Skocz do zawartości

max 2009 - problemy...


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

no to po kolei:

 

1) Dlaczego do ciężkiej cholery, jak mam kamerę ustawioną, po wciśnięciu C nie pokazuje mi się obraz z niej w viewporcie ? (muszę albo odkliknąć, albo wybrać z menu widoków żeby się pokazało, nosz cholera skróty klawiatórowe są przecież po to żeby nie klikać!)

 

2) Dlaczego nie da się patrzeć z pozycji VraySun ? ( w poprzednich maxach działało to bez problemu)

 

3) Max przy ustawionym OpenGL jako sterowniku, praktycznie uniemożliwia pracę, quad menu znika co chwile, albo się nie pokazuje po prawym kliku. Przy DirectX z kolei jeśli w scenie mam ponad 50k poly zaczyna spadać dramatycznie framerate. Gdzie na tym samym kompie w 9 lub 8 nie ma takich problemów.

 

Ściągnąłem i zainstalowałem wszystkie servicepacki, i łaty. Zainstalowałem nowe sterowniki, jedynie systemu nie reinstalowałem jeszcze ale na to nie mogę sobie pozwolić na razie :/

 

Wie ktoś co trzeba w tym ustrojstwie zmienić żeby działało tak jak poprzednie maxy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

1. u mnie dziala C standardowo ( teraz dla pewnosci sprawdzilem).

2. u mnie mozna patrzec z SUNa. zawsze ewentualnie mozesz sobie zrobic dodatkowego spota , wylaczyc mu swiecenie, i zlinkowac do suna - aczkolwiek to troche zabawa naokolo.

3. Open GL u mnie tez mocno zwalnia scene. mialem troche rzeczy , ktore koniecznie musialem robic w openie , i bardzo mnie to wkurzalo.

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki> sprawdź sobie, czy nie masz w tle jakiegoś programu, który ingeruje w skróty klawiaturowe lub działanie klawiatury. Ja mam tak, że po maksymalizacji i minimalizacji viewporta top zmienia mi się na perspective - prawdopodobnie przez to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

takie bajery ze zmianami znakow biora sie z jakiegos skrotu klawiszowego.

mam to bardzo czesto podczas pracy w motionbuilderze - jakis skrot przelacza mi jezyk na angielski , i wtedy np. Z jest zamienione z Y i nie dziala ctrl+z , i tym podobne bajery.

Mam juz na stale na pasku windowsowym wrzucone ustawienia jezyka. jak sie przestawia , to szybko moge to naprawic.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu - to nie wlacza ci sie jezyk angielski, tylko "polski 214". Tzw. maszynistki. Ja sie nim lubie posługiwać, bo wszystkie polskie znaki mam koło entera.

Skrotem, ktory to uruchamia jest CTRL+SHIFT (lewe).

Zmiencie sobie w panelu sterowania ten skrot na inny w opcjach jezykowych i po problemie.

:D

 

Ale czy to rozwiaże problem Lokiego - watpie.

 

PZDR

mkeruj

Edytowane przez mkeruj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności