Skocz do zawartości

Telewizor LCD


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam sie do kupna telewizora lcd do 2000zl. Znalazlem taki:

http://www.ceneo.pl/1423030

 

Ma najlepsze parametry sposrod telewizorow, ktore porownywalem. Jednak moj kumpel stanowczo odradza mi firme LG, mowi ze to shit (psuje sie i takie tam). Mowi zeby kupic telewizor bardziej cenionych marek np. Sony. Tylko, ze z tego co widzialem Sony w tej cenie ma o wiele gorsze paramerty. Czytalem sporo postow na elektrodzie jednak nie znalazlem tam odpowiedzi.

 

U mnie w domu nie ma jeszcze ani jednego lcd (nawet monitor mam crt :) to bedzie pierwszy wiec nie mam w tej materii zadnego doswiadczenia. Mam nadzieje, ze wyraziecie swoje opinie i pomozecie w wyborze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jak napisał chudy, najlepiej obejrzeć dany model na żywo i dopiero potem ewentualnie szukać okazji w internecie. Z tym LG to ja bym tak nie przesadzał, myślę że większość TV o podobnych parametrach od różnych producentów będzie się sprawować tak samo. Należy jednak pamiętać, że to tylko sprzęt, i jak ma się pecha, to i najnowszy i najdroższy model po jakimś czasie siądzie. Co do samego wyboru, to ciężko doradzić, bo każdemu będzie się podobało co innego. Ja trzy lata temu też się molestowałem na co się zdecydować, na podstawie testów z netu zdecydowany byłem na jeden tv od samsunga, drugi od sony. Po oględzinach w sklepie ostatecznie wylądowałem w domu z JVC i jestem zadowolony, a po kilku dniach w sumie wisiało mi czy czarne jest czarne i czy smuży czy nie, byle było dobrze widać i nie męczyło. Jeśli mimo wszystko nie będziesz zdecydowany na konkretny model, swego czasu niektóre sklepy internetowe oferowały prezentację kilku TV na miejscu u klienta pod warunkiem zakupu jednego z nich (w innycm przypadku usługa była odpłatna). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj :) Po prostu wybierz taki, który najbardziej Ci się spodoba i nie molestuj się za wiele. I tak po kilku dniach/tygodniach przestaniesz zwracać na niego uwagę. Jak się ma zepsuć, to i tak się zepsuje bez względu na to, czy jest to LG czy Philips czy zwykłe czary-mary z Tesco, które ludzie też kupują i są zadowoleni. W razie czego masz przecież gwarancję, dodatkowo jeśli załapiesz się na coś np w Media czy makro, w razie jakichś kłopotów w ciągu 7 dni bez problemu wymienią Ci na inny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam philipsa o takiego: http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/philips-32pfl7962d-lcd.bhtml

Da sie go teraz kupic znacznie taniej niz za ta cene co jest w euro.

Moge go z czystym sumieniem polecic, chcialem kupic sony, ale jak popatrzylem w sklepie na rozne modele w interesujacej mnie cenie (az sie prosi o przeklenstwo bo byly to wtedy prawie 4 tysie), to zapomnialem o innych i liczyl sie tylko philips. Warto w takim media czy saturnie, podejsc do menu i wylaczyc absolutnie wszystkie "ulepszacze" obrazu i ustawic nasycenie i temperature kolorow na jakies neutralne. W philipsie np odszumianie wywala tez naturalne filmowe ziarno i efekt jest taki ze obraz wyglada jak fotki robione komorka. Nie wierze w te realtimowe algorytmy.

A, zdecydowalem sie na philipsa bo mial idealna plynnosc obrazu, przypadek ze w ogole na to zwrocilem uwage, nie wiedzialem ze to moze byc problem, ale np w sony obraz jakos wyraznie przeskakiwal przy wolnych panoramujacych ruchach kamery. Ma wierne kolory i naprawde bardzo fajny bajer w postaci ambilight, wydawalo mi sie to zbedne, ale mam caly czas wlaczone, ladnie rozswietla sciane zmniejszajac kontrast pomiedzy nia a ekranem. Lepiej sie oglada w ciemnym pokoju.

Obejrzenie osobiste i pogrzebanie w ustawieniach to koniecznosc. No i w duzych sklepach mozna porownac sporo modeli, chociaz czesto jakosc sygnalu ktory na nie idzie jest zenujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zaszedłem do sklepu to dopiero ogłupiałem, bo wszystkie były ok i na wszystkich obraz wyglądał git. w sklepie zwykle puszczają discovery hd który zawsze robi wrażenie, gorzej z sygnałem gorszej jakości, wtedy często widać różnice. mam toshibe i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek...kup telewizor i przez najbliższy rok nie idź do sklepu bo okaże się, że:

1. twój jest już tańszy

2. ten obok jednak ma lepszy obraz i też jest tańszy

3. są nowe modele i też są tańsze

:P

 

W sumie to mój współlokator kiedyś handlował telewizorami LCD i polecał mi zawsze Panasonici i Sony

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie go teraz kupic znacznie taniej niz za ta cene co jest w euro.
chyba wszedzie da sie kupic taniej niz w euro :D

w sklepie zwykle puszczają discovery hd który zawsze robi wrażenie, gorzej z sygnałem gorszej jakości,
to bierzesz swoje dvd, laptopa albo prosisz zeby podlaczyli cie do anteny naziemnej, dobre sklepy maja taka instalacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wstapic na forum hdtv.com.pl

 

Hehe, zawsze robie research zanim cos kupie za powazniejsza kase i zwykle to jest tak, ze na forach moga Ci cos tam odradzic, ale polecic to juz raczej nie. Flejmy to norma nie tylko jesli chodzi o softy 3d, bo preferencje i sympatie tez kazdy ma wlasne. To niemal zawsze jest taki sam wybor jak miedzy maya, maxem, xsi i reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki: Ja bym polecil Panasonic PV60E, 7E 80E, ale tak jak mowilem, chlopak sam powinien spisac sobie kilka modeli i sprawdzic je na zywca w sklepie by potem to co ktos polecil faktycznie krylo sie z wymaganiami kolegi pytajacego. Osobiscie mam PV60E i jestem z niego bardzo zadowlony mimo iz minelo dobre kilka lat od jego zakupu. Na forum hdtv.com.pl jest masa SWIEZYCH postow z ktorych mozna wyciagnac duzo kandydatow na idealny dla siebie telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w Media M. i podobnie jak Siwy zglupialem calkowicie... jak dla mnie wszystkie graly tak samo (oprocz Sharpa ktory czerwony wyswietlal jak pomaranczowy). Wkurzylem sie, wrocilem do domu i zamowilem przez net Toshibe (znowu podobnie jak Siwy :) ). Dlaczego? Bo miala najlepsze parametry w tej cenie. Mam nadzieje, ze nie bedzie sie psula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności