Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Renault FT 17


Matchias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pewien starszy Pan namówił mnie na wyciągnięcie z dyskowych czeluści tego cacuszka, tak więc otwieram nowy wątek, bo tamtej sceny nie będę kończył - przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Będzie nowa scenka, a czołg w malowaniu Polskim, wszelkie uwagi mile widziane.

 

3f821bc983d44134.jpg

 

60f8c08ad62bb8b6.jpg

 

a687e4f01655ae9c.jpg

 

Pozdrawiam

Matchias

Edytowane przez Matchias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model bardzo ładny ale textury i materiał nie powalają. On się za bardzo błyszczy i jest całkiem czysty. Gdyby to był samochód na wystawie to tak ale czołg wygląda jakoś tak sztucznie.

 

PS. to mój ulubiony czołg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uwage co do waszych sugestii odnosnie swiecenia sie farb na modelu... przyjeło sia na tym forum ze farby którymi malowano pojazdy wojskowe muszą byc matowe, otóz moi drodzy nie do konca to jest prawda. Źródła wskazują na coś odmiennego często- że posłuze sie przykładem mojego fiacika-ktos tam tez napisał ze za bardzo odbija lakier bo to wojskowy pojazd - otóz nieprawda! sam osobowe WSZYSTKIE w WP II RP malowano farbami odblaskowymi, zielono oliwkowymi , pojawiały sie tez pojazdy szare i czarne, ale wszystkie miały lakier odblaskowy. Jeżdzący po polsce jedyny ocalały egzemparz w malowaniu maskującym to gruba nadinterpretacja właścicieli i nalezy ja traktowac jako ciekawostke a nie jako poprawnosc historyczną. Tak więc stosowane farby w tamtym okresie były różne, dotyczy to takze pojazdów pancernych. Co do braku brudu i zuzycia...nie dyskutuje, choć to akurat jest juz kwestią własnej wizji moi drodzy, nowy czołg wyjeżdzający z hal fabrycznych tez musi miec slady zuzycia i być brudny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku brudu i zuzycia...nie dyskutuje, choć to akurat jest juz kwestią własnej wizji moi drodzy, nowy czołg wyjeżdzający z hal fabrycznych tez musi miec slady zuzycia i być brudny?

 

jesli już jednak wyjechał to powinno być to widać przynajmniej po gąsienicach :) bo te są gładziutkie i czyściutkie jakby jeździł po dywanie a nie po drodze :)

jasne czepiam się. Ale warto się zastanowić co wizualnie prezentuje się lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, co do odblasków na lakierze to Kliment mnie wyręczył i bardzo ładnie to wyjaśnił (mam nadzieję że się nie obraziłeś za starszego Pana - tak to Ciebie miałem na myśli:) zresztą Sam mówiłeś że mnie nie przyjmiecie do klubu bo za młody jestem:))

Valery - jak czołg zjedzie z platformy, na której został przywieziony na miejsce i pojedzie sobie ze sto metrów latem, po suchutkim bruku to aż tak bardzo sie nie ubrudzi, może troche zakurzy, nad tym jeszcze popracuję, poza tym Polacy przemalowali te czołgi na krótko przed wojną, może nawet w 39 (tak mi sie przynajmniej wydaje, jak się myle niech mnie ktoś poprawi) więc lakier jest świeży.

Co do sceny to myślałem żeby ustawić go na brukowanej drodze, przy drodze, znak z napisem "Brześć".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połysk moim zdwaniem ok. Bo jak ma być real a nie modelik plastikowy malowany farbami matowymi, to ma się błyszcześ i koniec. Ja bym go co najwyżej nieco ubłocił - takie placki matowego błota z displacementem albo bumpem dobrym mogą ładnie wyciągnąć realizm z modelu. Zdjęcie tła nie bardzo mi podeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no droga teraz super wygląda

Uff, do szejściu razy sztuka:), a z tymi cieniami to też mi się tak wydaje, a dziwne bo tak render liczy, po lewej i prawej stronie kamery mam "drzewa", które rzucają cienie(by się z tłem zgadzało), światło sun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim planie, za masyną, wzdłuż drogi, przydałyby się jakieś 3D krzaczki i roślinki - nadadzą ostrość drugiemu planowi i poprawnie złapią światło co może poprawić jakość obrazka. Bo to co tam jest teraz troszkę się nie zgadza z pierwszym planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności