? Odpisalem posta i nici...

 

No to jeszcze raz:

 

podobaja mi sie zalozenia strony.

2h na przygotowanie kodu, grafiki i poskładanie do kupy pod Operą i FF

3h na zrobienie tego Internet Explorer Friendly

 

a to jest bolesnie prawdziwe :)

 

Co do uwag:

te skosne ciekie paseczki sa cool, a teraz nawet trendy, ale na moim lapku powoduja straszne mryganie strony kiedy sie ja przewija.

Po drugie, po kliknieciu na link, nic nie wskazuje zeby ten link cos robil. Na dole przegladarki mam piekne javascript:void(0) i w zasadzie nie wiem czy grafika sie zaladuje czy tez nie. Tak jak pisales obrazki sa spore, mozna by wrzucic jakis malutki obrazek "loading" zeby ludzie na wolniejszych laczach sie nie zniechecili.

Nie podoba mi sie szeroka ramka wokolo linkow, ale to juz kwestia gustu i sie nie ma co czepiac.

 

Ogolnie bardzo najs :)

 

pozdrawiam

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen w drodze :) Zaraz zrobie edit tego posta.

 

edit:

 

folio_lisa.png

 

Jak klikne to to jest czerwone, pozniej sie zmienia na niebieskie i zostaje nawet po odjechaniu kursora. Jak klikne gdziekolwiek indziej na screena to znika, blad pewnikiem. Firefox 3 na wspaniales Viscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie gdyby zmienić ten zielonkawo-sraczkowy kolor tła. :)

Ja bym to widział w brązach może.

Adres strony bez szeryfów też by się przydał, najlepszy by wyszedł w tej samej czcionce co nazwy wizualizacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powyzej - bezszeryfowa czcionka z adresem www.

 

Co do ladowania obrazkow - moze jakis AJAX'ik? Chociaz maly napis 'laduje zdjecia' - po kliknieciu nic sie nie dzieje czasami przez pare sekund - powazny blad w interakcji. Uzytkownik nie wie co sie dzieje - moze nie ma obrazkow, moze mu sie przegladarka zawiesila, moze cos innego.

 

Ogolnie ladnie, stylowo, bez przepychu - minimalizm, az milo.

 

edit:

 

Odnosnie showreel'a - 157mb skutecznie zniechecilo mnie do pobierania/otworzenia tego pliku. Moze wrzucic na vimeo, albo przekonwertowac do .flv i wrzucic na podstrone? Flash oraz AS3 bardzo ladnie obsluguja stylownie wbudowanego odtwarzacza plikow .flv we Flashu, przez co mozesz stworzyc nowy komponent i dopasowac go do strony pod wzgledem wygladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ladowania obrazkow - moze jakis AJAX'ik? Chociaz maly napis 'laduje zdjecia' - po kliknieciu nic sie nie dzieje czasami przez pare sekund - powazny blad w interakcji. Uzytkownik nie wie co sie dzieje - moze nie ma obrazkow, moze mu sie przegladarka zawiesila, moze cos innego.

 

dopiero po przeczytaniu tego odkryłem że linki już działają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj :)

Coś będzie trzeba pomyśleć faktycznie. ale to jak znajdę czas żeby rozkminiać te javę głupią.

 

Co do wawgi showreela to wcale nie jest tak źle. Wolę żeby tego nie oglądać niż oglądać w złej jakości. Zresztą jeśli ktoś chce naprawdę zobaczyć to to 157mb to jest dla niego nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka prosta, przejrzysta i na temat, podoba mi się choć zielonkowate tło zamieniłbym na coś z szarości ;)

A część merytoryczna stronki to masakra, wypas :D

Czemu obrazki masz jako png? Jpgi przecież nawet w bardzo wysokiej jakości byłyby mniejsze i szybciej się ładowały można by nawet dać opcję progresywnego ładowania co może rozwiązałoby problem "loadera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pngki tylko i wyłącznie dla kanału alpha.

 

Chciałem za wszelką cenę uniknąć poświęcania czasu na naukę flasha i poskładać stronkę na podstawie dotychczasowej wiedzy.

Problemem jest tło.

Założyłem sobie taki mikro przyjemny wzorek. Żeby buttony ładnie/miękko się komponowały z tłem musiałem zstosować płynną alphę.

 

Tak samo z obrazkami. mają taki lekki cień pod sobą.

 

W sumie to mam już plan jak ominąć png'ki, teraz tylko potrzebuję chwilkę wolnego zeby wprowadzić go w życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności