Skocz do zawartości

WIZ: pokoik - pierwsza wizualizacja


masa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

chciałem zaprezentować swoją pierwszą wizualizację wnętrza - jest to pokoik w górnej części domu zaadoptowany jako pokój TV. Pomieszczenie wybrałem z domku, który niedawno modelowałem - chodziło mi o realne wymiary.

Proszę o komentarze od strony technicznej... modelowanie, materiały, światło, rendering.

 

1. W dzień

3D_pokoik_na_gorze#5249655368858183170b8b2d0045b98fce3.jpg

 

2. ...i w nocy

int_7.jpg580450e65b839a63.jpg

 

3. Tutaj walczyłem z firanką (falloff) i takie dziwne rzeczy mi powychodzily - chodzi o cień - być może to wina direclight'a. Jak się tego pozbyć ???

e1c529f810be8ef1.jpg

 

pozdr masa

Edytowane przez masa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatni renderek mi się podoba, jak na pierwszą wiz to na prawdę fajnie. Co do firan to wydaje mi się, że one powinny taki cień rzucać, w niektórych miejscach ciemniejszy, w niektórych jaśniejszy. No i to co hcpiter powiedział, dywan jest straszny, tzn w zasadzie trudno mówić o dywanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firan to wydaje mi się, że one powinny taki cień rzucać, w niektórych miejscach ciemniejszy, w niektórych jaśniejszy. No i to co hcpiter powiedział, dywan jest straszny, tzn w zasadzie trudno mówić o dywanie. ;)

 

Cień jest w sumie poprawny fizycznie ale te odblaski pod stolikiem są beznadziejne... i zauważyłem że tak się dzieje jeśli firanka(z materiałem falloff) jest juz w Cieniu - probowalem to na osobnej scenie i prostych kształtach... być może vray nie radzi sobie dobrze z tym materiałem. Obecnie jestem w trakcie dopracowywania nowych firaneczek do kolejnej wizki i tam przy zastosowaniu VraySun nie pojawia sie ten problem.

 

Dywan... ech... najpierw był materiał z V-Ray Materials(ten jaśniejszy) później zrobiłem sam z lekkim displace... ale jak widać za lekkim :) Poprawie się ;)

 

Thx za komentarze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te glosniki i telewizor to tylko dla szpanu chyba bo kabli cos nie ma :D. moglyby w te panele przy podlodze dyskretnie się chować kabelki z kolumn i byloby pinknie :)... ale i tak jest super ^^ mi bardzo podoba sie firanka i jej oswietlenie podczas chyba ranka :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą ekstra - ale ponoć jest tendencja tu na forum - że hasło pierwsza jest niezłym chwytem marketingowym! Co do wizki, jedno uderza - zauważ że w projektrach wnętrz raczej nie robi się więcej rodzajów drewna jak 2 max 3 a meble raczej w tym samym, jak innym to w podobnej tonacji. Ty masz każdy mebel w innym kolorze drewna, podłoga fajnie, ale mebelki bym zrobił jak nie w tym samym to w podobnym. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności