Skocz do zawartości

Wizualizacja? oO


marmon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze to pierwszy post to sie przywitam

Dobry!:D

 

Przegladam forum, patrze czytam ogladam i doszedlem do wniosku ze wizualizacja to oczywista oczywistosc jak to niektorzy mowia. Ja natomiast, nie chcialbym wygladac jak r-tard :o ale tak naprawde to na czym to DOKLADNIE polega? Poza tym jakiego stopnia zaawansowania w grafice to wymaga?

 

Takie oto moje watpliwosci, ktore pojawily sie po przeczytaniu xxx ilosci postow typu "ja narazie tylko vizki", "ile za vizke?" etc.

google odsyla mnie do nieskonczonej ilosci portfolio, wikipedia nie wie, szukajka na forum tez nie za bardzo. To tak jak by ktos krzyczal o trollach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no slowo wizualizacja mowi samo za siebie - obrazowanie jakiegos konceptu, czyli przeprowadzenie go z wersji malo atrakcyjnej i zrozumialej tylko dla niektorych (rys techniczny czy co tam) do wiernej a jednoczesnie ladnej i milej dla oka (ladny obrazek, animacja)

 

mozna to namalowac kredkami, ulepic ze sniegu, zbudowac z klockow...my tu najczesciej robimy to w 3d wiec wypadaloby sie nauczyc jakiegos programu do modelowania (3ds max)...im bardziej zaawansowany bedziesz w obsludze softu, tym lepsze vizki bedziesz robil

i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... żeby to było takie proste. Czeka cię nauka modelingu, tworzenia materiałów, oświetlania i renderingu jeśli chcesz robić wizki a nie tylko modelować. A nauka renderingu jest czasem trudniejsza niż sam modeling. I jak myślisz, że tak łatwo znaleźć jakieś zlecenie w szybkim czasie to jesteś w błędzie. Czeka Cię dużo pracy żeby jak to określiłeś zacząć "trzepać kasę na wizkach". taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy: to bede ja to bede JA! :D

Wiem wiem że duzo pracy przede mna ale juz mam troche materialow do nauki mysle ze dobrych essential & modeling z lynda(to okolo 20 godzin video) + AOTC, a i na necie tutoriali zwykłych nie brakuje wiec damy rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy: to bede ja to bede JA! :D

Wiem wiem że duzo pracy przede mna ale juz mam troche materialow do nauki mysle ze dobrych essential & modeling z lynda(to okolo 20 godzin video) + AOTC, a i na necie tutoriali zwykłych nie brakuje wiec damy rade :D

 

Nie chcę Cię zniechęcać ale żeby dojść do konkretnego poziomu w wizkach trzeba naprawdę napocić się wciągnąć olbrzymią wiedze o maxie, silnikach renderujących zrobić kupe testów i błędów.

Żeby coś z tego wyszło trzeba mieć pasję do 3d, do wizek.

Jeśli chcesz trzepać kasę to lepiej pojedz na "sałatę" do Angli lepiej na tym wyjdziesz.

 

Zobacz mój wątek, siedzę do miesiąca nad łazienką i nadal nie uzyskuję takiego efektu jak powinnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno trafiłem w sieci na wizualizację krytej pływalni w niedużej miejscowości. To co zobaczyłem prawie mnie zabiło - wyglądało to na owoc 10 minutowej pracy człowieka, który dzień wcześniej zaczął naukę w 3d. Można by przymrużyć oko, gdyby projekt był w trakcie opracowywania, no bo przecież komu chciałoby się poprawiać wszystko co jakiś czas. Ale "renderki" były umieszczone na oficjalnej stronie miasteczka.

Pierwsze co sobie pomyślałem, to że w takim razie nawet ja mogę trzaskać wizki z moimi obecnymi umiejętnościami :D

Ale fakty są takie, że takie rzeczy (na szczęście) zdarzają się rzadko. Więc jeśli naprawdę poważnie myślisz o tych wizualizacjach, to czekają Cię lata ciężkiej harówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne to :) dzieci się naczytają wątków o zarobkach grafików i potem takie ogłoszenia ...

 

A czytanie ze zrozumieniem szwankuje, najwyższe kwoty jakie widziałem w tamtym wątku (chociaż przyznam, że wszystkiego nie czytałem ;) ) to 40-50 zł za godzinę. W tym wypadku to 200 zł za ok 5 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no troche offtopowo się zrobiło...

co do tego "profesjonalisty" to jak takie rzeczy da sie sprzedać to myśle że ja też jestem w stanie wykonać równie 'profesjonalnie' wizualizacje choć dopiero co zacząłem z maxem

Z takim poziomem i wycenianiem to polecam zbierac jagody czy jakies inne owoce lesne - tez zarobia, a nie beda psuli rynek powaznym grafikom...

Hmm nie jestem pewien czy taki grafik z krasnego stawu ;) zabiera poważnym grafikom klientów, takich poważnych poważnych klientów bo kto ceniący się weźmie robote za 200zł? :D

Taki klient ma małe potrzeby a koleś je spełnia, zalągł się w niszy gospodarczej i siedzi. Takie prawa rynku! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety. klient który potem do Ciebie przychodzi wie tylko tyle, że znajomy znajomego z innej firmy powiedział, że dał za komplet wizek w 4000 px 300zł. i na nic fakt, że te wizki za 400zł to 5 minutowe boxy i render w scanlinie. nie. albo obniżysz cenę do wartości słowa wizualizacja na rynku albo nie masz pracy.

 

niestety taki jest fakt, że byle gówniarz potrafiący odpalić soft z 3d może zacząć się reklamować jako ultra spec od wizek i grafiki i dziergać ultra zlecenia za wypasioną (dla niego) kasę 150zł. ale taki młodziak nie zdaje sobie sprawy, że kiedyś, kiedy nie będzie już w domu rodzinnym i mamusia nie zrobi obiadku i nie zapłaci za prąd to wtedy okaże się, że 150 to stawka nie za całe zlecenie a za jeden dzień pracy. i wtedy nie jest już tak różowo.

 

poza tym w tym fachu licz się z tym, że zaczynasz od klientów z najniższej półki, drobnych inwestorów, małych biur deweloperskich, małych studiów arch. a tutaj to walka o każdą złotówkę. stąd nasze oburzenia na studenciaka/uczniaka robiącego za głodowe stawki coś co dla klienta jest mega wizką a dla nas mega.. kupą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie bronie i sie wam nie dziwie co o tym gościu myślicie.

Ja po prostu lubie stawać po drugiej stronie :D

 

Cechy gospodarki rynkowej to między innymi:

-konkurencja

-uwolniony system cen

Patrząc na kolesia pod względem ekonomicznym mogę go nawet podziwiać że zarabia na...niczym i to tyle bo patrze na to z boku i mnie to nie dotyczy. Każdy orze jak może :D

Jednak gdyby to była moja konkurencja, gdyby to był mój świat no cóż... miałbym o nim inne zdanie :D

 

Poza tym przegladałem wspomniane przez kogoś wcześniej wizualizacje na allegro. Cena 100 zł za łazienke, która nawet nie bije po oczach brzydotą ale nie ma sie nijak do fotorealizmu. To troche boli...bo nie znalazłem żadnej oferty powyżej 200zł w obecnych jak i zakończonych aukcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie pisze w drugim poscie aby bump'nąć temat oraz złożyć zapytanie, a więc

 

Czy ktoś kto robi wizualizacje mogłby mi podesłać jakieś plany do modelowania? Ponadto wszystkie rzeczy typu blueprinty mebli jakie sie wizualizuje ówcześnie itp. też były by bardzo bardzo przydatne.

 

Jako tako poznałem program to chce spróbować swoich sił a co ! :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności