Skocz do zawartości

zamiana bitmapy w model


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zrobić model mapy europy w 3D i jedyne co mi przychodzi do głowy to po prostu obrysować ją Spline'ami i wyekstrudować. Ale może jest coś przy pomocy czego można to zrobić szybciej? Chodzi mi po głowie takie ekstrude z bmp. Soft to 3ds max. Da się? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy możliwa jest konwersja modelu o zdeformowanej siatce przy pomocy mapy displace na model realny z dokladnie tak przesuniętymi vertexami? Nie analizowałem dogłębnie procesu deformacji siatki wg. mapy displace ale możliwe ,że sama deformacja odbywa się z dużą precyzją zagęszczając siatkę jeśli to konieczne podczas procesu renderingu a więc przechwycenie tak dużej ilości danych tymczasowych mogłoby być mało wydajne.

Ale to tylko są moje domysły więc proszę was jeśli wiecie coś więcej na ten temat o przedstawienie własnego zdania i wyjaśnienie tego jakże ciekawego zjawiska bo przecież modeling textura nie jest taki zły aczkolwiek wole 'czystą' geometrie. oj .. za dużo tekstu|||

:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli max to możesz dać moda turbosmooth, zagęścić siatkę za jego pomocą odpowiednią ilość razy, dać moda displace, wczytać mapkę, odpowiednio mocno "wycisnąć" model, kliknąć prawym przyciskiem na stoku i wybrać "colapse all" by otrzymać editable mesh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności