Skocz do zawartości

SCENA 3D: Biblioteka


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nooooooo... to wygląda pięknie!!!!! do puki nie zjechałem scorolkiem w dół bo sie nóżki ukazały :( strasznie takie nei proporcionalne do reszty i główka tez mi sie tak troche wydaje ale nei.. ona ujdzie ale te nogi nie! reszta cudo! te skrzydła są faajne bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to najlepiej proporce poznać na rzucie prostokątnym. Inaczej perspektywa może duuużo zmienić. W dodatku nie trzeba robić renderingu, chyba że cierpisz na nadmiar MIPS\'ów w procesorze. Trudno okreslić proporcej na tym pierwszym renderingu to chyba nogi rzeczywiście za małe (chyba, że przykucnięte). Ja bym jeszcze szyjkę i ogon wydłużył.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegół po szczególe..... aż miło się patrzy na taki rozwój pracy! już czuć klimacik! DOBRA ROBOTA!!!!

i niezły pomysł z tymi witrażmi....

może asymetria skrzydeł wzbogaciłaby ten projekt?

mam pytanie a propo: to będzie tylko 3d czy może zrealizujesz to w realu? chętnie odwiedziłabym miejsce gdzie to stanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobie och i ach, bo bym sie na śmierć zasapał:)Mam za to pare uwag:

1.głowa smoka jest za mała

2.skrzydła, ogól ok, tylko dałbym większe zróżnicowanie dziur bo w tej chwili są zbyt statyczne.Poza tym zróżnicuj je troche zeby jedno nie było lustrzanym odbiciem drugiego.

3.wygiołbym szyję trochę po łuku w dół.Tak by smok patrzył troche bardziej na ziemię i ewentualnych adeptów uczęszczających do biblioteki:)

4.troche ugnił skrzydła, nie wiem jaka jest koncepcja, ale wyglądałyby bosko gdyby końcówki dotykały ziemi i tworzyły przez to sklepienie w kształcie łuku

5.w połowie skrzydeł gdzie łączą się jego kości dodaj mnin łapki-pazurki jak u nietoperzy, bedzie to fajnie wyglądało:)

6.Na końcówkach skrzydeł zaostrz je i dodaj szpile, smok bedzie groźniej prezentował skrzydła.

Pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zaczyna sie wielkie klejenie. oznacza to tylko jedno. lacze wszystkie czesci w jedna kupe. oto ender jak chyba powinny wygladac proporcje miedzy smokiem a polami, ale nie jestem co do nich pewien bo trace wrazenie ogromu smoka. no nie wiem oceńcie sami. wszelkie sugestie mile widziane, bo po tym nie ma odwrotu. a wlanie ta bila plansza to jet maxymalny rozmia jaki moze osiagnąc biblioteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że biblioteka się rozrasta :)

Dzisiaj Cię zaskocze Saygon - Będzie KRÓTKO!! :P

Podobają mi się ażury, ale to już chyba mówiłem. A co do proporcji, to smok ma miednice na ogonie, przesuń ją do przodu(oczywiście razem z nogami ;) ) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

say a gdyby ten smoczek opierał się o którąś zpółek albo o jakąś gotycką kolumnę...wtedy byś mógł sobie sufit podnieść...zazwyczaj w bibliotekach są wielkie odległości od podłogi do sufitu :P

 

mogłbyś tesh oczywiście iść dalej i stworzyć małą historię na temat dlaczego ten smok znalazł się w tej bibliotece :) ja na początku (jak mi powiedziałeś o tym smoku) myślałem że będzie on jak gdyby wbity w kopułę biblioteki...albo na jakim tam chcesz suficie :P

 

pozatym świetnie Ci idzie...oby Ci tylko mocy proców i RAMu starczyło na final render :P

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten smok bardzo mi sie podoba, naprawde jest zrobiony z pomyslem! Naprawde jestem pelen podziwu, za cierpliwosc potrzebna do kontynuacji tej pracy!

Tego co napisze ponizej nie musisz brac pod uwage, zeby nie psuc sobie humoru :)

Istniejace kolumny z samych szkieletow NIGDY nie zostana przeze mnie zaakceptowane poniewaz fizycznie taka konstrukcja NIE MA PRAWA pelnic roli filaru podtrzymujacego cokolwiek. Proponowalbym zrobic pelne potezne slupy z \"wtopionymi\" gdzieniegdzie fragmentami szkieletow! Wtedy cale pomieszczenie nabralo by nalezytej potegi - budzacej respekt solidnej konstrukcji!

Regaly tez mnie nie przekonuja - sa za bardzo przekombinowane no ale...

No tak czy inaczej czekam na koncowy efekt....

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by giorgione

Po prostu sugit bedzie zbudowany z lekkich materiałów:d

 

A w ogóle to takie barzdiej fantasy - a tam jest wszystko możliwe :D - racja saygon :D

 

pozdrawiam

Giorgione

 

... no jasne ze szkla i aluminium moze? ;)

nie tedy droga - uwazam ze nawet sztuka fantazy chocby nie wien jak pojechana musi bazowac na minimum zdrowego rozsadku, zwlaszcza jesli pokazuje czasy historyczne.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG nie psujesz mi humorku, nawet go poprawiasz:-D co do kolumn tobeda raczej pelne w srodku,tzn bedzie w nich mocny filar. a teraz widoczek na to jak wyglada czesc podlogi. roznice w kolorze podlogi wynikaja z roznych id amterialu. oki walcie co jest nie tak. a beda tam 3 rzedy polek, nie 4 jak wczesniej planowalem. nie miescily sie i brzydko wygladaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te┐ mam takie podobne wra┐enie, ┐e sko˝czysz jak wymodelujesz ca│e miasto i planetŕ na ktˇrej ta biblioteka siŕ znajduje.

Praca mi siŕ bardo podoba, chyba wystarczy│oby jej na kilka w▒tkˇw.

 

No dobra to powtˇrzŕ, jeszcze raz, ┐e bardzo dobra i dodaw, ┐e nie wiem gdzie siŕ zaczyna lub ko˝czy. W sumie na pocz▒tku by│y bardzo szczegˇ│owe kolumienki, koÂciotrupy i ksi▒┐ki i teraz nie wiem, czy du┐o z tych szczegˇ│ˇw bŕdzie widoczne. To ju┐ mi wygl▒da na sceneriŕ w ktˇrej mo┐na swobodnie rozegraŠ animacjŕ.

 

Very, very Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ah niedowiaarki jak pisze ze prace skoncze to skonvcze. narazie nie mam dostepu do sieci i siedze w akademiku, ale biblioteka rosnie i wiem gdzie sie koncze. nie martwcie sie saygon never dies. and he will be back. narazie to spadam, bo wwpadlem tylko meile sprawdzic. a czasu nie mam - obowiązki studenta:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie bylo, widze, ze prace posuwaja sie naprzod... :)

 

powiedz, Saygon, ile Ty juz to robisz? rok, czy dluzej? ja bym nie mial cierpliwosci chyba... :P Nie robisz w miedzyczasie innych pracek?

 

greetz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde pracka ci sie rozrosla do monstrualnych rozmiarow .. i powiem ze wyglada coraz to ciekawiej / mroczniej modelling na poziomie ze oczyska wylaza ..brawo saygon za cierpliwosc i za pomysl oczywiscie za piekne wykonanie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Super! Bardzo fajny pomysl! Bardzo dobry modeling! Bardzo ciekawie sie to zapowiada! jestem wielkim zwolennikiem takich klimatow wiec tym bardziej jestem zafascynowany! [lol2] Generalnie moze zostawilbym te szkieleciki bez okrycia, zeby scenka byla bardziej koscista, ale...

Generalnie ok! Czekam na jeszcze! :-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz juz wszystko zaplanowane czy jeszcze wszystko sie uklada, ale jezeli jest jeszcze miejsce na nowe elementy to ciekawie wygladalyby kolumny jako takie huge kregoslupy z kawalkami zeber (nie calymi).

Tak czy inaczej praca wymiata, gratuluje nie tylko efektow ale i wytrwalosciL:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

:oAle się rozrosła ta biblioteka. Saygon, nie ma co się śpieszyć:D Chyba nie wyrzeźbiłeś całości z jednego boxa/plana;)

 

Pozdro[piwo] i keep working:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności