Jump to content

[1 zadanie] Algorytmy - prośba o pomoc


hkropinski

Recommended Posts

Witam!

 

Mam do Was szczególną prośbę:D Jako że moją zdecydowaną domeną jest siedzenie w grafice komputerowej mam problem:D Nadszedł czas w którym muszę przygotować trzy proste programy. Niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak to zrobić, szczerze mówiąc - na lekcjach zbytnio nie uważałem... Ale bardzo tego żałuję i mimo wszystko decyduję się poprosić - czy ktoś byłby łaskaw i "nakierował" jak powinny wyglądać rozwiązania poniższych zadań?:D

Z góry dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

 

Na lekcji programy robimy w Dev C++ i robimy programy na Console Application

 

1. Przygotuj [(zgodnie ze specyfikacją przedstawioną na lekcji) to chyba można pominąć...] program, który w optymalny sposób odszukuje w zbiorze n-elementowym maksimum i minimum. Prześlij tylko plik źródłowy (.cpp) ze swoim programem.

Link to comment
Share on other sites

Przed return 0; dodałbym jeszcze linijke system("PAUSE"); bo bez tego okienko tylko mignie prawdopodobnie

Może i mignie, ale program zadziała. ;)

To system ("pause") to chyba nawyk ze szkoły - trzeba pisać i koniec. A słyszał ktoś o uruchamianiu programów spod konsoli (command line)? A słyszał ktoś o przenośności kodu pomiędzy różne systemy? ;p

Link to comment
Share on other sites

A słyszał ktoś o przenośności kodu pomiędzy różne systemy? ;p

Teraz to się pisze na dot necie panie:cool: Ja się na inne systemy nie pcham. Pracodawca nie wymaga:P A co do getch(); to raczej pozostałość po C, a gdybyś chciał tego użyć zamiast system("PAUSE"); to musiałbyś dodać #include , ale po co mieszać niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

Program ma się wykonać i zakończyć pracę. A nie oczekiwać, aż użytkownik coś naciśnie. Dla mnie przynajmniej takie oczekiwanie bez powodu to błąd -- program nie zakończył się po wykonaniu czynności, jaką miał zrobić. Inna sprawa, że w szkołach tego uczą i nie będzie to tu błędem, a później ludzie całe życie myślą, że trzeba pisać system("pause"). Taka jest moja opinia. A co do pisania w .NET - zależy od tego co piszesz i dla kogo.

 

Dyskusja się rozwinęła, a hkropinski nie daje nowych zadań... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy