Skocz do zawartości

Efekty specjalne w filmie


.jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pt. 'Efekty specjalne w filmie' - chce opisac proces powstawania filmów, techniki ( te współczesne jak i te bardziej 'analogowe') i wskazać kilku twórców, którzy moim zdaniem ciekawie wykorzystują szeroko pojęte efekty specjalne.

 

Uzbierałem juz troche literatury i linków - ale mam też pytanie do Was - czy znacie jakieś ciekawe arykuły/linki/książki, które przydałyby się w pisaniu takiej pracy?

 

Z góry dzięki,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czemu nie - jak dla mnie rewelacyjna stronka fxguide.com.

 

Polecam tez forum zwiazane z ksiazka "The DV Rebel's Guide: An All-Digital Approach to Making Killer Action Movies on the Cheap" (i sama ksiazke ale ta raczej tylko ze stanow mozna sprowadzic...)

 

A kazdemu zainteresowanemu procesem powstawania filmu od pomyslu do dystrybucji polecam ksiazke Roberta Rodrigueza "Rebel without the crew".

 

Poza tym rzecz poniekad oczywista - oryginalne dvd maja czesto ekstra material o tym jak powstawal dany film badz efekty do niego.

To tyle co pamietam na teraz - zmykam do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wszystkim za odpowiedzi;

 

@Nezumi - dzieki za przypomnienie fxguide - mialem to gdzies w zakladkach - dobre (przede wszystkim aktualne) źródło

 

Co do ksiazek - zwlaszcza angielsko-języcznych - istnieje jakieś źródło gdzie możnaby je kupić w Polsce? Niestety obawiam się, że z zamowieniem z amazona nie zdążę.

 

Jeszcze raz dzięki:)

ahoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności