Skocz do zawartości

Wywala Maxa przy starcie...


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam taki mały problem... Albowiem chodzi o to, że gdy odpalam Maxa to go po prostu wywala... Nic nie mogę zrobić... Pojawia się to logo, a po chwili właściwy Max z viewportami nawet nie mogę nic kliknąć bo po kilku sekundach go wywala i pojawia się okienko z przeprosinami i możliwością wysłania raportu do Autodesku. Nie mam pojęcia co się dzieje, może jeszcze podkreślę, że w lewym górnym rogu ekranu pojawia się nieduży napis "Info Center" i nie mam pojęcia co to jest a wcześniej tego nie było. Mam Maxa 2k9 i na pewno nie jest to wina robaków, ani wirusów bo właśnie zrobiłem reinstalkę Windy i komputer jest czyściutki jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Info center jest w max 2009, wpisujesz tam to czego nie wiesz:) Taki help (chyba:)

 

Do maxa 2009 obowiązkowo hotfixa: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=11601340&linkID=9241178

 

który SP1 ma już w sobie.

 

Powinieneś mieć też zainstalowany framework .NET ale to max chyba przy okazji ale kto wie...

Może stery jakieś, może DX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

faktycznie cos sie musi ostro gryzc. moj kumpel ma takie michalki z pakietami adobe pod vista.

Levus - ppowiedz cos o tym hotfixei - nie mialem pojecia o istnieniu czegos takiego.

Czy to pod XP64 tez jest potrzebne ? czy tylko pod vista ?

I czy to w czyms konkretnym pomaga ?

Trybal - a sprobuj sobie jeszcze zmienic sterownik graficzny dla maxa ( aczkolwiek gdyby to on byl problrmrm tyo bylby inny objaw. ) I wylaczylbym na wszelki wypadek polaczenie z netem - moze to ono cos psuje. Rozumiem ze masz systyem 32 bitowy ? ( bo gdybys mial 64, to pewnie mialbys domyslnie zainstalowanego tez drugiego maxa i mialbys porownanie ).

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego HotFixa i dalej nic :/

Ściągnąłem też najnowszy pakiet biblioteki DX i dalej nic...

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam teraz normalnego XP ale z wyglądem Visty..

Odpaliłem również starego Maxa 8 co prawa wyskoczył mi jakiś błąd na końcu instalacji ale program działa normalnie...

Mam system 32-bitowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizerunek wisty zdecydowanie się pogarsza...

może to mieć związek :)

 

powiem tak. myślę że odpowiedź może tkwić w kodekach, albo w OpenGL... jeśli masz taką komunikację z kartą... wyłącz OpenGL w Maxie...

 

pozdrawiam.

(właśnie przeinstalowuję system...Vista...)

 

[nie wiecie gdzie jeszcze można kupić "XP prof 64bit"...? sklep nie może sprowadzić bo nigdzie nie ma..]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam teraz normalnego XP ale z wyglądem Visty..

 

 

Nie ma najmniejszego związku . Jeśli używasz Vista Inpsirat do zmiany wyglądu to na pewno nie ma znaczenia bo w przeciwieństwie do pierwszego wytworu tego typu zmieniającego wygląd jakiejś innej grupy, vista inspirat nie miesza w systemie aż tak bardzo - praktycznie wogóle - podmienia tylko bitmapy wyglądu interface-u w plikach. Kto się bawił Restoratorem ten wie nawet jakie pliki Windowsa zawierają bitmapy interface-u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

mi sie wydaje , ze downgrade mozna robic tylko na dwoch najdrozszych wersjach visty. - ale warto sprawdzic, bo moge sie mylic.

W kazdym razie podobno na swiecie 33 % licencji visty konczty downgradem do XP.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że u Ciebie... Trybal, ale kontynuując... Kupiłem Vistę Home Basic.. czyli minimum oporu... i bez żadnych śmieci typu Aero czy Multi-fajne-media-cośtam...XP-64 to wolałbym w backupie mieć... teraz; 3. raz zainstalowałem Vistę i nie miałem błędu od 2 dni... :D

 

tym razem zastosowałem się przy instalacji do porad z innych For(ów)(?), anglojęzycznych niestety... wszystkie 4(!) programy działają jak trzeba..

 

A rozwiązaniem jest chyba KOLEJNOŚĆ instalacji.. - idąc za czyjąś Radą, najpierw zainstalowałem Kodeki...

Podobno oprogramowanie które posługuje się Mediami, podczas instalacji bazuje na tych plikach .dll które już są w systemie... dokładając później jakieś kluczowe kodeki, można Programom zaszkodzić...

 

w każdym razie podchodzę teraz do komputera z lękiem... czy aby tym razem nie wybuchnie, od problemów stłumionych w zarodkach...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował wywalić pliki konfiguracyjne (zbackupować je wcześniej). Albo jak zwykle - wyjście ostateczne - odinstalować, wyczyścić rejestr ze wszystkiego co Autodesku i reintall. Pomóc może i nie pomoże, ale też nie zaszkodzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności