Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mini MK I


xaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam,

 

Ostatnio postanowilem, ze zrobie sobie stary model Mini. Jest to model produkowany w latach 1959 - 1567. Mam nadzieje, ze z Wasza pomoca i cennymi uwagami uda mi sie dopiescic ten model. Wszelkie komentarze mile widziane.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - wire:

 

6_08_mini_wire_med.png

 

 

Mini - render:

 

6_08_mini_render_med.png

Edytowane przez xaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Dzisiaj kolejny update Mini.

 

Dodalem kilka detali tak by model byl jak najbardziej zblizony do oryginalu. Niestety po drodze napotkalem na kilka problemow i mam nadzieje, ze pomozecie mi je rozwiazac. Ponizej na renderach zaznaczylem 4 miejsca w ktorych mam problemy. Miejsce 1 i 2 to tyl samochodu, a konkretnie mala wytloczka na swiatla. Niestety po dodaniu kilku ciec i zrobieniu extrude siatka w zaznaczonych miejscach mi sie lekko deformuje. Macie moze pomysl jak temu zaradzic? Czy powinienem jakos inaczej poprowadzic linie ciecia? Podobie sie ma sytuacja w miejscach 3 i 4 na przodzie maski. Dodatkowo zamieszczam tez screeny siatki - ogolny i bardziej szczegolowy.

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i komentarze.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Mini - render back:

 

15_08_mini_render_back_med.png

 

 

Mini - render front:

 

15_08_mini_render_front_med.png

 

 

Mini - wire:

 

15_08_mini_grid_med.png

 

 

Mini - wire front and back:

 

15_08_mini_grid_hood_med.png

 

 

---------

 

 

Oj cos widze, ze na forum maxa jest niewielu fanow Mini Morrisa :/ Czyzbym byl zdany na samego siebie?

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez 3- i 5- boki. Staraj się utworzyć czworokąty (na masce będzie łatwo, wystarczy, że pociągniesz poziomo cutem), wtedy nie powinno być bugów. Ale ogólnie całkiem ładnie Ci idzie, tak trzymaj :) Tam jeszcze na przodzie na kierunkowskazach (?) pod światłami jest trochę krzywo chyba.

pzdr

 

Mogę Ci to narysować, ale to dopiero wieczorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!

 

Bylbym bardzo wdzieczny za jakies obrazowe malunki. Mniej wiecej wiem o co chodzi, ale wole sie upewnic. Narazie sam exprymentuje :) Masz moze jakies rady co do tylu i tylnich swiatel?

 

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie,

 

Najpierw odpowiem szybko na pytania.

 

@Mike - nie nie przerabiam tutoriala Lynda.com. Rzucilem okiem na kilka siatek mini w sieci i staram sie stworzyc cos podobnego ewentualnie szukac rozwiazan problemow.

 

@Pussik - niestety nie, robie ten model na wlasne potrzeby, ale kto wie moze kiedys cos dla chlopakow stworze. Nigdy nic nie wiadomo :) Narazie staram sie nauczyc modelowac, a pozniej zobaczymy. Co do oznaczenia MK I to jest oznaczenie pierwszej serii Mini, ktora ukazala sie na rynku w latach 1959 - 1567. Po 1967 doszlo kilka ulepszen i modyfikacji.

 

@KamillM - wielkie dzieki za podpowiedz. Moze nie dokonca zrobilem tak jak pokazales, ale bardzo podobnie. Teraz siatka uklada sie nieco lepiej. Dziekuje :)

 

 

Teraz kotki opis prac. Uporalem sie z tylnim wytloczeniem na swiatla. Zrobilem tez lekki "kant" na masce i dodalem wciecie na rejestracje na tylnej klapie. Zrobilem mirrora i zweldowalem polowki. Staralem sie wszystko ladnie polaczyc. Prosilbym Was serdecznie o ocene.

 

Z gory dziekuje za komentarze,

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - siatka:

 

27_08_mini_grid_med.jpg

 

 

Mini - front render:

 

27_08_mini_render_front_med.jpg

 

 

Mini - front to side render:

 

27_08_mini_render_front2side_med.jpg

 

 

Mini - side render:

 

27_08_mini_render_side_med.jpg

 

 

Mini - side to back render:

 

27_08_mini_render_side2back_med.jpg

 

 

Mini - back render:

 

27_08_mini_render_back_med.jpg

 

----

 

Witam ponownie :)

 

Dzisiaj kolejny update - grill. Nic wielkiego, ale zawsze cos. Na swoja obrone mam to,ze to nie jeden a trzy :) Trzy poniewaz zalezy to od miejsca w ktorym auto bylo skladane. I tak Morris Minor byl budowany w Cowley. Austin Seven w Longbridge. trzeci model to Austin Cooper powstaly przy wspolpracy z Johnem Cooperem.

 

Wszelkie komentarze jak zwykle mile widziane.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - Morris Minor:

 

28_08_mini_morris_minor_med.jpg

 

 

Mini - Austin Seven:

 

28_08_mini_austin_seven_med.jpg

 

 

Mini - Austin Cooper:

 

28_08_mini_austin_cooper_med.jpg

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamillM - dzieki. No ten pierwszy najbardziej pasuje bo calkowicie wypelnia wlot z przodu. Nic nie poradze, ze kiedys takie produkowali :)

 

@faithart - dzieki za komentarz. Rzeczywiscie na renderze wyszedl dosc dziwacznie, ale zapewniam Ciebie ze nie jest taki dziwny. Tutaj troche render go wygrubil i znieksztalcil.

 

Jeszcze raz dziekuje za komentarze.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dluzszej przerwie. Prace nad modelem postepuje, ale na razie nie ma co pokazywac :) Chcialem sie Was poradzic w jaki sposob zrobic swiatla do modelu. Czy modelowac je szczegolowo, czy sobie odpuscic i dac jakas texture? Osobiscie chcialbym je wymodelowac, ale totalnie nie mam pojecia jak zrobic te nierownosci wewnatrz. Pomozcie prosze. Ponizej umieszczam kilka fotek, by pokazac o co mi chodzi

 

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Foto - front light:

 

foto_front_light.jpg

 

 

Foto - back light:

 

foto_back_light.jpg

 

 

Foto - back:

 

foto_back.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedniej lampie lepiej dać tylko tex bump/dispalce, w tylniej jak chcesz to możesz modelować w ten sposób że robisz plane z wieloma podziałami, zaznaczasz wszystkie poly i extrudujesz "by polygon". Mozna też zrobić jeden elemncik i powielić tyle razi ile potrzeba ale po co? taki sam efekt da mapa bump/disp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackRider - przyznam,ze mnie rozjechales :) Wybacz, ale juz nie bede zmienial tego co zrobilem - musz isc dalej na przod, a w oryginale blacha jest tak wlasnie gieta na swiatla zarowno te przednie jak i tylnie. Sugerujesz bym dodal jeszcze jakas mala linie ciecia (ewentualnie chamfer na krawedzi), by nieco przygescic siatke na tej wypuklosci, by lepiej to wygladalo?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackRider - ale pozniej, a konkretniej w poscie #9 siatka na tylnich swiatlach wyglada lepiej? Wielkie dzieki za kolejne ciekawe rozwiazanie - przyda sie na przyszlosc :) A tak z ciekawosci zapytam jak dlugo modelujesz? Wiem, ze juz jakis czas, bo pamietam ze powrociles na forum pod nowym nickiem.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Udalo mi sie w koncu wyczarowac jakies konkretny klosz :) To narazie tylko taki maly test, by zobaczyc jak sie bumpmapa spisuje. Chcialem Was poprosic o, czy cos poprawiac, czy jest OK. Z gory dziekuje za wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Render - Lamp:

 

11_10_light_test_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich fanow Mini :)

 

Mam kolejny update. Troche mi sie zeszlo, ale jest juz co pokazac. Karoseria juz prawie zamknieta sa swiatla szyby i uszczelki. Brakuje jednego tylknego swiatla, ale to wina mojego lenistwa :) Oczywiscie wszelkie komentarze mile widziane.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Mini - front to side:

 

10_11_mini_render_f2s_med.jpg

 

 

Mini - side to back:

 

10_11_mini_render_s2b_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasutoco - co do tylniej lampy to jszcze bede nad nia pracowal. Jesli chodzi o maske to ciezko mi odpowiedziec - tez sie nad tym zastanawiam, ale sprawdzalem pod roznymi katami z materialem o duzym reflect i wygladalo OK.

 

Dzieki za komentarz.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JW_2305 - dziekuje. Wiem,ze te updaty nie za czeste, ale mialem mala przerew od modelingu. Teraz staram sie wszystko nadrobic. Przednie swiatla ostateczna wersja nie sadze bym cos w nich wiecej zmienial. Natomiast tylnie jeszcze do dopracowania.

 

@ReflectVision - dzieki za info. Poprawimy i bedzie prosto :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rzeczywiscie zapomnialem udzielic odpowiedzi na pytanie. Nie wiem, ale pewnie Was rozczaruje, bo to bedzie czysta studyjna wersja. Tak mialem w zalozeniach. Moze pozniej z czystej ciekawosci powstanie zabrudzona, ale narazie trzymam sie planu.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JW2305 - tak tak, to byl narazie tylko test, by zobaczyc jak klosz wyjdzie. W finalnym renderze postaram sie by wszystko bylo dobrze. A tak swoja droga, czy Ty teraz nad czyms pracujesz?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go od razu przybrudzonego w jakies scence widzialem;p Po tym studyjnym postaralbys sie o jakis renderek mini w terenie;p Mieszkasz w UK? Zrobisz fotke i wrzucisz tam swoje mini;D

W sumie nad niczym konkretnym nie pracuje, moze teraz za kolejna fure sie zabiore, bo dawno nie robilem, a tak to troche nauki o oswietleniu i ostatnio exteriorka dla siebie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JW2305 - spokojnie spokojnie bedzie przybrudzony. Od pewnego czasu mam pomysl w glowie, tylko chwilowo musze sie skupic na samym samochodzie. Co do tego, czy mieszkam w UK - chwilowo tak ale zobaczymy jak dlugo. A co do mojego Mini to fotki ponizej. Mam nadzieje, ze sie podoba :)

 

Mini - foto front:

 

12_11_mini1.jpg

 

Mini - foto back:

 

12_11_mini2.jpg

 

 

Mini - foto side:

 

12_11_mini3.jpg

 

 

Mini - foto interior:

 

12_11_mini4.jpg

 

 

 

A tak na serio to fotki jednego z najfajniejszych Mini jakie widzialem na zjezdzie tych aut tutaj w UK. Referek nazbieralem cala mase :) Teraz tylko ladnie to oddac w 3D. Mam nadzieje, ze sie uda.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Pokazalbys tego exteriorka, bo ciekaw jestem jak wyszedl.

 

P.P.S

 

Przepraszam za malego offa, ale nie moglem sie powstrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasutoco - zgadzam sie z Toba. Nie ma to jak mini w oryginale. To tylko taka mala prezentacja co ludzie potrafia zrobic z miniaka :) Moze troche przesadzona, ale ladny byl wiec uwiecznilem. Co do bitwy hmm.. poczekajmy jeszcze troche, bo ja bardzo poczatkujacy jestem i z renderingiem nie jestem za bardzo obeznany, ale bardzo chetnie zobacze Twoj model.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

W koncu wzialem sie ostro do pracy :) Mam dla Was malego upa. Tym razem z bardzo bardzo wstepnymi materialami i oswietleniem. Nie moglem sie powstrzymac, wiec trzasnalem na szybko. Moze nie widac wszystkiego, ale ostatnoio pracowalem nad wnetrzem, a konkretniej nad deska rozdzielcza, fotelami i tylnia kanapa. Mam nadzieje,ze sie podoba. Oczywiscie wszelka krytyka mile widziana.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - Render:

 

18_11_mini_render_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@09121986 - spokojnie, to bardzo probny render i jeszcze wiele na nim nieprawidlowosci. Zrobilem go w ramach wlasnej motywacji, by projekt szedl do przodu :) Ostateczny render bedzie lepszy, ale to jeszcze troche potrwa. Dzieki za komentarz.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Pora na kolejny upek. Tym razem mam do oceny tylko tylne swiatlo - wiem,ze nie jest to wiele Poprawialem rowniez przednie reflektory i dzialalem troche z wnetrzem, ale to do pokazania niebawem.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Mini - back light:

 

 

28_11_mini_back_light_med.jpg

 

P.S.

 

@snajper992 - jest dokladnie tak jak trosiek mowi. Nad autem umiescilem biala plaszczyzne, co by sie ladnie odbijala na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo w porzadku wg mnie, za to nad nadkolem tylnim masz jakies wybrzuszenie i sam obwod nadkola jest krzywy i jeszcze pytanie, czy te spawy nie odstaja zbyt mocno? Bo takie troche spore sie wydaja, choc w porownaniu z calym mini, to wszystko wydaje sie spore;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@indian - wnetrze jest juz zrobione. Co prawda jest ono bardzo ubogie, bo nie jest to najwazniejszy element, ale staralem sie je odwzorowac w jakims stopniu.

 

@JW_2305 - co do spawow, to tez mialem wrazenie, ze sa za duze, ale sa zgodne z blueprintami jesli tak to mozna powiedziec. Staralem sie rowniez porownac z fotkami i rzeczywiscie takie sa. Czasami jedynie na renderze wychodza na za duze, ale to tez zalezy na jakim. To wybrzuszenie widocznie pojawilo sie calkiem niedawno, moze jakos przypadkeim przesunalem vertexy. Tak czy owak zaraz to napawie. a co do calosci nadkola hmmm..jak dla mnie nie jest az tak krzywe :) Wielkie dzieki za uwagi.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli to miejsce, moze taka perspektywa i ogolnie szczegol lub tak ma by;p ale tak mi sie rzucilo w oczy i przy okazji zauwazylem, czy ten bok przy nadkolu nie jest wklesly? Bo cien Ci sie tam zrobil. No i pokazuj to wnetrze!;p Ocenimy jego zlozonosc.

 

0447309acd219b0bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JW_2305 - wyklepalem tamto miejsce wiec juz jest w porzadku. Natomiast co do tego zacienionego miejsca to znow masz racje. Cos tam jest nie tak dzisiaj dokladniej przyjrzalem sie, zrobilem kilka renderow i rzeczywiscie jakas kiszka tam jest. Ale juz niedlugo :) Dzieki za uwazne obserwacje. Wychodzi na to, ze za dlugo bawie sie z tym Mini i juz bledow nie widze :/ Tak czy owak zblizam sie juz do finalu, wiec trzymajcie kciuki.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zwykle po dluzszej przerwie :)

 

Cos ostatni dluugo mi schodzi. Ale mam niespodzianke i pokazuje cos wiecej. Mam nadzieje,ze spodobaja sie Wam efekty mojej pracy. Oczywiscie wszelkie komentarze mile widziane.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

Mini - front:

 

15_12_mini_render_f2s_med.jpg

 

 

Mini - side:

 

15_12_mini_render_s_med.jpg

 

 

Mini - back:

 

15_12_mini_render_s2b_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podkusilo mnie by zrobic claya i chcialem Wam go zaprezantowac. Nie jest to moze clay najwyzszych lotow, ale mam nadzieje, ze jest w porzadku. Mam rowniez jedno pytanie i bedzie mi milo jesli pomozecie mi rozwiazac ten problem. Chodzi o drobne artefakty przy gornej krawedzi dachu na pierwszym renderze. Jest jakis sposob by sie tego pozbyc? Claya renderowalem przy uzyciu V-Raya z 3 Vrayowskimi swiatlami i mapka HDRI jako environment.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - Clay:

 

 

16_12_mini_clay_med.jpg

 

 

Mini - Clay2:

 

16_12_mini_clay2_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamillM - przyznaje ,ze troche przegialem i rzeczywiscie te claye sa za jasne. Moja wina :) Zaczalem sei bawic V-Rayem i ponioslo. Prosze o zrozumienie :) Ciesze sie rowniez ,ze model sie podoba, bo bardzo mi zalezy by byl jak najwierniejszym odwzorowaniem oryginalu.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności