Skocz do zawartości

narzedzie cut-modelowanie jacuzzi


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

zabieram sie do modelowania duzego jacuzzi...niestety probuje wymyslec najlepszy/najszybszy sposob na stworzenie tego obiektu....

Potrzebuje lekkiego wsparcia...wyznaczenia kierunku, techniki w jakiej moge zaczac prace.

 

Jacuzzi ma ksztalt prostokata z dwoma schodkama w srodku na ktorych mozna siedziec. Wszystko byloby proste gdyby nie zaokraglone narozniki, ktorych techniki modelowania nie potrafie wymyslec.

 

Moj pomysl:

1. Narysowanie boxa

2. Narzedzie cut - obrysowac (wyciac) linie wewnetrzna

3. zanaczyc wyciety polygon i urzyc narzedzia bevel przy modelowaniu glebokosci...

 

natrafilem na problem w pkt 3. ...nie potrafie zaokraglic naroznikow uzywajac narzedzia cut ...wszytko mam "ostre"

porsze o wskazowki..

 

zalaczam rys techniczny jacuzzui

http://img56.imageshack.us/my.php?image=mtikj1.jpg

my.php?image=mtikj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bardzo prosty model. Możesz nawet lineami obrysować i potem połączyć wszystkie i nadać im powierzchnie. Powinno działać. Ale można też tak jak mówisz podobnie - box, insert, wyrównać vertexy do linii na rzucie, a zaokrąglenia możesz np chamferem zrobić. Nie koniecznie musisz zaznaczać krawędź do chamfera - zaznacz vertex i kliknij chamfer i zobaczysz co się stanie. tylko pamiętaj o naprawie siatki jeśli będziesz robić z msem chociaż tego to nie polecam. Zrób rogi z wielu chamferów, żeby wyglądały w miarę zaokrąglone i daj smootha (nie meshsmootha ani turbosmootha! samego smootha) i on ładnie wyrówna to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosiek, ja bym nie robił tego ze splajnów. na poligonach to mozna zrobic równie łatwo, ale przynajmniej zachowuje się kontrolę nad siatka, jak pisał kindlar. Jak masz dobrą siatkę, to możesz sobie potem spokojnie dać TS.

 

Narożniki zaokrąglasz zaznaczając po obwodzie krawędzi splajny i dając chamfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm ...

 

wiem ze nie wyglada to jeszcze jak powinno

ALE

wreszcie zobaczylem to w przestrzeni 3d ...zaczalem extrudowac , przesowac wertext, chamfer .....

 

jeszcze potrzebuje doszlifowac technike

 

czas: 6 minut ....zartuje hehe ....27min (przerwa na herbatke nie wliczona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmer, jak dla mnie za bardzo wiazesz sie tym widokiem z lewej i przy modelowaniu zapominasz ze ten obiekt ma byc 3d. Nie wiem jak masz dokladnie siatke zrobiona, ale moze sie okazac ze teraz bedzie ci trudno rogi zaorkaglic. chociaz rownie dobrze 1 chamfer starczy :)

 

Shogun: co to, jakis benchmark ta wanna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś te spline'y ładnie rozrysowane to przy pomocy cross selection + surface mogłeś szybko stworzyć całą konstrukcję i na koniec co najwyżej tylko ją doszlifować na poly. Plusy to duża intuicyjność, praca na technicznych przekrojach no i szybkość ;). (po więcej informacji -> F1 :P )

 

A i btw. warsztat oparty na samym poly modelingu to bardzo ubogi warsztat.

 

btw.2 Shogun jak ci nie wstyd pokazywać siatkę ze skunkso bugo-liniami w poziomie od niepoprawnego zagęszczenia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i btw. warsztat oparty na samym poly modelingu to bardzo ubogi warsztat.

 

a czy zgodzisz sie ze warsztat bez polymodelingu to bardzo kulejacy warsztat? :)

Ogolnie sprawa bardzo dyskutogenna. Z jednej strony da sie wszystko wymodelowac w poly, z drugiej strony niektorze rzeczy ktore uzyskasz w NURBSach w 5 min zajma ci pare dni w poly.

 

No, czas zaczac jacuzzi contest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm ...

 

watek tak sie rozwinal az milo...

Jak zapewne widac 3d polymodeling to nie najmocniejsza moja strona. Dotychczas glownie moje prace opieraly sie na gotowych modelach zassanych z internetu.Wiedzialem ze nadejdzie kiedys chwila w ktorej bede musial sam wykonac model od poczatku do konca ....

Tak wiec polymodeling czas zaczac.

 

Mirach - brakuje mi jeszcze mocy "zobaczenia" siatki modelu w czasie procesu tworzenia. Ciezko mi przewidziec poszczegolne kroki ktore musze zrobic w czasie polymodelingu. Np narysowany szesciokat, podzielic siatka, extrudowac polugon, oblizyc 2 wertexy, zaznaczyc krawedz, dac chamrer i .....jeden stopien jacuzzi gotowy.

W dalszym ciagu gdzies w mojej glowie pojawia sie schemat stworzenia tego jacuzzi z "klockow" - teraz jednak wiem ze to zupelna bzdura.

 

p.s.

Gotham -> co to sa "skunkso bugo-linie" ??

 

pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khm ...

 

watek tak sie rozwinal az milo...

Jak zapewne widac 3d polymodeling to nie najmocniejsza moja strona. Dotychczas glownie moje prace opieraly sie na gotowych modelach zassanych z internetu.Wiedzialem ze nadejdzie kiedys chwila w ktorej bede musial sam wykonac model od poczatku do konca ....

Tak wiec polymodeling czas zaczac.

 

Mirach - brakuje mi jeszcze mocy "zobaczenia" siatki modelu w czasie procesu tworzenia. Ciezko mi przewidziec poszczegolne kroki ktore musze zrobic w czasie polymodelingu. Np narysowany szesciokat, podzielic siatka, extrudowac polugon, oblizyc 2 wertexy, zaznaczyc krawedz, dac chamrer i .....jeden stopien jacuzzi gotowy.

W dalszym ciagu gdzies w mojej glowie pojawia sie schemat stworzenia tego jacuzzi z "klockow" - teraz jednak wiem ze to zupelna bzdura.

 

p.s.

Gotham -> co to sa "skunkso bugo-linie" ??

 

pozdrowienia !

 

p.s2.

Shogun3d

mozesz mi wrzucic na rapidshare Twoj model ze "skunkso bugo-liniami" ??

Chcialbym sobie go poobracac w 3d i blizej sie przygladnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D zamiast się tłumaczyć mogłeś wrzucić poprawiony model, autor threada więcej by zyskał.

 

mirach nurbs power, powerkiem nurbsów, ale ja tu mówiłem o maxowym bezierkowym systemie surfaceowym wymyślonym do modeli technicznych który miał rekompensował brak sensownych nurbów w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności