Skocz do zawartości

Finished 2d: GoreChristmas...


Koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele już widziałem tego typu kartek i obrazków, i wiele z nich niczym nie zachwyca. W Twoim przypadku też niektóre są takie sobie lub po prostu nie czuję ich klimatu (nie przemawiają do mnie), ale i są takie, przy których wybuchłem szczerym śmiechem.

Najbardziej mi się podobają: Pierwszy rysunek tytułowy jest fajnie zrobiony, Pierogi z kapustą, Śledzie w oleju, Karp w galarecie i Pierniki.

 

Co do rozdziałki dla osób zainteresowanych wydrukiem to proponuje 1240x1772 lub 2480x3543 (typowe wymiary pocztówki 10,5x15 w 300 lub 600dpi)

Edytowane przez KLICEK
edycja bo trzeba bylo zrobic porzadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie! Panowie! Nie kłóćmy się. Ok ja uważam te prace za słabe, inni uważają za świetne, żaden problem - o gustach się nie dyskutuje. Ale jeśli chodzi o scenkę w której stworek z nożem goni św. Juzefa, św Maryję i małego Jezusa, to proszę postawcie się w sytuacji osoby wierzącej. Jak byście się czuli gdyby ktoś tak przedstawiał waszego Boga (i świętych)? Nawet nie chodzi o komiksową stylizację, ale raczej o sytuację gdy ktoś używa (symboliczne co prawda), ale nadal wizerunki świętych jako ofiary maniaka z nożem i to w celu niby-humorystcznym. Nie dziwcie się że takie prace mogą być obraźliwe dla osób wierzących. Jakoś nie mogę uwierzyć, że autor nie zdawał sobie z tego sprawy. Piszecie: "więcej dystansu". A jak poczulibyście się gdyby ktoś przedstawiłby kogoś wam bliskiego np. Waszą matkę umierającą na raka, przdstawioną w sposób prześmiewający tą chorobę i jej sytuację? A niektórzy z dziwnym uporem piszą teksty: typu "jesteś ksenofobem", "nietolerancyjnym" itd. Czy nietolerancyjny jest człowiek który protestuje, gdy wyśmiewa się coś co jest dla niego ważne?

ps.

 

Święta rodzina musiała uciekać przed Herodem, który urządził rzeź dzieci. Ten obrazek (nie wiem czy świadomie) ale nawiązuje do tej sytuacji w sposób który może być obraźliwy dla tych z nas którzy są Chrześcijanami.

 

ps2

 

Drogi autorze, dlaczego nie zrobiłeś rysunku a propos Allaha? :) Zdobądź się na odwagę ;)

Edytowane przez Brat kuzyna mojej ciotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat kuzyna mojej ciotki...no widzisz jesteś słaby w odbiorze. Totalnie słaby...

Gdzie ten koleś ich goni ? Stoi...to raz...dwa płacze...a rodzinka ucieka...reszte historii dorób sobie sam...

 

a dorabiasz historie bo niestety..masz klapki na oczach i zobaczysz obrazek jezusa czy innych swietych osob i odrazu uwazasz ze jest to atak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż odpowiem Ci na twojego pierwszego PS krótkim zdaniem. Nie znam pisma świętego i nie znam tej historii. Obrazek do niczego nie nawiązuje. Chodzi tu po prostu oto że Oni uciekają od niego. Żadnych ukrytych podtekstów.

 

PS2 Nie zrobiłem rysunku apropo Allaha bo nie znam tamtej religii, historii etc. Więc jak miałem coś narysować ? A z religii troche pamiętam bo ksiądz mnie lał linijką po rękach jak nie umiałem zmówić paciorka

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa, jasne - przyczepić się można do niektórych rzeczy, ale całokształt w odbiorze bardzo pozytywny moim skromnym zdaniem.

 

A względem 'tematu' heh... niektórym zdecydowanie brakuje dystansu do pewnych spraw. Zacząć można od tego, że o ile się orientuję żyjemy w wolnym (tyle o ile...) kraju, zgadza się? Gdzie w konstytucji jest napisane, że nie można się śmiać z religii czy tradycji?

 

Otóż to! Tak długo jak nie jest to ścigane z urzędu - wszelka krytyka w nawiązaniu do wyznania i przyjętych zwyczajów jest delikatnie rzecz ujmując śmieszna i mocno naciągana. Czy ktokolwiek napisał, że ma się to wam podobać i z sytuacjami tam zawartymi macie się utożsamiać? Nie? Hm... w takim razie, autor ilustracji nic wam nie narzuca, zgadza się? Nie musicie na to patrzeć - wystarczy kliknąć na magiczny przycisk w prawym górnym rogu okienka - notabene - do niego się nie przyczepicie? Przecież jest to przekształcenie symbolu! Łatwe, nie? Przeinaczyć rzecz tak banalną...

 

Tak czy inaczej - pomimo tego, że autor nic nie narzuca - narzucana jest mu WASZA religia i symbole. Krytyka to jedno... bojkot to drugie, bo oburza sam fakt stworzenia tych ilustracji - wniosek? W interesie 'religijnych krytyków' było by nie zamieszczenie ich tu - a przynajmniej ich modyfikacje - a to jest już jak najbardziej narzucanie innym swojej wiary/poglądów/przekonań.

 

Klapki na oczach i palenie czarownic... są zdrowsze sposoby na wyładowywanie swoich frustracji niż zawracanie innym dupy :P

 

PS. Nawiązując do: "Święta rodzina musiała uciekać przed Herodem, który urządził rzeź dzieci. Ten obrazek (nie wiem czy świadomie) ale nawiązuje do tej sytuacji w sposób który może być obraźliwy dla tych z nas którzy są Chrześcijanami."

 

A w jaki sposób to kogokolwiek może obrazić? Czy ten mały różowy 'coś' jest przedstawiony jaki postać pozytywna? Nie robi chyba nic dobrego, tak? Więc nawet jeśli owego Heroda jakimś cudem miałby reprezentować - to co w tym złego? Zły człowiek robi złe rzeczy w swoistej stylistyce - no rzeczywiście, w tym rozumowaniu brakuję trochę logiki...

 

Nie zrozumcie mnie źle, ktoś jest wierzący - w cokolwiek by wierzył - mi to nie przeszkadza, jestem w stanie to uszanować i zrozumieć - tak długo jak mi tego nie narzuca i narzuca innym - trzymajcie to dla siebie zamiast unosić się pustą dumą i dopisywać gdzie nie trzeba symbole narodowe czy patriotyzm który z religią nie ma NIC wspólnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu - Piękne ilustracje.. Boję się że za Rok nie odkopiesz już ich spod pajęczyn... czyli rozumiem że będą inne serie..?

Co powiesz na Potrawy Wielkanocne..?.. albo lepiej nie... hmm... nie wielno śmiać się ze Zmartwychwstania... i z Jajek... ani Zajączka...

w każdym razie powodzenia.. ;)

Ogólnie poruszasz się po cieńkim Lodzie.. jak widać.. - nie wiem też jaki mógłby być odbiór prac u szerszej publiczności, jeśli wogóle jakiś portal kupiłby...

(pamiętasz akcję Playa..? - http://zajacmroku.pl/ )

 

 

 

pozdrawiam.

Edytowane przez KLICEK
porzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajaca mroku cały czas cisne. Tak w ogóle to zajac mroku dostał nagrodę za najlepszy wiral 2008 roku...Szkoda że kartka na święta bożego narodzenia już nie jest tak dobra.

Co do świąt następnych to pomysł powoli rodzi się w mojej głowie ale boję sie że bedzie za grubo i dostane za to mocno po dupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku, jakie trolensuje ? nie dosc ze bronie tu POLSKICH symboli, to jeszcze jest 40 to 1. prawie wszyscy przeciwko mnie. czy ja gdziekolwiek napisalem ze jestem Katolikiem ? to primo, a secundo w ogole to jak mozna manipulowac wypowiedziami, kasujac, przycinajac itd. kompleks admina czy jak ?

Edytowane przez pix-o-matic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK - pierwszy raz ocenzurowano mojego posta... ale dobrze, niepotrzebny syf. ;) - taka cenzura jest OK. a za dodatkową pracę to masz ode mnie RUZGI.. pod chojnę. :)

 

Koniu - chcesz powiedzieć że ZającMroku to Twoje dziecię..? ten na plaży wymiata.

 

pozdrawiam.

 

[edit] właśnie wróciłem z Twojego Portfolio. Rispekt.

 

Twoja kreska kojaży mi się ze Śledziem... if you know what I mam na myśli.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku, jakie trolensuje ? nie dosc ze bronie tu Polskich symboli, to jeszcze jest 40 to 1. prawie wszyscy przeciwko mnie. czy ja gdziekolwiek napisalem ze jestem katolikim ? to primo, a secundo w ogole to jak mozna manipulowac wypowiedziami, kasujac, przycinajac itd. kompleks admina czy jak ?

Obrońco polskich symboli. Najpierw naucz się polskiego języka. Przymiotniki (np. "polski") w naszym języku pisze się z małej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kreska kojaży mi się ze Śledziem...

 

Ha! Już myślałem, że jestem jedyny :D

 

Świetne kartki, chociaż kompozycyjnie w niektórych momentach faktycznie możnaby poprawić - tylko że to już by taka akademicka nieco dyskusja była. ;)

 

Trafiłem na wątek już posprzątany, chyba mnie ominęła niezła przedświąteczna zawierucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisława Beksińskiego? No jakby było widać jego wpływ to już by chyba nie było takie humorystyczne...

 

P.S. Nie przejmuj się że coś czymś "zalatuje" =] Jak jesteś początkujący albo nie masz jeszcze wyrobionego swojego stylu (nie znam Cie więc nie wiem) całkiem naturalną rzeczą jest kopiowanie mistrzów/przodowników gatunku(stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja napisałem że mi się kojaży, ale to właśnie na PLUS... ja nie widzę nic złego w tym... Śledź też nie odkrył Takiej kreski, więc nie ma co dyskutować... :)

 

Koniu jesteś Twórczy, wszystko w tym temacie.

 

ktoś pamięta komiks "zbyt długa jesień" (czy jakoś tak..) ..?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusję o obrazie symboli etc:

 

pix-o-matic: każdy człowiek żyjący w systemie innym niż totalitarny i autorytarny może wyrażać swoje przekonania bez patrzenia się na osoby drugie. Wyjątek stanowi sytuacja podczas której autor przekazuje wartości niezgodne z prawem takie jak obraza uczuć religijnych, nawoływanie do przemocy czy aktów dewiacji seksualnych.

Jeśli według danej jednostki autor narusza prawo, może to zgłosić do odpowiednich organów ścigania np. prokuratury.

 

Ale...

 

Nie dochodzi tutaj do "obrazy uczuć patriotycznych" bo po prostu takiego sformułowania z punktu widzenia prawa nie ma.

Nie dochodzi tutaj do "obrazy symboli polskich" (godło polskie, barwy narodowe etc) bo symboli takowych na rysunku też nie ma.

Nie dochodzi tutaj do "obrazy uczuć religijnych" bo sam napisałeś:

 

czy ja gdziekolwiek napisalem ze jestem Katolikiem ?

 

A więc taka jest nasza linia obrony wysoki sądzie! Pozew oddalony.

 

Forum max3d.pl nie jest od tego aby rozsądzać czy dana praca obraża uczucia religijne/patriotyczne czy nie.

 

Sprawa zamknięta, koniec tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. :)

Ja to mam pecha.

To kreska zalatuje Śledziem. To postacie skopiowane z HTF, to z jakiejś gry z konsoli, to z pokemonów...a..i jeszcze postacie podobne do tych tworzonych przez jakiegoś japońca :)

 

copyman ;)

 

Eee tam, po prostu musiałem się jakoś podbudować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności