Jump to content

pazzi

Members
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About pazzi

 • Rank
  Member
 1. Jestem zachwycona! Od dziś jesteś moim faworytem :)
 2. Dobrze, zio_mal, jestem z Ciebie dumna! Ta ostatnia twarzyczka ma naprawdę szanse !!!!! powodzenia
 3. Super! Sympatyczny szkic! nastepnym razem naszkicuj tygryska :)
 4. O czym my w ogóle mówimy? Jasne że nie. Mogą to być również modele i preparaty prosektoryjne...
 5. widzisz , dzudzu, celowo nie powiedziałam od razu że studiuję w ASP bo wiem jak się mówi. Mówisz że nie jesteś artystą (\"laski nie będę wyrywał do pozowania bo nie jestem artystą jak wy na UCZELNI - nie zamierzam nim być ... eech.\") Nie zgodzę się z Tobą. Artystami są ci którzy nimi po prostu są a to co robią w szkole to gówno o nich świadczy dlatego Ty jesteś artystą bo tworzysz. Mój post nie był także wynikiem złego dnia tylko chciałam zaznaczyć że studium to nie przerysowywanie ze zdjęć ani też szkic, to WNIKLIWA OBSERWACJA Z NATURY, to studiowanie (tu:anatomii ciała ludzkiego) a nie kalkowanie płaskiego obrazka. Tak naprawdę studiowanie to jedność artysty z modelem, obejście go dookoła, dotknięcie, wypicie piwa może :)....... Rysunku nie nauczy Cię nikt (to żmudna praca połączona z samodyscypliną), nikt nie powie Ci jak postawić kreskę, profesor z Akademii nie wleje Ci wrażliwości do głowy. Profesor pomaga poprzez analizę Twoich prac, obiektywnie ocenia odbiór wrażeniowy i warsztat jakim się posługujesz... tak więc nie nazywaj, proszę, arystów tych, którzy są w ASP. Artystą może być każdy. \"Nawet pan Heniek z ulicy\". Artystą, być może, jesteś Ty. Przecież jesteś wrażliwy. Rysujesz, modelujesz, wypowiadasz się o tym, czujesz ............ więc o co chodzi? Nie powinniśmy stawiać granic pomiędzy artystą a nieartystą, pomiędzy polibudą a akademią... Nie powinniśmy także zaznaczać iż \"film został zrealizowany przez studentów politechniki, którzy nie są artystami\" (cytuję oczywiście).... kto , do diabła powiedział że nie są artystami? Wydaje mi się że jasno wyraziłam swoje myśli. Nie mam tu na celu ignorowanie czegogolwiek a jedynie sprostanie pewnych definicji. Czy nikt nie podniósłby ręki gdybym żarówkę określiła jako dioda?
 6. wiesz co, twarz mi się już podoba tylko coś jeszcze z tym uszkiem.... powodzenia
 7. wydaje mi się że szyja jest za szeroka, ucho zniekształcone, dziurki w nosie troszkę za duże, bródka za szeroka (a może nawet cała żuchwa) - jeśli to ma być realizm (?) a jeśli ma być podobna do tej na zdjęciu to jeszcze kilka rzeczy ale i tak nieźle Ci idzie, przynajmniej jesteś aktywny...
 8. każde słowo posiada swoje znaczenie i wartość. STUDIUM również. W uczelni uczą nas czegoś innego jeśli chodzi o studium niż ty tu prezentujesz ...(dzudzu) a rysowanie ze zdjęć to chyba najgorsze co może być...jeśli nie potrafisz wyrwać laski do pozowania to może studiuj swoje ciało. Widzisz, ostatnia postać ma po prostu złamaną nogę. Gdybyś obserwował to z natury nie popełniłbyś takiego błędu, podejrzewam.
 9. Całkiem nieźle! ...tylko otoczenie chyba nie najlepsze (ale to kwestia gustu)
 10. Doprawdy ta teksturka przeszkadza w oglądaniu. Wszyscy wiemy że to ładna dziewczyna! Chyba za nisko zrobiłeś jej szczękę (tuż przy bródce). I UCHO- jakieś takie rozepchane. Możesz wrzucić czysty model z frontu i z boku?
 11. zgadzam się z przedmówcami: jest taki ociosany z kołka, nijak się ma do rysunku, ale to faza wstępna więc... arbeit macht...! powodzenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy