Skocz do zawartości

Jak przywrócić pliki wywalone z kosza?


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem: wywaliłem z kosza coś, co okazało mi się być później potrzebne. Wiem, że da się to przywrócić, że to tylko kwestia odtworzenia ścieżki dostępu. Kłopot polega na tym, że nie jestem specem od gmerania w systemie i nie wiem, jak to zrobić. Liczę więc na Waszą pomoc. :)

Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie sprawa wydaje się być bardziej skomplikowana.

Po kolei:

Partycja systemowa ma u mnie 7,8GB.

Programy intaluję tylko i wyłącznie na osobnym dysku. Do c trafiają więc tylko i wyłacznie pliki, które i tak tam muszą trafić.

Obecnie, po wycięciu pliku incoming (844MB) z Thunderbirda, na dysku zwolniło mi sięnajpierw własnie te 844MB, ale chwile potem znów dysk miałem zawalony tak, ze już backupu nie mogłem wkleić spowrotem...

Wcześniej robiłem przadek w poczcie TB, wywalałem sporo starych maili, zwłaszcza tych z załącznikami i... nic... plik inoming nadal miał tyle, co poprzednio.

 

BTW: ten sofcik do odzysku jakoś mi ie znalazł tego pliku, a był to film. Mało tego; sofcik widział u mnie tylko dysk c i partycję SWAP... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten film usunąłeś z dysku C, czy z innego?

Ja często korzystam z programu o nazwie PC Inspector File Recovery (jest np tutaj: http://www.programosy.pl/program,pc-inspector-file-recovery.html) i w większości przypadków udaje mi się odzyskać to co przypadkiem usunąłem, ale zdarzają się też przypadki, że plik się znajdzie i odzyska, ale później jest częściowo uszkodzony - prawdopodobnie został czym nadpisany przed odzyskaniem. Spróbuj tym programem, może akurat się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość - na dysku systemowym instaluj programy zamiast trzymać tam swoje pliki. Gdy stracisz jakiś plik z dodatkowej partycji, nieużywnej przez system, łatwiej przywrócić dane niż z systemowej, gdzie OS ciągle coś zapisuje. Programy zawsze można zainstalować ponownie w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Stellar Phoenix. Wyświetlił mi całą długa liste znalezionych plików .avi, bez nazw plików, jedynie z ich numerami i rozmiarami. Tego, czego szukałem nie było, a przynajmniej żaden avik nie miał tego rozmiaru, co trzeba. Tyle tylko, że przeskanowałem tylko jeden z dwóch dysków jakie mam, przy czym oba są takie same, i nie wiedziałem, czy skanuję partycję c, d, i z, czy tez dysk e, na którym te pliki były. Nie mam więc pewności, czy skanowałem ten dysk, co trzeba. Najwyraźniej nie. Niemniej jednak po restarcie kompa i ponownym odpaleniu osiołka postanowiłem ten plik sciągnąć ponownie, nie czekając na ponowny skan. Tak czy siak nawet mając listę plików usuniętych, to nie mając ich podglądu, nie będe wiedział, który to plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy File Recovery... mi pomogło jakieś 4 lata temu...

podstawą jest Nie-zapisywanie na dysk na którym masz "stracone" dane. szczegóły znajdziesz w opisie programu. - usunięcie pliku oznacza "udostępnienie" tego miejsca dla następnych danych.. i do czasu zapełnienia tego "wolnego" miejsca, poprzednie dane są nienaruszone.

 

jeśli chodzi o osiołki i inne prgrmy... to jak zauważysz... program Rezerwuje sobie miejsce na Ściągany plik... czyli Plik ma już wirtualnie 700MB choć ściągniętych masz dopiero 5%... (całkiem to logiczne... - bo nikt nie chciałby w 99% procencie zobaczyć - "brak miejsca na dysku")

 

pozdrawiam.powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam że jak już odzyskiwalem dane to wyswietlał mi tylko nazwy Folderow, wewnatrz nich niektóre pliki byly niezidentyfikowane z nazwy... rowniez po przywróceniu... nazwy były typu RecoveryFile_00001/jpg,mp3...

 

najciekawsze były te najstarsze pliki odzyskane... - były to empetrojki... skasowane...

po przywróceniu pliki mialy nazwy jak kiedys tylko bez polskich znakow, ale najciekawsza byla ich zawartosc.. w niektorych mp3 poczatek i koniec pliku był OK... ale w środku piski jak podczas ładowania danych w Commodore64...:)... lub inna piosenka.. czyli w jednym pliku mp3 mieliśmy efekt przeszukiwania radiostacji...hehe..

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten programik http://www.download.net.pl/1590/Search-and-Recover/

2 dni temu mialem identyczny problem, usunalem film avi ktory zajmowal 4.7 giga, uzylem tego programu i bez problemu go odzyskal. Jest bardzo intuicyjny, moze wyszukiwac samych filmow, zdjec itp To jest wersja trial ktora pozwala na przywrocenie 3 plikow:) Warto sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności