Skocz do zawartości

Specjalizacja szkolna


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Jestem uczniem drugiej klasy Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. W styczniu będę musiał podjąć decyzję odnośnie tego w jakim kierunku będę chciał się szkolić w 3 i 4 klasie. Przez ponad dwa lata rzeczą oczywistą było dla mnie, że wybiorę specjalizację "grafika komputerowa" bo to jest to co mnie napędza z dnia na dzień. Byłem przekonany, że to co umiem do tej pory w 3D to cały ch*j (tzn. w stosunku do większości z Was nadal jestem w takim przekonaniu xD) i że wiele się nauczę w szkole i wszyscy będą zadowoleni. Jednak się myliłem. Otóż na godzinie wychowawczej nauczyciele przedstawili nam ogólny zarys tego co będzie brane w poszczególnych specjalizacjach tak by ci co jeszcze nie wiedza co i jak rozkminili co chcą ze sobą zrobić. No i się dowiedziałem, że na grafice będzie głównie Corel :| Nauczycielka pokazała z dumą co robią to mnie po prostu żal ścisną d**e. Jakieś zegary do samochodów, karty do gier czy wizytówki :| Photoshop to tyle co o ile będzie muśnięty a 3D to jeśli będzie jakaś teoria to bedzie dobrze :| Pokazałem w zeszłym roku jeszcze swoje prace to ci od grafiki nie mieli pojecia jak ja to zrobiłem. Byli przekonani, że to jakieś zdjecie a moj udział polegał na jakiejś modyfikacji :| Oni nie maja pojecia o grafice 3D!!! Przecież ja na tych zajeciach sie bede nudził jak jasny gwint :| No i koledzy podsunęli mi taki nawet nie głupi pomysł. Że po co mam sie uczyć czegoś co już wiem skoro moge sie uczyć czegoś nowego, np. aplikacje internetowe czy programowanie. W sumie w połączeniu z grafiką to się może nawet przydać ale ja w tym to jestem kompletnie zielony i pewnie bede musiał tyrać jak głupi, zeby dostać to głupie 3 czy 4 :| No i tu pytanie do tych pro po szkole, studiach w pracy. Jak uważacie co powinienem zrobić?

Oczywiście to, że ktoś tu sie wypowie w jakis sposób nie znaczy, że tak zrobię, ale mimo wszystko da mi to do myślenia...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

watek o szkole juz jest wiec wejdz i dowiedz sie co jest teraz cool dla graffikoff trzyde jezeli chodzi o nauke i co nalezy zrobic :]

edit:

A poza tym nie dziw sie ze takie osoby nie maja pojecia o 3d bo akurat szkoly oznaczone grafika komputerowa glownie ucza 2d, a poza tym kazda szkola ma swoj program wiec sprawdz zapytaj i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru jest tylko grafika albo programowanie?

To bym poszła w tej sytuacji bez wahania na programowanie, bo to może się okazać bardzo przydatne nawet jak nie bedziesz z tego dobry, a jak będziesz szukał pracy w grafice to i tak przedstawisz porftolio wykonane we własnym zakresie a nie jakieś karty i wizytówki z corela.

No chyba że programowania kompletnie nie cierpisz, wtedy na siłe lepiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest grafika komputerowa, aplikacje internetowe, programowanie strukturalne, bazy danych i systemy komputerowy i sieci bezprzewodowe.... Mi to by chyba tak po za grafika aplikacje przypasiły, ale programowanie też nie jest takie złe...

 

Trosiek - bardzo kusząca propozycja :D ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja bym wybrał bazy danych:) Trochę nudne ale jak załapiesz SQL'a to jako expert bazodanowy możesz wyrwać więcej niż grafik:)

W zasadzie co wybierzesz to i tak za wiele się nie nauczysz jak nie przysiądziesz sam. Pamiętam moje czasy wprawdzie nie technikum ale trochę wyżej i na polibudzie na 5 roku miałem kumpli którzy strugali strony internetowe we front page, inni uczyli się obsługi faksu i ksero przez cały rok :) a ja studiowałem helpa programu do "sztucznej inteligencji" którego nazwy niestety nie pamiętam, ale później zaginałem profesorkę :) he he a ile jeszcze na projektach zarobiłem :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności