Skocz do zawartości

Layout: Organizacja imprez


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Naprawdę szybki projekcik

 

szkic1b.png

 

Co do pasków na górze i dole zastanawiam się.. ;)

Pisałem, e to szybki projekt? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to do sieci..?

pomyśl nad zróżnicowaniem czionki w:

"POPCORN PARTY

PIANA PARTY [..]"

może nawet zmiana czcionki...(coś bardziej zdecydowanego... może nie Impact ale jakaś blokowa..:)

co do reszty, nie wypowiem się...

 

jedyne co mi się na razie podoba to fotka...:/

ale może to dlatego że nie jestem zwolennikiem takich imprez...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę serio, śmiertelnie serio...;)

 

miałem na myśli nie różne czcionki oczywiście, ale rozmiary, może odcienie... warto chyba zdynamizować ten tekst...

 

powaga..

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Myślałem, że pisałeś o różnych czcionkach. Jeśli tak to spx - pomyślę nad tym.. nie mam pomysłu na dół.. top mi się podoba, ale im niżej tym gorzej.. jakieś pomysły?? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek rozowy na samym dole zdecydowanie nie pasuje...

Jezeli juz dales ESS i ramki do zdjec w odcieniach niebieskich to moze "pociagnij" ta kolorystyke tez na samym dole.

Od gory roz, srodek roz zlewa sie z niebieskim, dol niebieski.

Co do tego samego napisu ESS jakos nie pasuje tam.

Nie wiem czy to specjalnie zrobiles ale ciekawie wyglada ta niebieska poswiata za tym napisem, moglbys ja albo rozszerzyc albo podciagnac nizej, aby byla na tym samym poziomie co "dolna czesc" tego duzego napisu ESS

Moze troche nizej go ustawic (blizej gramofonow).

Ten pattern z paskami troche nie pasuje.

Jeszcze na gorze to jakos wyglada to na dole nie pasuje w ogole.

Co do paskow na gorze to im nizej tym mniej widoczne sa.

Ale co z lewa i prawa strona?

Nagle sie tak koncza (uciete sa poprostu)

A i z ta stopka to czy ona musi byc koniecznie w jakims innym kolorze ?

Moze dodaj taka "zblurowana" poswiate niebieskiego przez cala dlugosc i podciagnij ja troche do gory, zeby sie w miare zlewala z reszta.

Pozatym chyba ci troche prawego gramofonu ucielo :]

Na 1 rzut oka nie zauwazylem ale ta plyta lewitujaca w polowie dziwnie wyglada :]

Co do menu jakos sie nie "czepiam" bo nawet ciekawie wygladaja takie wielkie napisy (ostatnio modne to chyba sie stalo)

Ale musze sie uczepic tych ramek w ktorych beda zdjecia.

Po co takie grubasne te ramy ? :]

Jak bys tak sprobowal o polowe je "odchudzic", moze by to jakos ciekawiej wygladalo (przynajmniej tak mi sie wydaje).

 

No to chyba wszystko z mojej strony.

Nie traktuj tego jako atak na Twoja osobe, tylko raczej jako moje wlasne wrazenia ogladajac ten projekcik. :]

 

Pozdrawiam i powodzenia przy rozwijaniu tej stronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst pod fotką zrób węższy, walnij tą warstwę z tekstem na 50% opacity i ładnie tekst siądzie. Logotyp (ES) zdecydowanie mnieszy. Trzymaj oddechy. Wydae mi się, że oddech kótry dałeś między zdjęciami jest ok więc trzymaj się tego. Ramki w koło zdjęć out !!! Musisz trochę przygasić zdjęcia. Daj na nie jakąś warstwę scalaącą na softlight`cie.

Coś w kolorystyce zdjęcia z topu. Paski góra dół Out !!!Zgaś też odrobinę ten kolorek ze stopki wali po oczach aż miło. Ogólnie jest za ciasno. Polecam ten link: http://www.smashingmagazine.com/. Ja właśnie przy pomocy tej strony uczę się projektować strony. Po za tym ciągłe uwagi od art dyra też robią swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sand - rozwiń myśl...

 

pozdrawiam.

 

Ja jestem po Poligrafii na Politechnice Warszawskiej i jestem uczulony jak ktoś na komputerowy krój pisma mówi czcionka. Cyfrowy zapis kroju pisma to font. Czcionka to odlew używany kiedyś przez zecerów przy składzie tekstu do drukowania wypukłego. Teraz już zecerów nie ma. Nie ma też czcionek, chyba że w muzeum. Na komputerach są fonty. Myśl rozwinięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jeszcze chwilkę się pobawiłem, niekoniecznie zgodnie z uwagami:

 

szkic1f.png

 

Ostatnio za dużo pracuję i coraz gorzej mi wszystko wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedii nie ma ale zrób coś z tym fontem w paskach po lewej bo odstają od reszty i kompletnie tam nie pasują... a są dość istotne i praktycznie wychodzą na pierwszy plan i bardziej do lewej krawędzi albo je zmniejsz bo sie robi ciasnawo [są tak duże że na początku myślałem że to ma być ulotka :]

zobaczysz wtedy ze dół wyjdzie troche do przodu i nawet bedzie sprawiał ze jest lekko przed dj'ka [taka jakby ściana dj'ki]

 

i tak dopieszczając to bym troche różowy pasek lekko przyciemnił albo kompletnie co innego dał bo za badzo daje po oczach.....

 

co do treści to bym zawiele nie kombinował bo to jest czysta informacja która nie jest istotna przy pierwszym wrażeniu... Logo i hasła maja działać jako pierwsze żeby było wiadomo ocb w pierwszych sekundach od wejścia :]

 

nie są to do końca moje widzimisie wspieram sie wiedza z przedmitów takich jak liternictwo czy wystawiennictwo....oraz własnym doświadczeniem

 

ogólnie dół spoko góra leci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kobitka fajna i od razu daje kilka punktow do przodu przy ocenie projektu ;)

 

Generalnie to fajna sprawa. Mi nie pasuje brak jakiejs rownowagi miedzy gora i dolnym napisem, ktory w obu wersjach jest wpasowany na sile, "dziurą" jest. Sugerowalbym np cos takiego:

 

mati-www.jpg

 

Tylko trzeba by oczywiscie popracowac nad czytelnoscia tego tekstu, bo w mojej wersji to kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Leander > kombinowałem z takim rozwiązaniem, ale średnio mi to wychodziło.. też mi się wydaje, że byłoby to niezłe, ale czas goni.. zobaczymy :)

Komentarze (o dziwo :P ) bardzo się przydały - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Kolejna chwilka zabawy:

 

szkic1f2.png

 

To jeszcze nie to, ale jak na projekt, który powstał w 2-3h to jest nieźle.. denerwuje mnie dół..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo kolorow jak dla mnie.

Moze wybluruj troche te lapy na dole, i daj albo jakies podswietlenie pod zdjeciami albo walnij je w jakies cienkie ramki.

Te swiatla pod deckami fajnie wygladaja ale moze je zmiejsz troche zeby swiecilo delikatnie do 1-2-3 linijki tekstu i tyle ?

Albo podciagnij swiatlo z lap wyzej troche i zmiejsz szerokosc swiatla rozowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszu - nauczyciel moze i dobrze Cie nauczyl ale za ostro oceniasz. Projekt nie jest super ale nie jest na tyle zly zeby nie dalo sie z niego wyciagnac.

Mati - Moim zdaniem koncept jest ok. Kolory bardzo ok. Ja bym te ręce na dole wywalił zupełnie. Prawy górny róg "o firmie, galeria itd" bym poprawił. Nie może być po prostu prostokąt ze słaba typografia. A jak już jestem przy typografii to pomysł fajny, ale jakbyś podpatrzył w sieci jak zastosować font z taką kontrą w projekcie to by efekt był duuuużo lepszy.

 

Główny tekst powinien być:

A\ Mniej rozstrzelony. Zmniejsz interlinie o drobinę.

B\ Odstęp między pierwszym wierszem a linią-nad powinien być równy jak odstęp ostatniego wiersza a linią-pod.

C\ Jeśli nagłówek "Popcorn Party" to nazwa działu z menu to śmiało mógłbyś zrobić go lepiej i zastosować AA.

 

I wywal cień pod liniami poprzecznymi :)

Pozdrawiam i bardzo chętnie zobaczę poprawiony projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ok, panna ok, typo w wyszczegolnionych rodzajach imprez - do wymiany. Dodaj jakies ikony albo grafiki, aby to zroznicowac.

 

Pasek u gory - pobaw sie opacity. W tym momencie za bardzo przyciaga oko i odwraca uwage od glownego menu {z rodzajami imprez}.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

sand> jesteś naprawdę bardzo pomocny. Dzięki za cenne komentarze.

Btw. co to znaczy "kontra" w foncie?

 

Odnośnie łapek > niestety to "widzi mi się" klienta :/

 

szkic1f4.png

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To menu z rodzajami imprez woła o pomstę... Tak jakbyś zamontował do mercedesa lusterka z trabanta albo malucha. Pomyśl nad innym rozwiązaniem. Ja bym proponował skomponować menu z 'ikonkami' kul disco jak widać jedną na głównej fotce i z pomyślunkiem to jakoś rozłożyć wraz z podpisami na layout'cie. Dolna galeria... też moim zdaniem do wymiany. I tutaj szukałbym rozwiązań nawiązujących do tematu imprez. Może umieścić je w ramkach, które przypominałyby plazmy, albo dodać tam po prostu jakąś kompozycję elementów sprzętu do mix'owania tylko zamiast miejsc na płyty - ekrany ze zdjęciami.

Układ głównego tekstu - strasznie nieczytelny. Jak wklejone z notatnika, zero formatowania. Spróbuj oddzielić część z tekstem od reszty strony. Może jakaś ramka z zaokrąglonymi rogami i w środku biały/czarny prostokąt dopasowany kształtem do ramki ze zmniejszonym opacity.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności